ciaram ciaram komentáře u knih

Pomiluj smrt Pomiluj smrt Veronika Fiedlerová

(SPOILER) Byla jsem zvědavá na nové dílko autorky, Klausnera mám ráda. Luisa mi ale k srdci nepřirostla. Neobsahovalo to žádné napětí, temnotu duše asi ano, ale bylo mi to lhostejné. Čekala jsem prostě něco jiného a ne že na vraha nejenom narazíme, ale hned i vyřešíme.

23.09.2023 2 z 5

Hon na střízlíka Hon na střízlíka Mary Watson

Kniha má rozhodně zajímavý námět, ale bohužel mě nijak neuchvátila - neurazila ale ani nenadchla. Augurové a soudci - dříve spojenci - nyní nepřátelé. Kameny s magickou silou. Ale prakticky se s magií v celé knize moc nesetkáte. Jen se o ní mluví. Upřímně nevím, co napsat. Žádná z postav mi k srdci nepřirostla. A vlastně to ani nijak neskončilo.

25.07.2023 3 z 5

Šachmat Šachmat R. L. Mathewson

Normálně čtu knihy v sérii popořadě, ale v tomto případě to naštěstí nevadilo, že jsem omylem sáhla až po třetím dílu. Dá se to číst jako samostatný díl, kde si postavy z předchozích dílů střihnou malou roličku. Vzhledem k tomu, že si Mathewsonová připravila zásobu (bratři a zbylí bratranci) možných kandidátů na lásku, materiálu na další knihy má vážně dost.
Příběh Connora a Rory se mi líbil, jeden druhému opláceli stejnou mincí, a někdy ty nápady byly tedy hodně drsné :))). Vážně jsem se bavila. Autorčin styl se mi líbí, takže se určitě pustím i do předchozích dílů a vlastně i do následujících, protože v angličtině to vypadá, že je vydáno 13 příběhů.

03.06.2023 5 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Měla jsem problém se začíst, protože jsem pokračovala moc dlouho po přečtení prvního dílu a ztrácela jsem se. Pak si mě to ale znovu zaháčkovalo. Obsáhlá kniha ze které bych ale neměnila ani jednu kapitolu. Nemusím psát, že politický vývoj v Západní říši dopadá na všechny, Elloren pomáhá seč může v rámci svých možností. Autorka rozhodně své postavy nešetří, potažmo nešetří ani své čtenáře. Jsem tým Yvan. Každopádně teď mám dilema. Prsty mě svrbí, abych otevřela další díl. Na druhou stranu, bůh ví, kdy se dočkáme dalšího pokračování. V roce 2024 má v angličtině vyjít 5. díl.

04.04.2023 5 z 5

Rudý úsvit Rudý úsvit Pierce Brown

Do Rudého úsvitu jsem se začetla až na podruhé. A jsem ráda, že jsem to podruhé zkusila. Sledovat Darrowa a jeho cestu byla jízda. O to víc mě mrzí, že pokračování v cz není.

16.11.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Momentálně jedu na romantické vlně a příběh jsem dala za jeden den. Opět se to čte dobře, děj ubíhá, krásně staví vztah a jak se do děje má zamíchat peripetie, tak to skřípe. Dali těch překážek najednou moc, jako by se neuměli rozhodnout pro hlavní průšvih a jeden z těch navíc mi přišel zbytečně malicherný. Díky popisu autorek jsem si živě představovala, jak Calvin hraje na kytaru. To holky vystihly dokonale.

