Jih proti Severu 1 V bouři

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363037/jih-proti-severu-1-v-bouri-3hp-363037.jpg 4.7827

Jih proti Severu 1.

Vydáno, VAPE - Václav Petr

Gone With the Wind, 1936

Kniha Jih proti Severu 1 V bouři

LucieT
30.11.2020

Dlouho jsem tento titul odkládala, bála jsem se, že to na můj vkus bude moc "červená knihovna", ale kdepak. Naopak - z knihy jsem nadšená! Ani ta politika mi vůbec nevadila. Opravdu nádhera.

Allla9
24.11.2020

Krásné dílo.

Tesák
02.10.2020

Pulitzerova cena se nadava jen tak. Skvely roman. Kazda valka prinasi uplne stejne utrpeni v jakekoliv dobe.

anndrra
07.07.2020

Scarlett prostě miluju a na problémy budu myslet až zítra

m_martina
27.06.2020

Nádherná kniha! Čte se sama a nedá se od ní odtrhnout.

KnihomolkaKatka
18.06.2020

Tento příběh se mi moc líbil. Akorát mi přišlo, že v jednom okamžiku tam bylo trošku moc politiky, ale chápu, že se do knihy hodila. Jen mi prostě přišlo, že to zpomalovalo celý příběh. Jinak určitě doporučuju všem, kteří mají rádi romantiku a nevadí jim, že se příběh rozjede až za nějakou dobu. :)

Zaboracka
11.06.2020

Vydání z roku 1947, které se mi dostalo do rukou je skvostem literatury. Vykreslení jihu a děje na pozadí války je úchvatné.

Lili
06.06.2020

Čekala jsem, že Scarlett bude chytrá a důvtipná, ale bohužel se z ní vyklubala marnivá, sobecká a hloupá husa. Koho jsem si tu proboha měla oblíbit? Jasně, jedině Rhetta Butlera. Ten si aspoň na nic nehrál. Obrat nastal když přišla válka a s ní se udály velké změny. Nastaly proměny postav i konvencí. Čtení začalo být svižnější a příběh mi začal být bližší, už nepůsobil tak upjatě jako na začátku. Ač bych to zprvu neřekla, začnu hned druhý díl...

(„Tydlifidli!“ - Scarlettino nejprotivnější zvolání z celý knížky)