Comp.Bear Comp.Bear komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tohle byla asi ta úplně nejvíc depresivní a smutná kniha, jakou jsem od AM zatím četla. Taková síla! Celou dobu se mi chtělo plakat a celou dobu jsem si říkala, jak jsem ráda, že jsem takové dětství nemusela prožívat.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Mé první setkání s KT. Věděla jsem, co mě čeká, knihy na toto téma obyčejně nevyhledávám, právě pro tíhu tématu. Ale je moc dobře, že se píšou. Že byl napsán tento bolavý, smutný příběh. Mrazí mě z něj a zároveň jsem uchvácena.

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Sladké a možná trochu moc pohádkové, ale v tenhle předvánoční čas to pravé, co jsem potřebovala:-) Navodilo mi to správnou vánoční náladu.

12.12.2023 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Moje dětství a hodně krásných vzpomínek. Jedna z nejhezčích knížek pro děti.

21.11.2023 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tak trochu jiná JR. Byla jsem zvědavá, jak se popasuje s žánrem detektivky a jsem poměrně spokojená. Nebylo to úplně akční, spíš takový ten návrat ke starým klasickým detektivkám. Cormoran je sympatický detektiv.

21.11.2023 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Tohle bylo nádherné čtení. Tvorbu DD jsem zatím neznala a knihu jsem si půjčila vlastně náhodou, protože sama ve zdravotnictví pracuji. Krásně popsaný život sester ve 30. letech, krásné příběhy, které chytnou za srdce. Těším se na další díly.

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Četla jsem Hypotézu, která se mi líbila, ale tahle knížka mi přijde ještě lepší.

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Dámy z nemocnice Nightngale jsou mi čímdál víc sympatické. Stejně milé počtení jako první díl, možná se mi to líbilo dokonce i víc. Jen tak dál.

07.03.2024 5 z 5

S duší lvice S duší lvice Petra Langová

Třetí kniha od PL a jsem zase úplně ohromená. Autorky tvorba se mi líbí čímdál víc. Příběh mladé dívky Lenky, která hledá své kořeny a najde vlastně mnohem víc, byl nádherný, smutný a plný lásky. Musím teda říct, že jsem jí někdy měla chuť trochu "proplesknout", aby nebyla taková naivka. Ale celou dobu jsem jí i JEMU vlastně moc fandila.

02.03.2024 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Druhá přečtená kniha od této autorky a musím se přiznat, že nemám slov. Teď v čase vánočním na mě příběh zapůsobil extrémně silně, myslela jsem při něm na všechny své blízké, které "tam nahoře" mám, konec mě rozplakal. Ta kniha je kouzelná, od PL si rozhodně přečtu i další knihy.

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Miluji filmovou podobu, byla jsem zvědavá na tu knižní a musím přiznat, že jsem uchvácena stejně. Překrásné a plné emocí, jen ten konec mě překvapil. Tam se mi filmový líbil přece jen víc. Jinak ale úžasná kniha.

Počkej na mě, Radko! Počkej na mě, Radko! Lenka Lanczová

Moje puberta :-) Po letech jsem se k LL vrátila a některé se mi už líbí méně, jiné si pořád drží laťku. A série s Radkou je pro mě top.

21.11.2023 5 z 5

HP je moje srdcovka už odmala a tenhle díl je pro mě TOP!

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Musím přiznat, že jsem trochu zklamaná. Bylo to na mě až moc zamotané, nesedly mi pasáže psané ve druhé osobě, ale na druhou stranu, bylo to napínavé a mám velkou slabost pro starý Egypt.

21.01.2024 3 z 5

Poslední hrdina Poslední hrdina Terry Pratchett

Po dlouhé době návrat k Terrymu - a pořád mě dostává. Navíc ty ilustrace jsou parádní. A moc hezky to navazuje na předchozí díly Zeměplochy.

19.02.2024 5 z 5

Vánoční přání Vánoční přání Karen Schaler

Tak ještě jedna tematická kniha, i když jsou už svátky za námi. A musím říct, že mě dostala. Výborně vykreslená vánoční atmosféra, sympatické postavy, příběh měl šmrnc. Co víc si přát?

03.01.2024 5 z 5

Kouzlo všité do šatů Kouzlo všité do šatů Barbara Davis

Po pomalejším rozjezdu moc hezký romantický příběh, který zahřál u srdce. Čtení jsem si užila, hodnotila bych spíše 4 hvězdičkami, ale jsou Vánoce a mám z knihy takovou příjemnou náladu:-)

22.12.2023 5 z 5

Písnička pro Klaudii Písnička pro Klaudii Petra Langová

Krásný návrat do puberty! Ani jsem nečekala, že se mi dívčí román bude tolik líbit, stylem je to podobné LL a bylo moc příjemné vrátit se na chvíli do léta:-)

09.12.2023 5 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Chtěla jsem si od této autorky přečíst nejdřív Haku a možná jsem to měla udělat. Knížka se mi líbila, ale neuměla jsem se do příběhu tak vcítit.

02.12.2023 4 z 5

Vítejte v klubu Vítejte v klubu Helena Kratochvílová

Na knížku jsem natrefila úplnou náhodou a byla jsem mile překvapena. Takový klasický příběh ze života.

29.11.2023 4 z 5