Chov papoušků - chovatelská příručka

Chov papoušků - chovatelská příručka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263215/bmid_chov-papousku-chovatelska-prirucka-kFn-263215.jpg 5 3 2

Světoznámá chovatelka Rosemary Low představuje nejnovější publikaci, která se tentokrát věnuje všeobecnému chovu papoušků v lidské péči. V knize píše o druzích vhodných pro chov, výživě a krmení, voliérách, ručním odchovu a dalších všeobecných chovatelských tématech. Autorka v publikaci uvádí své praktické zkušenosti, které načerpala jak ve svém vlastním chovu, tak jako kurátorka významných ptačích parků.... celý text

Literatura naučná Hobby
Vydáno: , Dona

Parrot Breeding

crazyslunicko
24.09.2020 5 z 5

Výborná kniha, jednoduše a stručně napsaná. Jsou zde doporučení papoušci pro začátečníky - nás se konkrétně týká mníšek šedý (v knize popsaný jako hlučný - sakra!). V knize je velice rozepsaná část o velikosti klece i voliér, velikost a typ budek (na jaře budeme stavět, je to velice podrobně rozepsáno - tvar, rozměry, vhodný materiál). Je zde popsaná výživa a krmení. Ruční odchov mláďat a typy jak krmit. Autorka má bohaté skutečnosti a proto není kniha napsaná složitě jako nějaká encyklopedie, ale pro normální lidi "laiky", kteří se chovem ptáků teprve nově zabývají.

KikinkaV
15.01.2018 5 z 5

Výborné. Kniha dává ucelený přehled o chovu všech druhů papoušků. Vedle obecných informací, se v knize objevují i některé speciality ke konkrétním druhům. Velmi vhodné pro lidi, kteří by s chovem rádi začali a třeba neví, jakým druhem a podobně. Díky knize si člověk udělá přehled, jaký druh je náročný a jaký ne a pak už se může zaměřit jen na něj.
V knize se dále objevují zkušenosti nejrůznějších chovatelů.

chovatelství, chov papoušci

Rosemary Low
britská, 1942
2002  98%Proč můj papoušek...?
2002  100%Arové v přírodě i lidské péči
2004  0%Amazoňané