cherubinka cherubinka komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Asi nejhorší co jsem četla. Začala jsem Veronikou, která je dost podrobná, proti Jáchymově polovině. Navíc tam pár událostí, které jsou popisovány z jejího a jeho pohledu, nesedí. Ale opět jako ostatní knihy, četlo se to dobře.

19.01.2019 4 z 5

Smrtící nevinnost Smrtící nevinnost J. D. Robb (p)

Narozdíl od zrození, tahle se četla sama. Neuvěřitelný příbeh, motiv, pachatel a do toho Maggie, perfektní. Tato série je pořád skvělá.

16.07.2018 5 z 5

Klub nadějných žen Klub nadějných žen Elyssa Friedland

Zakoupeno na doporučení jedné influencerky, která originál poslouchala jako audioknihu. Přirovnala knihu k seriálu Workin' moms, který jsem sledovala.
A nelituji, je to takové pěkné nahlédnutí do života 4 Američanek, které se snaží skloubit kariéru, kterou si původně nevysnily, s aktuálním životem. Úspěchem, dětmi, rozvodem...
Sice to je trošku americky sladké a optimistické, ale čte se to dobře.

08.03.2024 5 z 5

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Lucie Macháčková

Upřímně, autorku neznám, neznám ani její předchozí 2 knihy, byť Historky z Tinderu mám v čtecím wishlistu, ale netušila jsem, od koho je.
Takže možná nepolíbená autorčiným humorem ze stand-upů a knih, jsem se opravdu bavila. Mám ráda hrátky s češtinou, mám ráda tenhle druh humoru. Kolikrát mi připomněla humor instagramového profilu jiné vtipálky: tady_tali.

09.02.2024 5 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Krásná oddychová romanťárna, skvělé vánoční čtení. Obzvláště po 3 předchozích knihách o domácím násilí.
Krásný příběh z mé oblíbené londýnské čtvrti :-)

26.12.2023 5 z 5

Ahoj, tady Sam Ahoj, tady Sam Dustin Thao

Věřím, že kniha si své čtenáře najde a našla. Možná někoho, kdo se potřebuje také vyrovnat se ztrátou, jako Julie.
Nejsem ale cílovka. Kniha se četla hezky, ale od poloviny to bylo pořád dokola zaseknuté na jednom, že to skončí a brzo. Ale pořád se to oddalovalo a natahovalo.

18.11.2023 1 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

Kniha mě kdysi zaujala skrz podobné příjmení jedné z autorek. Ale roky jsem se k ní nedostala. Až teď. Přečteno za chvíli, příběh takový...vzpomínkový, ikdyž jsem o generaci mladší, než hrdinka. Možná měla smůlu na život, možná ne, možná si za něj mohla sama, možná ne. Každý žijeme tak, jak umíme, musíme, ti šťastnější jak chceme.

16.09.2023 3 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

(SPOILER) Správná slaďárna na léto. Ale v jednom místě to bylo... Až moc. Pak zvrat, atd. 2/3 knihy naprosto úžasných, vtipných a sladkých.

17.07.2023 4 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Náhodně půjčeno v knihovně. Krásná oddychovka o tom, jak je svět malý a jednom neuvěřitelném dobrodružství svou lidí, kteří se neznali. Zábavné a nenáročné čtení.

30.04.2023 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Autorku jsem neznala. Byla mi doporučena paní knihovnicí, když jsem nevěděla co číst a co zkusit. Prý je populární a napsala nmuz pár knih, tohle je novinka.
Upřímně, ze začátku jsem byla dost skeptická. Moc mě to nebavilo. Pak jsem se začetla, mělo to trochu spád ale... Má autorka to nebude. Celkově to hodnotím jako "Lanczová pro dospělé". :-)

18.03.2023 2 z 5

Stejná jako ona Stejná jako ona Nora Roberts

Nora je má oblíbená autorka. Ale... Už to nějak není ono. Na knížku jsem se těšila, možná až moc. Takže zrecyklované 2-3 motivy z předchozích knih už mě místy nudily. Druhá polovina už byla čtivější a napínavější, takže to vylepšilo celkový dojem z knihy.