17.02.2019 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Na promyšlenost Měsíčních kronik to zdaleka nemá. Čtivé to je, ale hodně jsem vnitřně bojovala s motivací Novy. Dívka, která se chová jako klaďačka (protože čtenář si k ní má vytvořit vztah), ale zároveň chce někoho zabít - i když to dopadne, jak to dopadne? Jistě - je tam vývoj, ale pro mě absolutně neuvěřitelný. A notabene - ten závěr, vyšiluje a přitom celou dobu ví, že .... Prostě pro mě nedomyšlené, nedotažené, zabitý potenciál. Vzhledem k tomu, že to prý má být dualogie - přečtu si i konec, třeba autorce křivdím - a ta promyšlenost vynikne v dalším dílu. Chtěla jsem si to koupit, ale takhle ještě počkám. Za mě 2 a 1/2 *

10.06.2018 3 z 5

Sladké podlehnutí Sladké podlehnutí Opal Carew

Tak za mě - ne ne. Je pravda, že erotických romancí nemám tolik načteno, a tohle je možná vyšší standard, ale... Prostě si představuji víc, než jen suchý (mokrý) popis všeho - od sexu k ději - žádná gradace. Hm - měla jsem sex, hm - bojím se, hm - on mě podvedl - hm už jsem mu odpustila. Ten popis se mi v hlavě přehrával takovým tím starým dabingem porna (viz Slunce, seno, ... ó bóže, ó bóže, už budu - mluvený nezúčastněným tónem). A u erotické romance bych čekala, že mě to trochu vtáhne. No a prostě ne. Dámy, klaním se - máte prostě bohatší fantazii :)

09.12.2017 2 z 5

Deoduši Deoduši Jan Werich

Nádherná čeština, mistrné zacházení s jazykem tak, jak už tu bylo zmíněno. Ale rozhodně bych nedoporučovala číst na dobrou noc. Při jejich čtení mi bylo tak smutno, že místo spánku jsem o těchto "pohádkách" ještě dlouho přemýšlela a rozhodně to nebyly veselé myšlenky. Z řady z nich už jsem cítila Werichovu skepsi až beznaděj. A to se pak špatně usíná. Ale některé věci, v knize zmiňované, jsou nadčasové, což? A je jedno, jestli je rok 1970 nebo 2017. Lidské vlastnosti se moc nemění.

12.11.2017 4 z 5

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Čím mě tato série dostala? Tím, že narozdíl od jiných sérií spíše graduje než upadá, že se autorům podařilo vytvořit natolik osobité, sympatické postavy, kterým držím palce - ať už jsou hlavní - nebo vedlejší. Hrdinové jsou chybující bytosti, kteří bojují za to, v co věří. To vše umě protkáno akcí, humorem i emocemi. Za mě bych klidně dál a dál četla další a další díly, ale možná mají prostě autoři rozum a ví, že se má v nejlepším přestat. Jen doufám, že nám občas po desátém dílu autoři v povídkách napoví, co se s mou oblíbenou rodinou děje dál.

12.11.2017 5 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Začítala jsem se vpravdě dlouho - své by o tom mohl vyprávět kamarád, který si mé nářky musel vyslechnout. Ale nakonec jsem rezignovala na příběh a užívala jsem si tu historii. Bavilo mě ověřování všech zmíněných faktů. Ale jinak je kniha nevyvážená, epizodická.

16.10.2017 3 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Jak to napsat bez spoilerů :)
Měla jsem štěstí, že jsem četla oba díly hned za sebou. Proto mě trochu rozhodil výběr světa, do kterého Hirka přešla a chvíli jsem si na něj zvykala. Prostě jsem čekala něco jiného. A to je na tom příběhu skvělé - často nepřijde to, co čekáte. Je originální a rozhodně se nevyhýbá šedé zóně - co je dobro a zlo, jsou všichni zlí pořád takoví? I hrdinové mají slabé chvilky atd. Takže jakmile jsem knihu otevřela, tak mě příběh chytil a i po dočtení mě mrcha nepustil. Uff - teď zbývá jediné - čekat do října a přemýšlet, jak se asi příběh uzavře.

12.06.2017 5 z 5

Nečekej slitování Nečekej slitování Linda S. Howington

Taková čtecí jednohubka na jedno odpoledne. Stostránkový příběh skvěle plyne a nepřekáží tomu ani jeho předvídatelnost. Howardová to prostě se slovy umí.

