Nářek mrtvého světa

Přepadení nelítostnými nájezdníky a pátrání po unesené sestře tě nedobrovolně zavede do Pustiny – drsného světa, o kterém jsi doposud jen slýchával od potulných poutníků v pohodlí rodinného ranče. Zde teprve poznáváš, co se vlastně stalo se Severní Amerikou po dávné nukleární válce. A že dřívější hodnoty jako lidskost, slitování a čest jsou už jen prázdná, mrtvá slova. Stejně mrtvá jako svět kolem tebe, jehož nářek ti zní v uších. Čeká vás sci-fi postapokalyptický gamebook, který se svým propracovaným herním systémem přibližuje populárním počítačovým RPG hrám....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/362224/narek-mrtveho-sveta-lpH-362224.jpg 56
Literatura česká, Sci-fi, Gamebook
Vydáno:, Jan Kšanda

Kniha Nářek mrtvého světa

Cibulek
05.08.2018

Skvělý gamebook, propracovaný příběh, možnosti pomáhat různým frakcím. Na závěr - který je pro mě nejlepší ze všech gamebooku, máte opravdu pocit, že vaše činy mely dopad na budoucnost!

MišákB
19.07.2018

Honza má opravdu talent a je úžasné vidět, jaký pokrok jako autor gamebooků učinil oproti dvěma předchozím knihám, které jsou ovšem také skvělé. Tato ale na rozdíl od nich působí mnohem profesionálnějším dojmem. Sakra, po takovým autorovi by měla nakladatelství toužit a předhánět se v nabídkách, napsat gamebook je věc velmi složitá a já za před Honzou musím smeknout pomyslný klobouk :-) Hodně jsem se bavil, dlouho do noci jsem četl, musel jsem vědět, jak to celý dopadne. I když opět zachraňujeme svět, tady mi to nevadilo. Svět, co není jednoznačně černobílý, jsou v něm dobří jedinci a taky pěkní zmrdi. Co je úžasné je plno různých konců na základě hráčových/čtenářových rozhodnutí. I v dávno překonaném knižním formátu, dnes, v době počítačových her takové kvality, že už některým umí nahradit opravdový život. Skvělá práce Honzo.

Martens86
03.07.2018

Ano, trvalo to půl roku, než jsem se ke knize dostal přes množství knih, které jsem měl v pořadí, ano, měl jsem jisté obavy z postapokalyptického tématu, který mě v minulosti už zklamal, ano, měl jsem obavy z příběhu, který se odehrává v Americe (kde jinde taky), ale po několikanásobném pročtení knihy musím uznat, že tohle se fakt povedlo. Obsah příběhu byl super, v autorovém podání posapokalypsa byla natolik empaticky popsána, že jsem se pěkně do příběhu zažral. Hodně kladně hodnotím výběr určité dovednosti, díky které se příběh dá pěkně ovlivnit a možnost zvolit si předvolenou postavu. Ale úplně ze všeho nejvíce se mi na závěr líbila možnost se dozvědět, jak se dál vše odehrávalo, pokud jsem zvolil danou možnost. Hlavní úkol jste museli stůj co stůj splnit, jinak čekal Vaší sestru poměrně nepěkný konec :)

Na druhou stranu se mi osobně trochu méně zamlouvalo, že po osvobození sestry se dějová linie odebrala k záchraně celého světa, která se odehrávala v celkem zrychlené formě oproti hlavnímu ději.

Nicméně kniha je poměrně těžká a napoprvé to skoro projet ani nejde. Moc pěkná práce a příjemná změně od klasického fantasy žánru.

Prochyjaan
10.04.2018

Do třetice všeho dobrého a světe div se, povedlo se!!! Velká spokojenost. Četl jsem všechny tři knížky a mohu jen kladně chválit postupné zlepšování autora. Jen tak dál!!!

davidus
22.03.2018

Do třetice skvělý gamebook. Snad nebude trvat dlouho a všimne si tohoto nadějného autora nějaké fantasy nakladatelství, které rozvíří nový zájem o ,,knížko hry´´ :-)

Issiriana
02.12.2017

Další úžasný gamebook, netřeba popisovat všechny jeho přednosti (jestli vás to zajímá, přečtěte si mé komentáře u dvou předchozích knih, jsou pořád stejné), pro českého fanouška gamebooků je to troufám si říct nutnost. :-)
Příběh je dlouhý, až si chvílemi budete říkat, že už jste udělali všechno, a ono ne (ale zase vám nebudu spoilerovat). Kouzla jsou nahrazena schopnostmi, které docela často využijete, takže vybírejte moudře!
Možná vás potěší, že zabití se moc často nedočkáte. Z mého pohledu mi trochu chybí ty prvky náhody, kdy knížka pěkně vyjeb... eh, prostě se vám dařilo a najednou jste umřeli - holt to chtělo i špetku štěstí. Pokud se vám toto v minulých knihách moc nelíbilo, tak naopak budete nadšení.
A taky - postapo gamebook vám dá nadhled, co v takové situaci dělat (aspoň podle autora :-))!

postkatastrofická gamebooky

Jan Kšanda