Christo Christo komentáře u knih

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Možná v době, kdy byla vydána byla tato kniha kultovní a převratná. Převratná tím, že nabourala všechny literární postupy psaní a asi i tím představovala svobodu, která je hlavním tématem knihy. A spontálnost. Někde jsem četl, že byla psána i na toaletním papíře, jestli se nepletu. Pro mě škoda, že neskončila tam kam podle mého názoru patří. Pro mě osvobozující pocit, že jsem ji mohl po přečtení odložit.

08.09.2011 1 z 5

Krvavý duben Krvavý duben Ismail Kadare

Zde neplatí V jako Vendeta, protoze odplata neni vitezstvim ani pro jednu stranu. Je to nikdy nekoncici utrpeni. Zajimava kniha.

08.09.2011 4 z 5

Za soumraku Za soumraku Michael Cunningham

S touto knihou je to pro mě těžké. Dlouho jsem se na ní těšil a možná jen nenaplnila moje přehnaná očekávání. Líbila se mi, ale nebyl jsem z ní nadšený jako například z Domova na konci světa či Hodin. Ale na druhou stranu mi sedla víc než Vzorové dny. Možná by mi ještě více sedlo, kdyby byla více obsáhlá co do počtu stran a tím snad bych se víc vžil do postav a soucítil s nimi. Cunningham nepřekonal své slavné předchozí díla a nabízí oddechovou dobrou knihu.

08.09.2011 4 z 5

Udělej si ráj Udělej si ráj Mariusz Szczygieł

Téma náboženství většina z nás v této knize asi moc nechápe(pro nás je normální ani o víře nepřemýšlet)....možná kdyby Szczygiel více popsal, jak je křesťanství aplikováno v Polsku, ale to by zase nebylo o Češích....rozhodně to není čtivé jako Gottland, ale přesto je kniha zajimavá...

03.09.2011 3 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Viděl jsem prvně divadelní představení a uchvátilo mě to natolik, že jsem si musel sehnat knížku. A ta mě dorazila. Vřele doporučuji, neboť často na ní myslím, i když jsem ji četl víc než před deseti lety.

28.08.2011 5 z 5

Zvedá se severní vítr Zvedá se severní vítr Robert Graves

Graves by se měl raději držet historických románů (Claudia a Messaliny) než sci-fi. Dobrá kniha, ale pro mě zklamaním (možná jsem měl až příliš velké očekávání :-()

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Přečetl jsem pár románů o císařích starověkého Říma(po této knize:-)) a všechny (julius Ceasar- Caratiny, Tiberius atd.) se zdaleka nepřibližují tomuto skvostu.

Expres do ráje Expres do ráje Mark Vonnegut

Nedokážu říci proč, ale připadala mi jako Na cestě od Keruaka. Možná podobný pocit z hlavních hrdinů.

Pnin Pnin Vladimir Nabokov

Těšil jsem se na knihu od stvořitele Lolity, ale pro mě velké zklamání. Na mě příliš rozvláčné a nic neříkající.

Q. Q. Luther Blissett

Úžasná vazba knihy (jako středověka kniha s pevnými deskami a s mašličkou). Cena už není tak úžasná za knihu . Děj mi byl ještě méně bližší. Ale dočetl jsem ji :-)

Podzimní čas mocné říše Podzimní čas mocné říše Jarmila Bednaříková

Moje oblíbená profesorka (pokud ještě není prof., tak pro mě je :-)). Román jsem si se zájmem přečetl, neboť lásku k starověkému Římu mi předala na přednáškách a hlavně chuť se dozvědět něco víc. Román od nejerudovanějšího člověka na toto období, co znám. Vřele doporučuji.

27.08.2011 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Velmi podrobné a klobouk dolů před tím, jak bylo věrně zpracováno televizní zpracovaní! Já jsem ten případ, který prve viděl první epizody seriálu a teprve potom chňapl po knize a myslím, že mi to vůbec nevadí ba naopak. Alespoň jsem si dopodrobna vychutnal i psychologii postav. A taky na knize je nádherné, že si každý najde svoje oblíbené postavy (i když mě jsou sympatické všechny, ale dobře některé trošku víc :-))

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Podle mého názoru lehce slabší nez Hra o trůny, ale posunující dále děj(i když jsem doufal, že to bude více :-)). Také se přikláním k názoru, že nebylo potřeba tolik stran, ale na druhou stranu, je dobré, že čím víc knih a stran, tím déle svět G.R.R. Martina nás bude obklopovat.

Svědectví Svědectví Stephen King

Miluji objemné knihy, jak počtem stránek, tak obsahem. Tato kniha určité mezi ně patří. Jedním dechem se čte, a člověk lituje, že nebyla ještě delší. Ačkoliv King ve mě nezanechává příliš kulturní stopu po přečtení, s touhle knihou je jinak. Zanechala ve mě ponaučení, že svět a lidstvo má skutečně dvě protikladné stránky. A na každém z nás je určit, která je nám bližší.