30.07.2022 3 z 5

Nový začátek Nový začátek Nora Roberts

Precetla jsem par stranek a jakmile byla zminena magie, sekla jsem s tim (fajn, par stranek jsem tomu jeste dala). O bile magii ci jinem fantasy napsala autorka drive mnohem hezci knihy (treba Ostrov sester nebo Klice), ale ceho je moc, toho je prilis a posledni vydane knihy na toto tema uz jsou jen slatanina. Mrzi me, ze ma nejoblibenejsi autorka sklouzla k takove....tvorbe. Mozna to nekdy prectu, ale dnes? Dnes dostane prednost jina fantasy, ktera je opravdu fantasy.

11.10.2020

Povolené ztráty Povolené ztráty Nora Roberts

Na knihu jsem se těšila. Přeci jen, delší čas zde ze současnosti nic nevyšlo. A tohle bylo perfektní. Hrůzu nahánějící, ale skrz naskrz Robertsová. E-knihu jsem koupila hned jak to bylo možné. A začala skoro hned číst. Tedy ještě před tragédií v El Pasu. Obchoďák, střelba, oběti, výpovědi... Sakra, to jsem teď četla jako "fikci". Jenže se to děje. U této knihy to v ČR vyšlo až děsivě k sobě.
Škoda, že jsem neměla čas to přečíst v tahu, ale i tak to stálo za to. Konečně zase skvělá Robertsová. Reálná a dnešní.

07.08.2019 5 z 5

Totožnost neznámá Totožnost neznámá J. D. Robb (p)

Opět perfektní Dallasová a opět mě fascinuje fantazie autorky. A Eva je čím dál lidštější :)

07.08.2019 5 z 5

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Další z mnoha knih o Evě, už mě to trošičku nebaví, jak jde vždy o ní. Ale celkově perfektní.

16.04.2019 5 z 5

Neprůstřelné alibi Neprůstřelné alibi J. D. Robb (p)

Páni, po minulém dílu jsem byla k dalšímu skeptická, ale opět se to četlo jedním dechem. Překlad nehodnotím, nemá to smysl :D

03.04.2019 5 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Po první kapitole mi bylo zle. Pak jsem si tu přečetla pár komentářů, že není všechno tak jak by se mohlo zdát.
Obsah knihy je otřesný. Pochybuji, že tohle všechno by mohla přežít jedna holčička, ale jako směsi příběhů několika osob tomu lze uvěřit. V rámci možností. O magdalenkach jsem do této doby neměla ani tušení.
Konec knihy byl pravděpodobně důležitý pro autorku, vypsat a popsat to, jak se na ni celé dětství podepsalo, ale pro čtenáře už je to trochu nuda.

19.02.2019 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

První kniha od autora. Další si asi už nepřečtu. Četlo se to pěkně, to ano, ale sám Tóru by potřeboval psychiatra.

13.02.2019 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Moje druhá Harltovina, po Nejlepším víkendu lepší čtení. Rozhodně vtipnější :)

13.01.2019 5 z 5

Co přetrvá věky Co přetrvá věky Nora Roberts

O bílé magii napsala autorka mnohem lepší trilogii (Ostrov tří sester) Víc se mi líbí knihy s tématem (svatby, zahradnictví, požáry, policajti, romantické knihy s detektivkou v kombinaci) než tohle vracení se ke kořenům nebo pokus o turistické zatraktivnění Irska či co to má být. Už minulá trilogie (Morriganin kříž) mě nebavila, odložila jsem hned první knihu, což dělám málokdy. A další vydána kniha, podobné téma... Autorka napsala mnohem zajímavější kousky.

06.12.2018 3 z 5