Natascha Kampusch

Natascha Kampusch https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/9204/natascha-kampusch-divka-ze-sklepa-9204.jpg 3 76 17

Příběh Nataschi Kampusch vstoupí do dějin kriminalistiky i psychologie. Natascha byla unesena, když ji bylo deset let. Celých osm let strávila ve sklepní cele. Pak se jí podařilo uprchnout. Svět spatřil pohlednou, inteligentní a skvěle se vyjadřující ženu.

maličkán
01.01.2023 3 z 5

Po přečtení komentářů tady, jsem to vzala z jiné strany. Podívala jsem se nejdřív na film a hned ten den jsem začala číst knížku. Četla se mi dobře, dozvídala jsem se další okolnosti a detaily, které ve filmu nebyly, např. o Nataschině nelehkém dětství již před únosem. Knížka jako doplněk k filmu byla fajn.

Baja333
22.10.2021 1 z 5

Čekala jsem víc.... Kniha byla jako dokument z BBC.

toppka
26.09.2020 2 z 5

Kniha o zajímavém příběhu, ale napsaná velmi divným způsobem, který mi občas lezl na nervy.

Wasylka79
27.06.2020 2 z 5

Kniha se mi celkem dobře četla jen mě nevtáhla moc do děje.Styl psaní na mě působil že je to vlastně normální,chtělo to spád a trochu více podrobností.

LuckyZ
14.10.2018 3 z 5

Že začátku mě stval styl psaní, pak jsem si už asi zvyklá. Drsná kniha o neštěstí jedné holky. Četla jsem už podruhé.

yaja8823
31.10.2017 3 z 5

Za mě hodně zdrcující čtení... jak něčeho takového může být člověk schopen - smutné

Lidudu
28.01.2016 1 z 5

Na to, jak závažné tohle téma je, byla knížka tak nějak "vyzívaná". Když jsem to dočetla, měla jsem dojem, že se vlastně té holce nic moc nestalo, tak proč je kolem toho takový "haló". Když se mi po tomto výplachu opět probral mozek, tak mi došlo, že Natascha by osm let zavřená u nějakýho pomatenýho týpka ve sklepě, a že je to šílená hrůza. Nevím jestli autoři nemají cit pro popis takové hrůzy nebo jestli to byl záměr popsat to tak nadlehčeně, každopádně se podle mě na to měli úplně vykašlat a napsat třeba cestopis.

Stirek45
23.05.2015 2 z 5

Knihu jsem si půjčila kvůli seminárce, ale čekala jsem od ní trošku víc. Příběh je zajímavý a chce se dozvědět určitě víc podrobností což tato kniha na jednu stranu zařídí, ale to zpracování se mi moc nelíbí.

Corell
10.12.2014 2 z 5

Velice zajímavý příběh, silné téma...ale mám pocit jako by psal tuto knihu redaktor bulvárního plátku. Kniha ve mě vzbuzuje celkovou nedůvěru jak v autora, tak ve velkou část obsahu.

Kubíííína
03.09.2014 2 z 5

Musím zcela souhlasit se všemi ostatními čtenáři, příběh sice zajímavý, strhující a poutavý, ale jeho zpracování v této knize opravdu nic moc.

he.olca
08.01.2014 3 z 5

Příběh, nad kterým musíte dlouho přemýšlet..... I když se mi zdálo, že je dost nadlehčený v porovnání s hrůznou skutečností. Od knihy jsem čekala více.

zdenyCZka
28.08.2013

Kniha je hrozná :( Příběh mě zajímal, ale škoda peněz, ještě že nestála tolik :)

Malin
13.02.2013

Rychle sešitej škvár těžící z tehdy aktuální senzace, jako kniha ale nestojí za nic. Dala by se zkrátit na polovinu jenom seškrtáním opakujících se vět a výpovědí. Příběh je to fascinující, ale v tomhle zpracování ne.

Bet
29.01.2013 2 z 5

Příběh o kterém každý slyšel, a děs kterým si Natascha prošla je hrozný.Je pravda, že kniha jako celek nestála za nic.

Petulik13
19.11.2012 4 z 5

V prvn

Miru
22.02.2012 3 z 5

Příběh, který zasáhl a oslovil celý svět. Příběh mladé dívky, ze kterého doslova mrazí. A zároveň také příběh, který stál u zrodu odhalení obdobných případů po celém světě. Kniha je souhrnem informací, dojmů a domněnek všech přímých a v podstatě i nepřímých účastníků. Nic víc, nic míň.

nikkkol1234
04.02.2012

Chci se bavit pouze o knize- nic horšího jsem dlouho nečetla, vlastně ani nedočetla a to i s přeskakováním stran (nikdy jsem to předtím neudělala).
Domněnky mohou být vstřebané ne příliš inteligentním čtenářem za pravdu, která není nijak se opírající o fakta. Pouze autory sesbíraný příběh z tisku a TV, přestože se zakládá na skutečných událostech. Stále se opakující fráze, pro bystrého čtenáře FAKTA, která si i protiřečí. Vyšetřování, aniž bych se zastávala policie, psychoterapie, terapie, soužití a neposlední věcí, jako jsou lékařské a policejní zprávy autoři opomněli, či dokreslili
Zbytečně dlouhá kniha profitující na zvědavosti a lidském neštěstí.