cedricdiggory cedricdiggory komentáře u knih

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Bylo to fajn. Občas milé, něžné, pak zase dojemné a smutné. Mám rád autory (a autorky), kteří umí i na běžné životní trable nahlédnout zas trochu jinak a zpracovat je takovým způsobem, že pobaví, rozesmutní, ale hlavně zaujmou. Tohle se mi líbilo, formou i příběhem. Od autorky si přečtu něco dalšího.

22.04.2023 5 z 5

A odteď už se na Chandlera nebudu nikdy koukat jako dřív ;)

24.02.2023 4 z 5

Multikulti pindy jedný český mindy Multikulti pindy jedný český mindy Iva Pekárková

Kdyby Iva trošku upustila od emocí a podívala se na věc trošku víc objektivně, dal bych této knížce plný počet. Ale jak už jsem jednou řekl. Buďme rádi za to, že česká literatura Ivu má! Díky za ni.

15.09.2022 4 z 5

Gang zjizvených Gang zjizvených Iva Pekárková

Styl, kterým byla knížka psaná, mi sednul. Ano, tohle je to, čemu se říká originální styl. Nezaměnitelný. Iva je autorka, kterou si s ostatními nespletete. Ještě, že ji česká literatura má!

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Bál jsem se toho, že to bude jen břitké nastavování Medvědína. Ne, vzalo mě to stejně jako Medvědín. Lidské. Autentické. Pravdivé.

15.09.2022 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Mít děti, ocením tuhle knížku možná mnohem víc. Takhle můžu jen říct, že se mi skvěle četla. A jsem rád, že ji mám doma v knihovně.

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Deprese, ale život. Pro někoho povinná četba, pro někoho nutnost. Škoda, že jsi zemře tak mladý, Jiří. Mohl jsi toho ještě hodně napsat.

Cykly Cykly Emma Kausc

Nejsem čtenář básní. Neumím je hodnot. Ale líbilo se mi to. Laicky, bez toho, aniž bych to uměl odůvodnit. Byla to fajn sbírka.

Pátá minuta je o nás Pátá minuta je o nás Eva Pospíšilová

Holky, pište dál! Asi nikdy nebudete ten protlačovaný mainstream, ale o to víc si vás bude vážit vaše čtenářská komunita. Četl jsem s velkou nedůvěrou, ale musím říct, že mi to sedlo. Každá jedna strana. Díky za to! Těším se na další.

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Moderní pocta kultovní klasice? No, nemyslím si... Za mě jedno velké ne. Pořád jsem čekal na nějaké to velké wow. No, styl drhnul, překvapení jsem se úplně nedočkal. Škoda. Citát na obálce je spíš marketingový tah.

15.09.2022 1 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Jak nás krásně vystihl. Tohle jsme my. Jako národ.

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Rád se vracím k jejím pasážím. Mám je založené a vždy, když potřebuji povzbudit nebo si zapřemýšlet, otevřu knihu na oné straně.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Zasmál jsem se, pobavil jsem se. Pár příjemných chvil strávených s knížkou ve vlaku. Na nic víc tohle nemá, ale proč ne? Bavilo mě to.

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Nejdřív jsem si říkal... Sakra, proč navazovat na Osvícení? Zprvu se mi to hodně nelíbilo. Pak jsem si řekl, dám tomu šanci. A na druhé přečtení a zhlédnutí filmu to hodnotím dobře. Ale pořád jsem toho názoru, že Osvícení jako takové by prostě mělo zůstat Osvícením a nepokračovat.