Christina Marie Christina Marie komentáře u knih

Sissi - láska ve tříčtvrtečním rytmu Sissi - láska ve tříčtvrtečním rytmu Marieluise von Ingenheim

Sice nevím, proč je kniha, takřka celá věnovaná jen Straussům, v sérii o Sissi - mohla vyjít zvlášť, ale i tak se mi moc líbila. nabízí velmi zajímavý pohled na autora valčíku "Na krásném modrém Dunaji", ale i jeho rodinu.

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Kniha i film jsou dobré, ale kniha asi o něco lepší. Má v sobě víc poetiky a mnohem víc času na příběh. Děj neubíhá tak rychlým tempem, jako ve filmu a myslím si, že je tam i něco, co se do filmu nevešlo. Jak už tu bylo zmíněno, oceňuji ne-černobílou interpretaci a knihu můžu jen doporučit. Otevřela mi nový pohled na druhou světovou válku a na to, že lidé nejsou jen dobří nebo špatní, ale mají v sobě něco dobrého i zlého.

15.07.2012 5 z 5

Zdivočelá země / Aukce Zdivočelá země / Aukce Jiří Stránský

Jedna z mých nejoblíbenějších knih! Narozdíl od Vás, ostatních, jsem se v postavách neztrácela vůbec. A naopak kniha byla občas trochu zdlouhavější, než by být mohla, ale vůbec mi to nevadilo. Líbila se mi hlavně první část - Zdivočelá země, a z Aukce ty návraty do minulosti. A seriál je stejně úžasný!

15.07.2012 5 z 5

Čardáš a cikánské housle Čardáš a cikánské housle Marieluise von Ingenheim

Tento díl patří k nejlepším ze série. Je to neskutečné letní dobrodružství a příběh o přátelství, kterou nezkalila láska. Úplně jsem si představovala ty rozsáhlé maďarské pusty. Samozřejmě by se i na téhle knize (jako na kterékoliv jiné) dalo najít něco špatného, ale není to nic zásadního.

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Mrazení je naprosto úžasná kniha, vlastně úplně moje nejoblíbenější za poslední dobu (lepší mi přišlo jen Váhání, druhý díl téhle série). Ten příběh mě dokázal úplně dostat, dojmout svojí zvláštní neuchopitelnou atmosférou, kde se střídá sladkost s bolestí a nekonečným loučením, jak tomu bývá i v životě. Akorát jsem nečekala ten konec.

10.08.2014

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Kniha mě až nečekaně chytla, byla napínavá a místy až příjemně strašidelná, obzvláště během nočních můr z ústavu. Jen se občas trochu opakovala a nudila zdlouhavými školními scénami, To ale nebylo nic nevyřešitelného, uvědomuji si to spíše až teď, při čtení jsem si toho skoro nevšimla.

31.07.2013 4 z 5

Pochod Radeckého Pochod Radeckého Joseph Roth

Fantastický román, který jako zrcadlo vykresluje dobu před velkou válkou. Sympatický hlavní hrdina, který není románově dokonalý a úžasné popisy míst a lidí.

02.02.2013 4 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Musím říct, že jde rozhodně o velmi zajímavou knihu, i když samotný námět podle mě přesahuje zpracovaní. Zdá se mi až neuvěřitelné, jak Tolstý dokázal vystihnout všechny ty podoby lidské duše - nikdo tu není ani černý, ani bílý, všichni chybují i dělají správné věci, tak, jak to už v životě bývá. Navíc sám autor nehodnotí jednání svých postav, jen jakoby s odstupem a z pohledu cizího člověka vypráví jejich příběh. Mně osobně ani nevadila přílišná rozvleklost knihy, jen kdyby tam nebylo tolik Levinových filozofických úvah o ruských rolnících - tyto části by šly značně zredukovat, jako autor knihy měl ale Tolstý plné právo je tam dát. Akorát jimi zbytečně přerušoval dějovou linii Annina příběhu, například když Anna řekne Vronskému, že je těhotná, až po nějakých skoro 100 stranách se dozvídáme, jak to bylo dál. Ale jinak klobouk dolů, opravdu nadčasové dílo, které, jak je vidět, dokáže zaujmout i po těch více než 100 letech.

26.12.2012 4 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Povedená zápletka, ze začátku dramatická, ale s dobrým koncem, promyšleno do nejmenšího detailu. Ze všech postav se mi asi nejvíce líbila Titanie - složitá komplikovaná postava. Skvělé!

