cikáda cikáda komentáře u knih

Denní lodník Denní lodník Pavel Tylšar

Krásně provedená knížka, pěkné ilustrace. Velice vtipná a poučná, dlouho jsem se tak nebavila. Diky autorům. Za mě pět hvězdiček

17.10.2022 5 z 5

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Mému požadavku dozvědět se něco bližšího o Izraeli a Palestině kniha plně vyhověla, reálie jsou podány čtivým a zajímavým způsobem. Na problematiku vztahů je nahlíženo z obou stran. Již mám od Jakuba Szantó zakoupenou druhou jeho knihu.

23.08.2021 5 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Knížku jsem nemohla odložit, pro mě napínavý děj od začátku do konce. Atraktivní prostředí národního parku.

31.10.2019 5 z 5

Pro mě jako amatérského běžce krásná kniha, v mnohých úvahách a názorech jsem se našla. Knížku jsem měla půjčenou z knihovny, ale určitě si ji pořídím domů, protože se k ní dá stále vracet.

09.10.2019 5 z 5

Lanýže Lanýže Lenka Horňáková-Civade

Nádherná knížka pro toho kdo má rád Provence, detailně přibližuje každodenní život místních lidí, jejich radosti a starosti, rok po roce, jak čas pomalu plyne. Pro mě 5 *, dlouho jsem nic tak krásného nečetla.

15.07.2019 5 z 5

Podle komentářů jsem měla z knihy spíš obavy, ale styl psaní se mi líbil, od knihy se nešlo odtrhnout a u části z Islandu jsem se vyloženě bavila.

06.12.2018 4 z 5

Portugalské velehory Portugalské velehory Yann Martel

Velmi zvláštní knížka. Vždy, když jsem myslela, že ji odložím, se děj rozběhl takovým způsobem, že nešlo přestat :)

05.10.2018 4 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Překvapivý závěr.. Děj mi chvílemi připadal chaotický a vyprávění nesourodé. Čtvrtá hvězda za Moneta a Giverny.

12.06.2018 4 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Jedna z nejhezčích knih, co jsem poslední dobou četla.

06.06.2018 5 z 5

Nebát se přát si Nebát se přát si Blanka Milfaitová

Z knížky mám rozporuplné pocity, něco se mi líbilo, ale některé kapitoly mi vůbec neseděly. Třetí hvězda je spíš za krásnou knižní obálku.

02.02.2018 3 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Nádherná kniha, moc dobře se mi četla - krásný jazyk, emotivní příběh. Ke knížce se budu ještě určitě vracet, takže si ji pořídím do své knihovny.

28.01.2018 5 z 5

Příběhy stromů Příběhy stromů Peter Wohlleben

Kniha nabitá informacemi srozumitelnými pro laika. Určitě si od autora přečtu s chutí nějakou jeho další knížku.

06.12.2017 5 z 5

Když šeptá listí – Příběh stromů a mého života Když šeptá listí – Příběh stromů a mého života Hope Jahren

Čtivě popsaný životní příběh autorky a zároveň poutavou formou podané informace ze života stromů. Mně se kniha líbila.

11.11.2017 5 z 5

Hrdinové ve člunu Hrdinové ve člunu Daniel James Brown

Nádherná kniha o přátelství a soudržnosti, která rozšíří obzory nejen o veslování.

17.09.2017 5 z 5

Pohádky stříbrného delfína Pohádky stříbrného delfína Jana Moravcová

Jedna z nejhezčích knížek mého dětství, moje děti ji mají přečtenou už také nesčetněkrát.

13.06.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipná knížka, dlouho jsem se tak nebavila..

13.06.2017 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Z knížek Mráz a Kruh pro mě ta nejslabší.

05.06.2017 4 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Pěkný a čtivý příběh, děj se začíná rozvíjet ve chvíli, kdy nás autorka zavede do minulosti a od té doby už má knížka spád. Dočetla jsem a už se těším na další pokračování.

01.06.2017 4 z 5