cecetka cecetka komentáře u knih

Konec záletné lady Konec záletné lady Hana Parkánová-Whitton

Neco jako Jessica Fletcher :-)

03.12.2020 2 z 5

Dívčí válka Dívčí válka Oldřiška Ciprová

Takova hezka pohadka na dobrou noc.
Prijemne napsane, opravdu dobre se to cetlo.

04.10.2020 3 z 5

Všem statečným se odpouští Všem statečným se odpouští Chris Cleave

Tohle byla hodne smutna kniha :-(
Moc me to nebavilo, do cteni jsem se musela nutit a nakonec jsem rada, ze uz mam docteno.

12.07.2020 3 z 5

Cukrářova dcera Cukrářova dcera Laura Madeleine

Asi to mel byt pokus o milostny roman. Ale moc se to nepovedlo. A jako celek uz vubec ne. Skoda.

30.06.2019 3 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Ano, cetlo se to hezky, ale celkove mam z knihy smisene pocity. Ta nahoda, ze Ladena a Ilona mely smulu na chlapy, Kamila zase "stesti", ale prosla narocnou lecbou. Zadna z nich vlastne nemela takovy ten bezny nudny zivot. O tom by se ale zase asi kniha napsat nedala.
Bylo to pro me prijemne vikendove cteni, nicmene podruhe uz tuto knihu cist nebudu.

05.05.2019 4 z 5

Dům u řeky Dům u řeky Arnošt Valeš

Dobre napsany spolecensky roman. Ke knize jsem se dostala nahodou a jsem rada, ze jsem ji precetla. Jednu * davam dolu za az moc velkou prekombinovanost manzelskych svazku, nemanzelskych deti a nahod. Rovnez konec je opravdu, ale opravdu hodne nepravdepodobny.
Jedna se ale o pribeh smysleny, ktery se velice dobre cte. Urcite se ke knize vratim.

06.05.2018 4 z 5

Život v Třetí říši - Každodenní život v nacistickém Německu mezi lety 1939-1945 Život v Třetí říši - Každodenní život v nacistickém Německu mezi lety 1939-1945 Paul Roland

Dobre napsana kniha, pro ctenare opravdu ctiva. Nic noveho jsem se sice nedozvedela, ale neni spatne mit tuto knihu v domaci knihovne, protoze je v ni vse strucne shrnute. Jsem zvedava, jak je zpracovana kniha Zeny ve treti risi.
Bohuzel na plnych 5* to nevidim.

24.02.2018 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Vytkla bych par nepresnosti. Jestli jsem dobre pochopila, dej se ma odehravat v Sudetech na Opavsku. Obec Rzy ani Tichy Brod na Opavsku nejsou :-(
Zaver knihy je hodne zrychleny, prisel mi jakoby useknuty.
Ale jinak je kniha krasna, velmi dobre se mi cetla. Pro me to bylo prijemne cteni na vikend.

19.02.2018 4 z 5

Japonsko - gejša a samuraj Japonsko - gejša a samuraj Veronika Válková

Po dvou celkem nezazivnych prihodach z Ameriky, prozila Bara opet zajimavy pobyt nejen v jine dobe ale v uplne jine kulture.
Hezky pribeh, opravdu hezky.

02.12.2017 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Knihu jsem precetla diky Vyzve. Neni spatna, misty me vtahla, ale misty dost nudila. Tema je to zavazne, pribeh smutny. Ale kazda kniha vypravejici o nespravedlnosti a ponizovani je smutna. Styl psani, jakym je kniha napsana, mi nesedi. Bohuzel jsem uz par knih napsanych timto stylem odlozila. Tuto jsem musela docist kvuli Vyzve ;-)
Co se tyka cernosske problematiky, pak mnohem vice se mi libil Cernobily svet.

02.10.2017 3 z 5

První konec První konec Lauren James

Knihu jsem precetla do vyzvy. Podruhe uz ji ale cist nebudu, mozna nejsem ten pravy cilovy ctenar.
Tema je zajimave, pribehy z 21.stoleti taky. Proc jsou ty historicke vzdy zasazeny do valecneho konfliktu tusim jen mlhave - zrejme aby autorka oduvodnila nahle umrti.
Pribehy nejsou zvlast propracovane, premisteni v case mezi 18. a 19. stoletim se moc nepovedlo. Drama 21. stoleti taky ne. Bylo to hodne naivni.
Nakonec knihu hodnotim 3*. Libi se mi napad pribehu. Jen si myslim, ze si autorka ukousla velke sousto, se kterym se nedokazala vyporadat. Skoda.