07.05.2016 4 z 5

Kouzlo polibku Kouzlo polibku Linda Needham

Ústřední dvojice mi byla nesympatická. Souhlasím s havrmoni ohledně Kate, ale ani Jared to nezachraňoval - protože jestli se takhle nedovtipně a neprůbojně chová královský špion, tak se divím, že tak dlouho přežil.

01.04.2016 2 z 5

Až do dna Až do dna Chloe Neill

Zaprvé - jsem vděčná nakladatelství, že další díl vydali tak neskutečně rychle.
Za druhé - asi nejlepší díl série, co se týká děje, akce, zápletky, řešení, vývoje postav až na ...
Ethana (tady, z mého pohledu, sklouzla autorka k lacinému klišé) Jako kdyby jí docházely nápady - šup - je pryč - poplakali jste si? - no tak tady máte dárek. (promiňte, ale děkuji - nechci). Začínám se přiklánět k tomu, že by mě spíš zajímala Merit v Rudé gardě, a to předtím mohlo být důstojné ukočení jedné etapy jejího upířího života.

28.12.2015 4 z 5

Královská vášeň Královská vášeň Jennifer Blake (p)

Královský svůdce patří k mým oblíbeným příběhům, proto je pro mě docela zklamáním jeho "pokračování" v podobě lásek jejich dětí. V podstatě se tam nic neděje a milostná linka je též taková prazvláštní. Mám Blakeovou ráda - ale tohle se jaksi moc nepovedlo.
Asi pro mě nejhezčí scéna byla v podobě "tří ženských mušketýrek" bránících se pařížské lůze.

07.08.2015 3 z 5

Volání krve Volání krve Nancy Gideon

Musím konstatovat, že je to díl od dílu lepší. Problém mám s tím, že zrovna v tomto zůstalo docela dost věcí nakousnutých - tajemný pronásledovatel - slizký PetitJohn - pouto mezi Maxem a Charlotte a dosah jejich a jeho schopností. Lze očekávat, že to autorka rozvíjí v dalších dílech - ale je otázka, jestli to v češtině vydají.

07.03.2015 4 z 5

Milenec z Vysočiny Milenec z Vysočiny Hannah Howell

Část děje, která se zabývá útěkem z vězení, utíká svižně, čtenář se i pobaví. Poté to akčně začne skomírat, dokonce i romantická linka mi zde přijde lehce natahovaná. Milenec z Vysočiny je příjemná oddechová četba, která neurazí, ale Howellová má určitě lepší kousky.

20.12.2014 4 z 5

Princezna noci a Stínů: Vzplanutí bohů Princezna noci a Stínů: Vzplanutí bohů Linda Winter

Královstvím živlů po zničující válce vládnou polobohové bez moci, protože se starší generaci rozpadla elementární jednota. Všechna království trpí, protože panuje nekonečný den. Polobohyně stínů zemřela, její dcera byla pět let uvězněna v jeskyni, kde jí dělaly společnost krysy a pár strážců. Začala se svého daru bát. To se tak prostě stane, když dvanáctileté dítě vytrhnete z jejího známého bezpečného prostředí a začnete jí vtloukat do hlavy, že je nebezpečná a vrah. Samozřejmě pozadí je komplikovanější a nebylo tuctové. Některé situace mi přišly trošku přitažené za vlasy, ale četlo se to dobře. I když jsou díly dva, dá se tento označit za uzavřený. Zaplať bůh, není to zase nekonečná série.

13.04.2023 5 z 5

Za prokletými zdmi Za prokletými zdmi Lauren Blackwood

Prokleté zdi ode mne dostávají hvězdičku navíc právě za svět debter. Pro mě dost originální pojetí a setkávání s Okem zla bylo čtenářky slušně poživatelné. Zpočátku i pochopitelná náklonnost k pánovi domu, ... než začal fňukat. Přijde mi, že by byl dost zajímavý i příběh samotné výchovy u Jembera.

27.02.2023 4 z 5