Corell Corell komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Za mě na prvotinu naprosto výborné! Hlavní postavy mě bavily. Příběh má spád, je promyšlený a celkově kniha rychle vtáhne do děje. Konec malinko uspěchaný, ale pořád velice povedená kniha.

04.11.2015 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Neuvěřitelný příběh a pohled tzv. "z druhé strany". Ráda čtu knihy o druhé světové válce, bojím se však, že žádná jiná už tuto nepředčí....
Rozhodně stojí za přečtení!

29.05.2014 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Za mě byla kniha malinko zklamání. Čekala jsem na ni v knihovně dlouho a moc jsem se těšila. Rozhodně nemohu říct, že by mi "kniha nedala spát", jak avizovala.
Řekla bych, že jde o naprosto průměrnou severskou detektivku, které prostě něco chybělo a spoustu nadbývalo. Naprosto mě zklamal konec, který vyústil v úplnou Bondovku. Postavy mi bohužel také nijak k srdci nepřirostly. Kniha je prostě průměrná a kdyby to šlo, ohodnotím 3,5 hvězdičkami.

14.09.2015 3 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Mlýny osudu byla první kniha, kterou jsem od Theorina četla a musím říct, že to byla příjemná změna po všech severských detektivkách.
Mnozí tady hodnotí, zda byla kniha dostatečně „akční“, ale upřímně...v této knize nejde o akčnost ani nic podobného, Mlýny osudu je jednoduše detektivní román a jeho přednosti jsou úplně někde jinde.
Ostrov Öland je další místo, které chci jednou navštívit, už teď mi chybí...stejně jako Gerlof!

29.12.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Brak, odpad...! Strašně blbej nápad tohle číst :D!

06.06.2014 odpad!

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Za mě veliké zklamání ...!
Přesně jako ostatním mi absolutně chybí smysluplný děj, snažila jsem se brát styl psaní s rezervou, ale v polovině jsem to vzdala, protože by šlo o ztrátu času. Velká škoda, na Bridget jsem se opravdu těšila.

06.01.2015 2 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Vzkaz v láhvi se stal velice jednoduše mou nejoblíbenější knihou od Jussi Adler-Olsena. Oddělení Q a jeho podivínské postavičky si snad musí získat každého ;). Na řadě je Složka 64 a já budu moc ráda, pokud bude stejně skvělá jako Vzkaz v láhvi!

14.06.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Po shlédnutí dokumentu o tomto spisovateli, kde mě zaujal jako člověk... jsem se i já rozhodla přečíst si jeho knihy. Žena v kleci byla první. Ze začátku jsem měla pocit, že si hlavního hrdinu příliš nezamiluji, celkově byly postavy takové negativní a nezajímavé...časem jsem názor změnila. Uznávám, že Písečný muž (Lars Kepler) měl větší spád a daleko lépe se mi četl, ale přesto musím říct, že se mi kniha moc líbila . Pravda - zápletka byla poměrně jasně předvídatelná (aspoň pro nás - věrné čtenáře Nesbeho), ale přesto mě kniha od poloviny táhla svým spádem. Jussiho tedy doporučuji a pokračuji knihou "Vzkaz v láhvi", která už na mě čeká....!

03.06.2014 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Au, au, au...to bolelo! Nezbývá než souhlasit s komentářem Petry (pdoubkova). Za mě nejslabší keplerovka. Bohužel.

15.03.2017 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Nemohla jsem se Stalkera dočkat, kniha byla výborná, přesto místy malinko absurdní. Rozhodně jsou však Keplerovi špičky a Písečného muže mám stále jako jejich number one :).

20.06.2015 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Miluju knihy JKR. Po Volání kukačky jsem očekávala vydání Hedvábníka velice nedočkavě a musím říct, že jsem ohromně doufala, že mě nezklame. NEZKLAMALA!!!
Jsem nadšená a mé očekávání se naplnilo. Upřímně si myslím, že číst texty JKR je jednoduše radost.
Tohle je prostě bezkonkurenční počteníčko. Nemůžu se dočkat dalších dílů!

06.03.2015 5 z 5

Natascha Kampusch Natascha Kampusch Allan Hall

Velice zajímavý příběh, silné téma...ale mám pocit jako by psal tuto knihu redaktor bulvárního plátku. Kniha ve mě vzbuzuje celkovou nedůvěru jak v autora, tak ve velkou část obsahu.

10.12.2014 2 z 5

Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Tim Burton

Luxusní! :) Šílená kniha - šíleného muže! Holka mnohooká! ... moc jsem se pobavila!

10.06.2014 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Tahle kniha nemá hluchého místa. Vypravěčské nadání autorky je neuvěřitelné a kniha mě na tři dny totálně pohltila. Jak těžký je návrat do reality...

16.07.2016 5 z 5

Zlobilky Zlobilky Martina Drijverová

Milovaná kniha mé sedmileté "zlobilky', musíme ji číst stále dokola ... asi jí nikdy nepřestane bavit a to je moc dobře :)

07.09.2014 5 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Závěje je první kniha, kterou jsem od této autorky četla a přesto, že byl příběh maličko překombinovaný, jak už se jeden ze čtenářů v recenzích zmínil - byla opravdu velice čtivá a strhující, místy tak napínavá, že jsem ji nedokázala odložit. Knihu jsem zvládla přečíst během jednoho večera a noci. Pokud máte rádi napínavé příběhy, tak mohu jen doporučit.

29.07.2014 5 z 5