03.09.2017 3 z 5

Augustin Zimmermann Augustin Zimmermann Zuzana Kultánová

Nemuzu dat 5* Bylo to tak depresivni a frustrujici. Hrozny pribeh :-(
Tohle fakt nebylo cteni pro me. Ale chapu, ze kniha byla ocenena, protoze je skvele napsana.
Tato kniha patri do tzv. tezke literatury. Hodne tezke.

12.06.2017 4 z 5

Krb bez ohně Krb bez ohně Maryna Radoměrská (p)

Prvorepublikova cervena knihovna. Film s Hanou Vitovou a R.A.Dvorskym je znamy, kniha uz asi tak moc ne. Musim priznat, ze je hezky napsana, neni to zadna naivita. Samozrejme jde o to, jak chuda holka nakonec ke stesti prisla, ale pribeh je psany hezkym jazykem a plynule utika.
Milovnicim romantiky se urcite libit bude.

05.12.2016 4 z 5

A co když je to pravda? A co když je to pravda? Marc Levy

Tohle pro me bylo slapnuti vedle. Do knihy se vubec nemuzu zacist :(

27.10.2016 1 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Za me pouze 4* a zvazovala jsem jeste o jednu mene. Nemelo to tu spravnou stavu predchozich dilu. Zasmala jsem se, to ano, ale NECO mi tam chybelo. Postavy se malo projevovaly, celkem se na zamku nic nedelo.
Nejvtipnejsi mi asi prisel policejni protokol :)
Ale protoze Kostkovi a vsechny ostatni miluji, tak nakonec 4*.

25.10.2016 4 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Napinave napsany pribeh. Chvili jsem se priklanela na stranu jedne rodiny, chvili na stranu druhe. Asi v polovine knihy jsem pojala podezreni, ze vse bude jinak. Kniha si napeti uchova az do konce, a tak to ma u detektivky byt.
Uplny zaver je jak z cervene knihovny, ale ja to autorovi odpoustim :)

02.10.2016 4 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Zpocatku jsem nedokazala k Sase najit cestu. Byla to rozmazlena holka z bohate rodiny, ktere strycek v jejich 16 letech vymyl mozek a ona se stala bolsevickou. Prvni cast knihy mne nijak vyrazne nezaujala. Druha cast se odehrava v roce 1939 a je uz mnohem zajimavejsi. Presto jsem si Sasu neoblibila. Zato ke Katynce jsem ve treti casti knihy prilnula hned. Treti cast byla pro mne nejzajimavejsi a nedokazala jsem knihu odlozit s tim, ze budu ve cteni pokracovat dalsi den. Musela jsem ji zkratka docist bez preruseni. Sice ta velka nahoda na zacatku hledani v archivu mi prisla absurdni a konec pribehu byl takovy az moc naivni, jak se vsichni poznali, presto davam knize 5*. A to hlavne proto, ze jsem ji v zaveru nedokazala odlozit.

15.09.2016 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Krasna kniha, silny pribeh z nacistickeho Nemecka.
Popis Rikiho zamestnani mi knihu bohuzel rusil.

07.09.2016 5 z 5

Nemám žádné jméno Nemám žádné jméno Dagmar Hilarová

Krasna kniha. O to krasnejsi, ze se jedna o skutecny zivotni pribeh. Nikdo z nas si nedokaze predstavit, jake to muselo byt utrpeni. A v jinych lagrech to asi bylo mnohem horsi.
Je dobre, ze se takove knihy stale vydavaji. A ctenari by je meli cist stale dokola, aby ty hruzy neupadly v zapomneni.
Za me 5*. Kniha je navic doplnena fotografiemi, coz jeste vice priblizuje zivot v Terezine.

07.08.2016 5 z 5

Král Karel IV. - Osudový turnaj Král Karel IV. - Osudový turnaj Veronika Válková

I tento pribeh se mi moc libil. Snazim se na tyto krasne pribehy divat ocima ditete, a tak mi nezbyva, nez hodnotit 5*. Proste nadhera ... nekdy bych chtela byt Barou :)

18.07.2016 5 z 5