Skye O´Malleyová

Skye O´Malleyová obálka knihy
Mé hodnocení:

Když královna Alžběta provdá dědičku trůnu Aidan St. Michel za bratra Skye O’Malleyové, známého hejska Conna, začne jejich vztah vzkvétat a oba konečně poznávají lásku. Pak ale spiklenci unesou Connovo štěstí a Aidan prodají do otroctví.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149381/skye-o-malleyova-149381.jpg 4.4142

Skye O'Malley 1.

Vydáno, Ikar (SK)

Skye O´Malley, 1982

Kniha Skye O´Malleyová

cedos

Kombinace červené knihovny, erotiky a oddychovka. Přesto se mi tenhle příběh líbí a styl psaní autorky je velmi čtivý. Našla jsem i pár zahjímavých informací, které mi v dějepise unikly, takže 5 hvězd.

pch1976

Oddechová kniha na dovolenou

monte
08.11.2020

Po x letech čtu podruhé a opět spokojenost.
Příjemná změna po krvavých detektivkách

josska
04.08.2018

Poprvé jsem knihu četla tak před 25 lety a připadala mě užasná,ted jsem ji četla znova kvuli čtenářské výzvě a je opět užasná,čtivá,přečtu si i další díly,moc se těším....

ketvin
16.03.2018

Moc často se nestává, že bych knihu nedočetla, protože se opravdu snažím dát tomu šanci, aby mi kvůli netrpělivosti neutekla dobrá kniha. U této jsem však po první čtvrtině došla k tomu, že dál číst nebudu. Styl psaní je takový neosobní, příběh až moc předvídatelný a "vyhrocený"... divný. Připomínalo mi to Angeliku, ale prostě se mi to nelíbilo. Jestli se to rozjelo po více než 100 stránkách "jiným stylem" a o něco jsem přišla nevím, ale knih je tolik, že nemám čas ztrácet čas s takovou, která mi nesedne.... Takže pro mne tato autorka asi nebude :)

Lee7
09.02.2018

Skvělý příběh, Skye je pro mě dobrá hlavní hrdinka. Jsem zvědavá co se bude odehrávat v dalším díle.. bylo mi trochu líto Adama.. ale což už..

Muhibbis
28.11.2016

Desať dôvodov, prečo si túto knihu užiť.
1. Hlavná hrdinka. Áno, viem, takú nenormálnu Mary Sue svet ešte nevidel, ale na druhej strane to Smallová preháňa s jej perfektnosťou tak strašne, že sa na ňu už ani hnevať nemôžete. Len buďte patrične ironicky naladené.
2. Opisy. Ak na ne máte vyslovene alergiu, budete sa baviť na tom, aká je Skye OMG NÁDHERNÁ a nadchýňať sa nad množstvom krásneho nábytku a šiat ani čo by šlo o Coppolovej Máriu Antoinettu.
3. Niall nie je úplný sviniar. Pravda, to Skye nevie, ale ona predsa nemusí vedieť všetko, žejo.
4. Dobdrodružstvo. Kopa, kopa dobrodružstva.
5. Sex. Dostatočné množstvo úchvatného i "úchvatného" sexu.
6. S tým súvisia aj eufemizmy na facku... "Štít mužnosti" je tolerovateľný výraz, len ak nechcete vkuse opakovať "hruď" alebo "aaabs". Na to, na čo to používa autorka, by sa toľká kreativita plytvať nemala, ale aspoň je prča.
7. Rage triggering pre history nerds. Takto sprzniť Alžbetu I. si nedovolil ani Emmerich, a to ju nechal sprzniť doslova, ak viete, čo tým myslím.
8. Minimum rage triggeringu pre feministky, ak ho zase toľko mať nechcete.
9. Inými slovami, všetko buď zapadá do Smallovského folklóru, a teda môže byť pokojne brané ironicky, alebo je relatívne dobre zvládnuté - nudiť sa tak či tak rozhodne nebudete!
10. A vôbec, nejen marjánkou se člověk sjíždí, ako som už povedala pri Adore...

renefer
18.07.2014

Na knihy od této spisovatelky musím mít náladu. Na jejím stylu psaní mi vadí přílišná popisnost, dozvíme se, kde stojí jaký nábytek, kdo má co na sobě, co všechno se jí na hostině...A pak jsou tu milostné scény, což je kapitola sama pro sebe. Dost by mě zajímalo, jak to má se sexem samotná BS :-)
Ale jinak má kniha určitě zajímavý děj, škoda že konec je prozrazen hned v anotaci.