cathyblack cathyblack komentáře u knih

Princezna zakletá v čase: Povídky a svět Princezna zakletá v čase: Povídky a svět Lukáš Daniel Pařík

Když jsem zjistila po shlédnutí pohádky, že existuje kniha, která obsahuje několik povídek ze světa Oberonu, vzbudila u mne nemalý zájem. Ačkoli nijak obzvlášť literárně nevyniká, její provedení je docela zábavné a určitě udělá radost každému dítěti, které čte - vlastně komukoli, kdo si oblíbil princeznu Ellenu, mladičkou alchymistku Amélii nebo prince Jana. Musím uznat, že jsem se ze světa Oberonu , kde se příběh odehrává dozvěděla víc , přesně jak autoři v předmluvě slibují. Jestli z tohoto světa ještě někdy něco spatří světlo světa v jakékoli podobě, určitě se toho chci jako divák, nebo čtenář účastnit. Oberon je totiž svět s vlastní historií, s vlastními zákonitostmi, magií a zeměmi s odlišnými kulturami. Na druhou stránku bych si dokázala představit trošku hlubší a propracovanější půdu pro docela obstojné povídky, ale nebudu v tomhle případě typická já, hnidopich, protože nejsem cílová skupina. Líbí se mi, že si kniha nehraje na nic víc, než čím je. Tím je mi velmi sympatická. Českých autorů, kteří svou fantasy knihu vydávají za bestseller světového formátu už jsem letos potkala až až. Knize přeju hodně úspěchu. Neodolám emotivním pěti hvězdám.

07.12.2021 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Mrzí mne, že jsem si nevšimla, že se tato kniha řadí pod YA. V knihkupectví jsem ji našla mezi thrillery. Opravdu, vážně. Hned vedle oblíbeného Psychiatra od Caleba Carra. Zrovna jsem Psychiatra doposlechla jako audioknihu a chuť po viktoriánské temnotě tu stále byla a žádala více. Jack Rozparovač, to by šlo. Bez jakéhokoli bližšího vyšetřovaní jsem knihu ve stylu hlavní hrdinky, které přeje více štěstí, než rozumu - knihu pořídila. Néžé by mi to bylo hodně líto, nebyla to až taková katastrofa (rozuměj: není to nejhorší kniha roku) , nicméně jsem se místy vážně hodně smála. V jednu chvíli kucháme rozřezanou ženu, vyndáváme zbytky orgánů a za dvě vteřiny lacině flirtujeme s tím nejhezčím týpkem Londýna (prototyp úžasného, za každou cenu vtipného, tajuplného amanta), co má prsty od modrého inkoustu. Já nejsem jako ostatní holky! Moc ráda se rýpu v lidských vnitřnostech a taky mi byl do vínku dán kromě štěstí i nehorázné talent pro forenzní vědu. Už v sedmnácti se pletu pod nohy zkušeným vyšetřovatelům řádění nejznámějšího sériového vraha Londýna korzet-nekorzet, na střevíčkách zaschlá krev, ve vlasech kousky vnitřností, za nehty zbytky lidských ostatků. Dokonce jsem pro ně v jednu chvíli jediným schopným odborníkem! Čajové dýchánky s děvčaty mého věku jsou mi cizí, raději se procházím nočními uličkami ponurého Londýna, neozbrojená (protože jak jinak stólkovat sériového vraha) a skrývám se v mlžných oparech v jezdeckém obleku. Jsem strašně krásná a ještě více nebezpečná. Moje rodinné zázemí není nic moc, ale už jsem se stihla zamilovat do svého možného budoucího manžela. Je stejně tak divný jako já a můj strýc. Má za nehty taky krev! Nehodlám bojovat ale jen s vrahy, ale taky (a hlavně) za ženskou rovnoprávnost a naše práva! Proč by ženy nemohly to samé, co muži? Co se týče historických nepřesností, to byla taková ta poslední věc, kterou bych u této knihy řešila, ačkoli se autorka na konci knihy hezky vymluvila. Přeji všem mladým čtenářům, ať se jim tahle béčková kniha líbí. Těm starším doporučuji onoho výše zmíněného Psychiatra či druhý díl, Anděla temnoty. A v pokračování vážně chytá Draculu? Já si to snad přečtu...

