Oloupený Nil

Oloupený Nil https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101797/bmid_oloupeny-nil-ELa-101797.JPG 5 12 4

Památky starého Egypta byly předmětem širokého zájmu už od starověku a zůstaly jím dodnes. Autor představuje čtenářům první cestovatele, amatérské archeology, ctižádostivé sběratele i seriózní zájemce o tajemnou civilizaci na Nilu. Poutavě a barvitě vypráví o dobrodružstvích těchto průkopníků egyptologie, o jejich často nevybíravých metodách i o pohnutých osudech řady památek, jež jsou dnes chloubou velkých evropských muzeí.... celý text

Literatura naučná Historie

18.09.2020 3 z 5

Průměr

Abroš
13.03.2020 5 z 5

Je až neskutečné,co dokázaly velmoci a jednotlivci z Egypta vydrancovat.Poutavou formou napsaná kniha o nejenom vykrádání starodávných památek v Egyptě.O některých jsem do té doby vůbec neslyšel a asi už ani neuslyším.

cathyblack
23.04.2012 5 z 5

Kniha zajímavým způsobem líčí archeologické dějiny Egypta. Skvěle jsem z této knihy čerpala nejednou informace pro školní referáty. Kniha je doprovázená bohatou ilustrací a dodatkem jednoho z nejvýznamnějších českých egyptologů J. Vernerem.