CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

Poslední kojot Poslední kojot Michael Connelly

Jedna z těch knih, na které je docela dost vidět doba vzniku.

11.12.2022 3 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Bohužel, ale ten kvalitativní sešup tam prostě je. Pokud to takhle půjde dál, bojím se o překlady dalších dílů.

02.12.2022 2 z 5

Správní hoši Správní hoši Bill Bonanno (p)

V podstatě s knihou mám stejný problém, jako s Mužem cti. Nezní dostatečně věrohodně a napínavě, aby dokázala udržet pozornost až do konce.

27.11.2022 1 z 5

Tři tváře Tři tváře Brandon Sanderson

Spousta byla vynikají. Zbytek už tolik ne.

16.11.2022 1 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Byla to fajn jízda, ale všechno jednou končí. Bohužel mám i po dočtení stále několik otázek.

12.11.2022 3 z 5

Zmizelý svět Zmizelý svět Dennis Lehane

O něco čtivější než předchozí díl.

06.11.2022 3 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Dvě ne úplně vydařené novely a dva příběhy vytržené z kontextu.

27.10.2022 2 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Bird Box byl unikátní nápadem, zasazením, zvraty. Malorie však není Bird Box. V samotném závěru ostatně autor popisuje jak vlastně Malorie vznikla. Úplně chápu, proč se tohle nedostalo do BB, co ovšem nechápu, je to, že následně autor pohřbil všechny zbytky soudnosti a vydal tuto "vyřazenou novelu" jako samostatné dílo. Proboha proč? To ví asi jen sám autor.

23.10.2022 2 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Naprosto luxusní záležitost.

22.10.2022 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Pohádka pro dospělé.

19.10.2022 3 z 5

Varšavský protokol Varšavský protokol Steve Berry

Asi oprávněně, zde na databázi kniha s nejhorším hodnocením.

15.10.2022 1 z 5

Blues Mrtvého muže Blues Mrtvého muže Ray Celestin

Naprosto chápu, proč vydavatel sérii po druhém díle stopnul. Celestinovi se totiž povedlo popsat zajímavé téma naprosto nudným a fádním způsobem. Bravo?

10.10.2022 2 z 5

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Ani zdaleka ne tak geniální, jak tu někteří popisují. Povídky s Mauglím ještě šly, ale zbytek se moc číst nedal.

10.10.2022 3 z 5

Tajemství škorpiona Tajemství škorpiona Lincoln Child

O dost lepší než předchozí díl.

24.09.2022 3 z 5

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

Klasický prostřední díl libovolné fantasy ságy. Nějaká ta vata, sem tam nějaké úmrtí a nechybí ani pár rádoby šokující odhalení v závěru knihy. I tak je ale tahle fantasy série prostě jiná, jen ne tím správným způsobem.

17.09.2022 2 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Být to osekané o armádní a milostnou linku, je z toho docela fajn krátká novela. Bohužel se nestalo. A tak se to táhlo jako smrad.

09.09.2022 2 z 5

Příští Příští Michael Crichton

Napsat to někdo jiný, než Crichton, tak se to nedá vůbec číst. Takhle to sice čtivé je, ale obsah pokulhává daleko za formou. Což je nešvar, který se u jeho posledních knih bohužel často opakuje.

04.09.2022 2 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Problém tohohle špalku je ten, že se tak zoufale snaží být R. R. Martinem, až je to místy poněkud úsměvné.

27.08.2022 1 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Po poměrně zdařilé Čtvrté opici, se bohužel Barker vytasil s Pátou obětí. No a ten kvalitativní sešup snad ani nemohl být výraznější. Tohle byla od začátku do konce bolest číst.

20.08.2022 2 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Trošičku syrovější kingovka. Autora mám zafixovaného jako pomalého budovatele obsahu, takže tady mile překvapil.

15.08.2022 3 z 5