Cibulek Cibulek komentáře u knih

Terror Terror Dan Simmons

Člověka až mrazí :) z toho v jakých podmínkách museli tito objevitele přežívat. Velmi napínavé, příběhy jednotlivých námořníků zajímavé, mystiky bych taky trochu ubral. Autor je kruťas.
Souboj ledařského mistra pana Blankyho byla možná nejnapínavější pasáž knihy, jakou jsem kdy četl.

24.01.2024 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

King umi psat pribehy, to vime. Docela jsem tu ale bojoval a s hororem to nema nic spolecneho. 90% pekneho pribehu a 10% akce. Za me malo na takovou kultovni knihu.

13.07.2022 3 z 5

Cestou vlka – Tulák 1 Cestou vlka – Tulák 1 David Gemmell

Klasicka fantasy, ktera odsypa, autor se s nikym nemazli. Jen se mi uplne nepodarilo si k zadne postave vytvorit vztah, snad az na mnicha..Tak rychle jsem uz dlouho zadnou knihu neprecetl a rychle na dalsi dil.

10.08.2021 5 z 5

Aréna Aréna William R. Forstchen

Úžasné fantasy, četl jsem snad pětkrát a to určitě ještě číst budu.

06.01.2020 5 z 5

Kvílející schodiště Kvílející schodiště Jonathan Stroud

Super, libilo se asi vic nez Bartimaeova trilogie. Dobry napad, uveritelny svet, sympaticti hrdinove, napinave. Pro mladsi ctenare muze byt i trochu strasidelne.

04.12.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Trochu jsem bojoval s první částí v nížinách. Ale asi to do příběhu patří, pomůže to vytvořit obraz celého světa. Od té doby, kdy se příběh vrátil do Duvalských hor jsem knihu úplně zhltl. Ilan mě někdy neskutečně "zlobí" ale asi si dokážu představit, že by se holka v jejím věku s tak těžkým osudem mohla nějak podobně chovat. Autorka příběh rozjela ve velkém, nedokážu si představit že to rozumně ukončí v jedné knize. Jestli teda nebude mit 800 stránek. Ale ať už to tady je!

15.11.2019 5 z 5

Jak šli zajíci do školy Jak šli zajíci do školy Jindřich Balík

Pěkné, zábavné ale i poučné příběhy pro děti s hádankami na konci. Dětem i nám dospělým se moc líbí.

06.11.2019 5 z 5

... šťastný František ... šťastný František Dalibor Janek

Nejsem moto fanoušek, přesto mě ta kniha uchvátila.
Je o naší sportovní legendě, s pestrým životem, spoustou sportovních uspěchů a nezdolném, soutěživém duchu. František je skvěly vypravěč, i když si myslím občas trochu přikrašluje. Styl vyprávění mi připominal Otu Pavla.

17.10.2019 5 z 5

Opskurno Opskurno Andrew Caldecott

Jak už tady padlo, trvalo, než jsem se zacetl. Spousta postav, obcas jsem se v tom ztrácel. Někdy v druhe třetině se to ale rozjede a odhaluje se jedno tajemstvi za druhým. Autor to měl opravdu promyšlené. Finále bylo parádní, krásně vysvetleno. Spousta zajimavych postavicek s vlastnimy problemy a pribehy. Nemuzu rici, ze bych mel nejvetsiho oblibence, snad Orelii. Zůstává spousta nezodpovězených otázek a jsem hrozně zvědavý, kam to bude vše směřovat. Snad se dalších knih dočkáme. Jo a chtel bych tam žít a závodit v koraklech.

07.09.2019 5 z 5

Golemovo oko Golemovo oko Jonathan Stroud

Příjde mi, že s každým dílem autor cílí na starší publikum. Bart skvely, Praha skvělá, Natoušek mě štval ale bavil, Kittyina linie mě tolik nebavila. Honorius na *****!

13.07.2019 4 z 5

Amulet Samarkandu Amulet Samarkandu Jonathan Stroud

(SPOILER) Skvělé. Čte se to samo. Bartimaeus je parádní ranař, všechny ty superlativy mají své opodstatnění. Nathaniel je dobrá postava, chápu jeho pohnutky a jeho chování, hlavně vzhledem k jeho věku, zázemí a vychování.
Nebyl by takový svět o hodně zajímavější(kdybych byl mág ovšemže)?

01.06.2019 5 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Je to dobre jak cyp.

13.02.2019 5 z 5

Agent bez minulosti Agent bez minulosti Robert Ludlum

Film miluji a tak jsem se docela tešil. Překvapilo me, jak moc může být ten příběh odlišný. Těch 40 let jde docela znát, ale vůbec to nevadí. Silná a slabší místa se střídala, naštěstí těch druhých bylo o dost méňě. Závěr parádní.

27.12.2018 4 z 5

2. dobrodružství pavouka Čendy 2. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

3. dobrodružství pavouka Čendy 3. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

O klíči O klíči Pavel Čech

Skvělá poetická kniha s krásnými obrázky. Dětem už jsem četl aspon desetkrát a pořád chtějí.

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Slaboučké, nešlo dočíst, tentokrát se v tom 'mistr' hrozně babral.

08.12.2018 1 z 5

Nářek mrtvého světa Nářek mrtvého světa Jan Kšanda

Skvělý gamebook, propracovaný příběh, možnosti pomáhat různým frakcím. Na závěr - který je pro mě nejlepší ze všech gamebooku, máte opravdu pocit, že vaše činy mely dopad na budoucnost!

05.08.2018 5 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Drizzt je super, čtenář mu musí držet palce. Kniha se čte úplně sama. Odrostl jsem na Icewind Dale,apod. tak je skvele potkávat všechny ty fantasy rasy.

03.06.2018 5 z 5