03.12.2021 2 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Fajnovy čtení. Líbila se mi tedy více první kniha, ale co. Když to srovnám s ostatníma thrillerama na pultech knihkupectví, je tohle úplnej poklad. Takže za mě, doporučuji.

06.04.2020 3 z 5

Naučte se kreslit fantastická stvoření a bestie Naučte se kreslit fantastická stvoření a bestie Kev Walker

Kniha je krasne ilustrovaná. Provází čtenáře základními fantasy postavami a radi jak je správně kreslit. Od osvětlení, až po stínování. Jsem nadsena a ackoli je to deník, ještě jsem si do něj nedovolila napsat ani čárku ????

30.01.2020 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Víte jak poznáte dobrou detektivku, či thriller? Že se od ní nechcete odtrhnout a přečtete ji na jeden záběr. Když jsem našla Loutkaře ve výprodeji v Kauflandu, řekla jsem si, no co...je zlevněná víc než o půlku a je to bestseller. K tomu ty reklamy v telce od Luxoru, to bude určitě pecka maximalně na jeden víkend. A tak jsem ji začala číst někdy minulý týden. A četla doslova od víkendu k víkendu. Dříve se říkalo čím víc pruhů, tím víc adidas. Dneska se říká, čím víc mrtvejch, tím větší thriller. Autor doslova tlačí na pilu, konec taky zrovna moc dobře nevymyslel (asi trest za to, že jsem nečetla hadrového panáka) a způsob psaní mi nebyl moc milý. Co knize nevytýkám je krásné provedení, lesklý obal, krásné stránky... ale to je tak všecko. Nedoporučím, nikomu nepůjčím a posílám na bazar. :-) Sorry Danieli, Jo Nesbo, Jeffery Deaver a kupříkladu Mo Hayder jsou daleko, daleko před tebou. Musíš se ještě hodně učit. Ikdyž to bylo stále lepší než Dívka ve vlaku, to jo. To jsi překonal už první stránkou.

23.09.2018 1 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Epochalni. Ze zacatku jsem se pribehem jen tak prochazela a nijak mne nenadchnul, cekala jsem, kdy se něco zacne dít. Jakmile vsak Turin opustil elfske utociste, pribeh me pohltil. Největší spad mel vsak od chvile kdy se objevil drak. Nestastny osud Turinuv zanechal v moji dusi stopy, ktere umi jen vycarovat jenom Tolkien.

27.08.2018 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Lehounke cteni o tom kterak Barka k moudrosti prisla. Takove to kdyz si humor zajde na kavu se smutkem, to urcite znate. Chvilema se smejete a pak se zalevaji oci slzickami. Osvezujici skoro prave tak jako spalený losos. Ikdyz do hloubky to melo opravdu asi jako poradna kaluz. Ja proste na tyhle jednohubly dvouhodinový nejsem a nebudu. A pozor na Snapea, co kadi do bot.

13.11.2017 2 z 5

Ztracený princ Margarín Ztracený princ Margarín Mark Twain (p)

To jsem si takhle prochazela regaly v knihkupectvi...a zamilovala se. A nebyla to laska na jeden vecir. Protoze neobycejne ilustrace a krasna slova Twainova cini z teto knizky krasny pribeh nejen pro deti a jejich rodice, ale I bezdetne dospele. Nechte se unest do zvlastni zeme, kde beha kure jmenem Mor a Nestovice a kde vas na kazde strance ceka obrazkove prekvapko. Bozi.

12.11.2017 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Nic pro mne

09.01.2015 2 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Bohužel kniha nenaplnila mé Jeaverovské sny a tak trochu zklamala. Už samotný název mi lhal, když řval: kup si mě, budu se dobře číst. Ve skutečnosti jsem dlouho čekala, nudila se - než jsem se dostala k něčemu trošku více napínavému, abych zhltla pár stránek v naději,že by už konečně? Kniha měla více slabých míst než těch silných a konec nebyl zas až překvapivý, tak nějak jsem ho uhodla. Tohle nebyl můj Jeffery a doufám, že mi jeho nové povídky zlepší mínění o kdysi nejoblíbenějším spisovateli...