13.09.2012 3 z 5

Kníže Arnsberk Kníže Arnsberk Igor Von Percha

Druhé díly śpěšných knih bývají většinou horší a často jde jen o nastavovanou kaši za účelem zisku. Ne však u Christiny Marie. Kdybych řekla, že kniha byla výborná či skvěla, hluboce bych ji podcenila, neboť byla daleko lepší a udržela si svoji úroveň. Můžu ji jen doporučit. Ovšem, je nutné znát první díl. Bez něj by se četla jen těžko.

14.07.2012 5 z 5

Poslední láska v Schönbrunnu Poslední láska v Schönbrunnu Marieluise von Ingenheim

Doopravdy povedený díl. V jedné knize se vlastně vyskytují dva příběhy - o sochaři a obyčejném muži, se kterým se Sissi seznámila na maškarním plese, který kdysi navštívila (samozřejmě inkognito). Více se mi tedy líbil příběh číslo 2, ale ani ten první nebyl špatný. Jen se mi nelíbila Brinktorffova samolibost, když si myslel, že by ho Sissi mohla skrytě milovat! Myslím, že kdyby se zamilovala do některého ze svých ctitelů, rozhodně by to nebyl zrovna on. Ale jinak doopravdy super kniha.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Novému měsíci sice chybí něco málo do dokonalosti Stmívání, ale pořád si zaslouží 5 hvězdiček, protože je to vážně skvělá kniha. Hned od první stránky se člověk začte a nemůže se odtrhnout, je sice pravda, že byla až moc dlouhá ta "prostřední" část knihy s normálním životem bez nadpřirozena. Ale jakmile se objeví vlkodlaci.... Chápu, že to není něčí styl, ale stejně....

28.07.2013 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tuhle velmi často kritizovanou knihu jsem si přečetla více méně ze zvědavosti, nikdy to nebyl můj šálek čaje. Ale jakmile jsem knihu otevřela, ihned jsem věděla, že to byly jen hloupé předsudky. Už od první strany jsem byla okouzlena a nadšena jak příběhem, více romantickým, než strašidelným, tak lehkým a jednoduchým stylem psaní. Nemám co vytknout a už se nemůžu dočkat, až se dostanu k dalšímu dílu. Vím, že to není vhodné pro každého, ale tak velkou kritiku si Stmívání rozhodně nezaslouží, klidně strčí do kapsy kdejakou klasiku, kterých jsem také četla hned několik, tudíž to můžu posoudit (i když i Stmívání je už dnes více či méně klasickou knihou).

04.07.2013 5 z 5

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

Je to rozhodně zajímavá kniha, která stojí za přečtení, i když mě osobně trochu zklamalo, jak moc se věnuje osudům Adeliných potomků (snad ještě víc než samotné Adele). Jinak ale super práce.

05.03.2013 4 z 5

Alexandra: Tragédie poslední carevny Alexandra: Tragédie poslední carevny Elisabeth Heresch

Velmi zajímavá kniha. Smutná, dojemná...zvláště ten konec. Jen se mi nelíbila část, kde autorka pořád jen psala, kterého dalšího ministra se Alix chtěla zbavit.

13.09.2012 4 z 5

Děti Koruny Děti Koruny Marieluise von Ingenheim

Poslední díl série se mi zdál velmi dobrý, jen si nemyslím, že by vztah mezi Sissi a Žofií byl tak špatný. Alespoň podle knihy "Naše milá Sisi". Sissi mi bylo tak líto...

05.07.2012 4 z 5

Černý diamant koruny Černý diamant koruny Marieluise von Ingenheim

Černý diamant koruny považuji za nejhorší ze série, Nevím proč, ale něco mi na ní nesedělo. Přesto se vyplatí si ji přečíst a jen by mě zajímalo, jestli se Alžběta skutečně tak moc zajímala o štěstí Františka Ferdinanda a Žofie Chotkové.

05.07.2012 3 z 5

Zbývá pouze vzpomínka Zbývá pouze vzpomínka Marieluise von Ingenheim

Takřka dokonalá kniha! Tak dojemná, romantická, jediným slovem prostě překrásná. Četla jsem ji už 2x a rozhodně ne naposledy. Vztah Sissi a Colleta...Bylo mi ho líto a přála bych mu, aby žena, do které se zamiloval, byla skutečně "slečnou Hohenembsovou"!

Hraběnka z Albassy Hraběnka z Albassy Igor Von Percha

Jedna z nejhezčích knih, které jsem kdy četla! Opravdu mistrovský styl psaní a děj napínavý od začátku až do konce.

29.09.2011 5 z 5