cedos cedos komentáře u knih

První krev První krev Angela Marsons

Nebyla jsem si jistá, jestli vracet se na začátek příběhu Kim bude to pravé, ale nejen, že jsem nebyla zklamaná, jsem naprosto nadšená.

27.04.2022 5 z 5

Pacient Pacient Jasper DeWitt

Kniha mě hodně překvapila, běžně nečtu horory, ale tohle snad ani nebyl horor nebo ano ? V každém případě si mi kniha líbila, námět neotřelý, způsob psaní neobvyklý, žádné zbytečné protahování děje, ukončeno - neukončeno tak, že dává prostor k zamyšlení .... takže pokud to je horor ... přečtu si i něco podobného.

13.09.2021 5 z 5

Varšavský protokol Varšavský protokol Steve Berry

Steve Berry je skvělý autor, a byť je kniha výborně napsaná, se spoustou historie, napětí a nečekaných zvratů, musím říct, že mě neoslovilo téma. Z téhle série mě zaujala nejméně, přesto dávám 4 hvězdy .... někoho mohou polské dějiny bavit.

29.08.2021 4 z 5

Tyrani ze stínů Tyrani ze stínů Clive Cussler

Tak tohle je "cuslerovka" jak má být .... aktuální téma, spád a napětí.

03.07.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Paní Marsons píše s lehkostí, důvtipem a opravdu umí dát knize spád a napětí ... 11. díl a stále dobré, lepší .... úžasná jízda.

20.06.2021 5 z 5

Rembrandtovo tajemství Rembrandtovo tajemství Alex Connor

Z počátku mi trvalo se začíst, trošku zdlouhavě se to vleklo, ale asi od třetiny dostal příběh spád a byl zajímavý, poslední třetinu už jsem se neodtrhla. Zajímavý a neobvyklý námět, dobrý styl psaní takže doporučuji.

15.06.2021 4 z 5

Jih proti Severu 1 V bouři Jih proti Severu 1 V bouři Margaret Mitchell

Tohle dílo pro mě bylo, je a bude klasikou, vídím v téhle knize o mnoho víc, než zamilovaný příběh a vždycky se k ní budu vracet ... nostalgie, a navíc jedna z mála zfilmovaných knih kde se film opravdu povedl. Sáhla jsem po ní kvůli čtenářské výzvě .... ale teď přečtu i druhý díl. Prostě mě to baví.

22.05.2021 5 z 5

Jak poznat psí duši Jak poznat psí duši Rudolf Desenský

Tohle je knížka, ke které se dá stále dokola vracet. Pro mě je pan Desenský Člověk s velkým Č .... děkuji za to, co děláte pane Desenský

22.05.2021 5 z 5

Krkonošská kuchařka Krkonošská kuchařka Danka Šárková

Po dlouhé době kuchařka, podle které si uvaříte něco dobrého, levného a zdravého a nemusíte jít kvůli tomu na velký nákup. Oceňuji nejen písemné zpracování, ale i fotografie a celé vydání knihy. Doporučuji, stojí za to dát si třeba kulajdu nebo škubánky.

27.04.2021 5 z 5

Geneze Geneze Robin Cook

Výborná kniha, tuhle jízdu jsem si užila. Byla to má první kniha od pana Cooka a nezklamala. Děj má spád, zápletku, napětí a i když v poslední části už byl znám pachatel, neubralo to na dramatičnosti. K tomuhle autorovi se zcela jistě ještě vrátím.

15.04.2021 5 z 5

Černé zlato Černé zlato Dana Stabenow

Velmi povedený díl, skvělá část série o Kate. Brilantně popsané prostředí, dobrá zápletka, tenhle typ čtení mě baví.

09.04.2021 5 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Joseph Finder

Trošku něco jiného než jsem čekala, ale líbila se mi. Četla jsem o něco déle než obvykle a druhá kniha autora se mi líbila víc. Přesto určitě stojí za přečtení.

25.03.2021 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

WoW, tak to bylo skvělé. Je spousta napínavých knih, které v závěru tak trošku sklamou, ale tohle je paráda. Doslova do posledního písmenka ... jen nutně potřebuji pokračování.

23.02.2021 5 z 5

Skye O´Malleyová Skye O´Malleyová Bertrice Small

Kombinace červené knihovny, erotiky a oddychovka. Přesto se mi tenhle příběh líbí a styl psaní autorky je velmi čtivý. Našla jsem i pár zahjímavých informací, které mi v dějepise unikly, takže 5 hvězd.

19.02.2021 5 z 5

Jan Kopecký Krotitel Fabií Jan Kopecký Krotitel Fabií Petr Dufek

Dobře a zajímavě napsaná knížka, skvělé fotky .... ale je to prostě kniha "pro fanoušky". Koho zajímá motoristický sport, tak se mu bude hodně líbit.

30.01.2021 5 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Další návrat ke knize se čtenářskou výzvou. Pravda je, že tuhle knihu jsem poprvé četla někdy v roce 1972 a velmi mě ovlivnila. Bylo to v době, kdy se vytvářely mé názory a postoje, respekt a tolerance k druhým. I díky této knize se i po těch dlouhých letech snažím druhým naslouchat, ctít jejich pocity a názory a to i tehdy, když nejsou totožné s tím co si myslím já. Skvělá a nadčasová kniha.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytici jsem samozřejmě četla už dávno a je to pro mě spíše horor než básně, ale má to své kouzlo minulosti. Sáhla jsem po ní znovu díky čtenářské výzvě a aby to nebylo jen opakování přečteného, zvolila jsem nové vydání s naprosto úžasnými ilustracemi Míly Furstové. To se opravdu povedlo.

26.01.2021 5 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

Výborně zpracované téma, pan Rollins mě nikdy nezklame ... tedy ke konci to bylo skoro jako Indiana Jones ... ale co naplat, u pana Rollinse to tak prostě je a mě to baví.

Vrabec tulák Vrabec tulák Josef Hais Týnecký

Tuhle překrásnou knihu jsem vyndala z knihovny díky čtenářské výzvě a rozhodně nelituji. Nejen, že jsem se vrátila k překrásnému textu svého dětství, ale ocxenila jsem ilustrace pana Zejbrlíka tentokrát očima dospěláka místo dítěte ... jsou stále stejně krásné.

17.01.2021 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

Dobrý příběh z drsné Aljašky, kniha se dobře četla, ale oproti předchozím dílům mi chyběla Obluda, Kateina babička a trošku toho napětí, tentokrát jsem měla od začátku jasno.

17.01.2021 4 z 5