11.05.2014 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Knihu jsem si koupila, protože se mi líbil film. Knihu jsem četla sakramentsky dlouho, než jsem se dostala k těm "zajímavějším" částem a dolouskala ji během několika hodin. Už mám doma druhý a třetí díl a doufám, že Lisbeth nezklame. Protože jsem možná našla mezi hrdiny svých oblíbených knih ŽENU, za kterou se nemusím ani trochu stydět.

06.10.2013 5 z 5

Tolkien: Na březích Středozemě Tolkien: Na březích Středozemě Vincent Ferré

Kniha se mi moc nelíbila. Přirovnávat Gluma k upírovi byla jen jedna z oprzlých přirovnání, kterých se autor nestítil pouzít. Neudělala mi moc velkou radost, pročež jsem veliký fanda Tolkiena. Nejspíš autor přemýšlel až příliš do hloubky... a nečetl mezi řádky. Je tu také možnost, že jsem já ta, co nepobírá....

07.01.2013 2 z 5

Vlčí bratrstvo Vlčí bratrstvo David Farland (p)

Kniha, stejně tak jakožto první díl, byla naprosto strhující, fascinující a nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Farland prostě umí vtáhnout do příběhu. Teda, pokud jsem podlehla jeho kouzlu jen já, tak to bych se opravdu divila....

04.08.2012 5 z 5

Dexter v temnotách Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

Mne tato kniha nijak nenadchla. Leč seriál miluji a Dexter je jakým-si mým alfa-omega: tak po této knize jsem již nešla do čtvrté a další... Prostě mne zklamala. Byla místy tak nudná, že jsem ji četla snad tři měsíce. A to jsem pekelný čtenář.

04.05.2012 3 z 5

Tutanchamón Tutanchamón William Klein

Nekupujte prosím ani za výprodejovou cenu. Vypadá jen dobře v knihovničce, jiný účel pro mne nemá. Zbytečná investice tehdy se mi hezky zdajících 99,- Kč. Nevím, jestli je to překladem, ale opravdu se to nedá vůbec číst.

23.04.2012 odpad!

Egyptské mýty Egyptské mýty George Hart

Kniha nebyla vůbec pojatá tím způsobem jakým měla být. Čili převyprávět egyptské mýty poutavým způsobem čtenářům, které zajímá zrod Egyptsých božstev. Avšak svůj účel splní: seznámí vás se základními vzorci Egyptských mýtu, možná by to chtělo méně té "vědecké hantýrky".

23.04.2012 2 z 5

Oloupený Nil Oloupený Nil Brian Fagan

Kniha zajímavým způsobem líčí archeologické dějiny Egypta. Skvěle jsem z této knihy čerpala nejednou informace pro školní referáty. Kniha je doprovázená bohatou ilustrací a dodatkem jednoho z nejvýznamnějších českých egyptologů J. Vernerem.

Ramses II Ramses II Christiane Desroches-Noblecourt

Kniha je poutavá a myslím, ze zaujme kazdého čtenáře, který si libuje ve starověkém Egyptě. Není to žádné smyšlené romantické dílko, nýbrž kvalitní a pravdivý odraz dějin - života jednoho velikána.

23.04.2012 5 z 5

Cheopsův odkaz. Dějiny Velké pyramidy Cheopsův odkaz. Dějiny Velké pyramidy Michael Haase

Knihu jsem četla asi rok. Je vidět, že není pro veřejnost, která si pyramidy oblíbila. Je na mne moc přesná a složitá. Moc mne nezaujala.

23.04.2012 1 z 5

Dějiny starověkého Egypta Dějiny starověkého Egypta Ian Shaw

Kniha je psaná zajímavým způsobem, na to že je to encyklopedie. Nemá tu jejich časem nudící vlastnost. Obsahuje spoustu zajímavých odkazů a je doprovázena bohatou ilustrací (fotografie, mamkyp. Po jejím přečtení jsem si jistá, že o Egyptě vím téměř vše...jen si alespoň na půlku toho vzpomenout.