chanahd chanahd komentáře u knih

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

První díl měl rozhodně větší spád. Toto mi připadalo jako více než 400 stran o ničem. Moc nechápu to nadšení pro tuto knihu.

17.03.2016 3 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Nápad s Říší divů je určitě originální, ale kniha nenadchla. Opravdu je pro mládež. Dívka - samozřejmě neobyčejná a dva mladíci, ze kterých jde do kolen... Pokud je vám ale tak 15, asi vás zaujme víc než mně:-)

27.01.2016 3 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Knihu jsem bohužel nedočetla do konce, nějak jsem se nemohla přinutit.
Pomalu v každé druhé větě Bůh, to není nic pro mě.
Ani do děje mě to nevtáhlo. Spíš jsem se tomu musela smát.
Za mě naprostá ztráta času.

31.05.2015 odpad!

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

V knize se nedozvíte ani příliš o Klimtovi ani o Adele.
Většina knihy je o Adeliných příbuzných a o velkém procesu, kdy se Vídeň měla vzdát tohoto známého portrétu a vydat ho dědicům.
A souhlasím se Selket, také jsem měla chvílemi pocit, že čtu bakalářskou práci.
Kniha neurazí, ale rozhodně nenadchne.

25.06.2013 2 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Tak trochu zklamání. Ostatní knihy autora se mi zdají skvělé, ale tady jsem se musela do čtení nutit. Děj se neuvěřitelně vleče, hlavně když James s velice nesympatickou Ellie cestují Evropou. Ti dva se mi zdají v příběhu skoro až zbyteční.
Ale ani ostatní postavy mi nejsou moc sympatické.

15.04.2020 3 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Nudné, přehnané a zdlouhavé.

20.08.2019 1 z 5

Hedvábná past Hedvábná past Markéta Harasimová

Pokud čekáte detektivku pro ženy, přesně to dostanete. Každopádně knížka se četla dobře. Asi si za měsíc nevzpomenete o čem byla, ale je čtivá.

20.03.2019 3 z 5

Tajemství sedmi ještěrek Tajemství sedmi ještěrek Veronika Černucká

Sice v tom není ani kousek reality, ale čte se to dobře, rychle... Prostě zábava. Jen tedy Tara je velmi nepříjemná osoba.

07.03.2019 3 z 5

Do poloviny se mi knížka zdála naprosto úžasná. Tedy asi do kapitoly s návštěvou kartářky. Pak se to trochu zvrhlo v něco jiného.
Ale celkově spokojenost. Čekala jsem humor a zasmála jsem se.

24.06.2018 4 z 5

Běsnění Běsnění A.G. Howard (p)

Zklamání. Část knihy je o tom, jak každý ujišťuje každého, že ho zachránil. A zbytek o umírání hlavních postav. Tak nějak to pokazí dojem ze série.

26.08.2017 1 z 5

Zlověstný podzim Zlověstný podzim G.M. Malliet

Nudná, velice zdlouhavá kniha. Děj se šíleně vleče a neděje se téměř nic. Až na tu vraždu. A pak zase nic.
Pokud by se vyškrtalo vše zbytečné popisné kolem, knihy by byla třetina.
Připravte se také na velké množství závorek a poznámek pod čarou. A hlavně - na jednu velkou nudu.

03.06.2017 1 z 5

Turbulentní vesmír Turbulentní vesmír Miroslav Žamboch

Žamboch opět nezklamal. Sice to není taková ta klasika, na kterou jsme u něho zvyklí, ale mě se to líbilo i tak a bavilo mě to.

02.06.2017 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Kniha se mi četla dobře. A konec je opravdu překvapivý.

01.06.2017 5 z 5

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Utahané, rozvleklé. Skoro jsem nedočetla. Nejzajímavější je asi dějová linka z 19. stol. A opravdu divný konec, mě to připadalo jako nedodělané. Jako by prostě jen najednou přestala psát.

15.05.2017 2 z 5

Celkově zklamání. Povídky mám ráda, ale z této knihy jsem zklamaná. Některá povídka zaujala, např. Percy Thrillington. Bavil i Stančík. U některých jsem měla problém, nesedlo mi to, přišlo slabé...

18.03.2017 2 z 5

Úkryt před světlem Úkryt před světlem Barbara Erskine

No, dá se to. Ale líbit se bude spíš tomu, kdo od autorky ještě nic nečetl. Protože pokud máte pár knih od ní načteno, budete si říkat: "To už tady jednou bylo, ne?"
A opravdu, bylo. Autorka si vlastně ve všech knihách jede po stejné linii. Nic vás tedy nepřekvapí, už předem víte, co se bude dít.
Nějaká žena se dostane na jiné místo, než dosud žila. Historická budova, části příběhů z jiné doby, spojení s minulostí, kde žila nějaká žena které ublížil padouch, prolínání časů. Všude, žádné překvapení se nekoná.
Nejdříve jsem byla jejími knihami okouzlená. Ale časem to přestane bavit.

18.02.2017 2 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Celkem nudný příběh s velice nesympatickou, namyšlenou, sebestřednou hlavní hrdinkou.

30.12.2016 2 z 5

Silueta Silueta Christina Larsson

Neurazí, ale ani nepřekvapí... Jak už člověk ví, kdo je hlavní padouch, tak odpadne to napětí. Dočetla jsem. Ale žádný zázrak.

22.09.2016 2 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Zvláštní, groteskní, bizarní a nezapomenutelná kniha.
A ty kulinářské části :-)
Jen konec mi přišel takový moc rychlý.

30.06.2016 3 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Zdlouhavé, předvídatelné. Předchozí knihy od autora jsem přečetla jedním dechem, ale tentokrát jsem s tím měla trochu problém. Tohle je takový průměr, co nepřekvapí.

22.03.2016 3 z 5