Carol96 Carol96 komentáře u knih

Černooká Černooká Anna Musilová

Do této knížky, která má neskutečně krásnou obálku jsem se pustila po dvou měsících, kdy mi ležela doma. Nejprve jsem se nemohla vůbec začíst, proto jsem ji na chvíli odložila a přečetla mezitím něco jiného.

Autorčin styl psaní pro mě byl celkem přijatelný, i když mi připadalo, že je v celé knize docela málo přímé řeči a hodně moc popisování. Když už jsem se do knihy začetla, tak jsem s ní neměla vůbec žádný problém. Četla se mi celkem rychle a prakticky jsem jí nechtěla odložit.

Příběhem byla kniha opravdu povedená. Musím říct, že autorka měla super nápad.
Bohužel mi přišlo, že to úplně nedotáhla do konce, protože mi tam něco chybělo. Úplně nedokážu říct co, ale prostě jsem neměla z knihy ten wow pocit, který jsem očekávala. Ale na to, že to napsala takto mladá autorka a ještě k tomu česká, musím říct, že je to povedené dílo. Řekla bych, že by čtenář mohl v knize najít mnoho ponaučení. A už z tohoto důvodu bych knihu určitě doporučila.

Obálka knihy: Úplně jednoduchá a stoprocentně vystřihuje hlavní téma knihy. Vzhledově se mi také opravdu líbí. Sice jsem si jí koupila díky kladným recenzím, které jsem všude četla, ale i díky její obálce jsem jí v knihovně musela mít. Obálka u mě má rozhodně 5*/5*

Hodnocení: 3,5*/5*

15.05.2019 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Mechanický anděl je mou první knihou, kterou jsem od autorky přečetla. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, tak jsem knihu odložila a nechala jsem si ji na později. Myslím si, že jsem udělala hodně dobře, protože, když jsem jí začala číst znovu, jsem se začetla opravdu okamžitě. Bavila mě od začátku do konce. Stále se v příběhu něco dělo a já se vůbec nenudila. Postavy mi sedly asi skoro všechny, i když jsem úplně nechápala chování Willa.

Styl psaní se mi hodně líbil...je celkem jednoduchý. Samotný příběh je hodně čtivý. Když jsem se začetla, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout nebo jsem toho za krátkou chvíli stihla přečíst opravdu hodně. Okamžitě po dočtení prvního dílu jsem se pustila do dalšího.

Knížku mohu jen doporučit! Jsem strašně ráda, že jsem se do ní pustila, i když jsem úplně namela v plánu číst tuto sérii. Ale teď jsem si ji asi zamilovala

Obálka knihy: Nevím proč, ale obálka mě úplně nenadchla. Je hezká to ano, ale tak nějak průměrně. Hodnotila bych jí asi 3*/5*

15.05.2019 4 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Druhý díl Pekelných strojů byl ještě lepší než ten první. Měla jsem ho přečtený za chviličku a vůbec jsem se nenudila. Během čtení jsem se od knihy nemohla odtrhnout a všechny postavy se mi začaly líbit ještě víc. Konečně jsem také pochopila Willovu postavu a byla jsem ráda, že to takto autorka vymyslela.

Autorka mě vůbec nezklamala a já jsem si zamilovala i tuto knihu. Samozřejmě jsem okamžitě začala číst i poslední díl této sérii a rozhodně se chystám i na autorčiny další knížky, protože miluji její styl psaní a fantazii. Rozhodně doporučuji!

Hodnocení: 4,5*/5*

15.05.2019

Tri temné koruny Tri temné koruny Kendare Blake

Podle reakcí všech, jsem se na knihu opravdu těšila. Bohužel pro mě byla veke zklamání. Dokázala jsem se dočíst lehce za stranu 100, ale i to mi trvalo celou věčnost.

Děj se strašně táhl, vůbec nic se nedělo a celkově to bylo prostě nudné. Postavy mě vůbec nezaujaly.

Knihu jsem se snažila číst ještě jednou, ale ani poté jsem nebyla úspěšná. Proto za mě rozhodně ne!

15.05.2019 odpad!

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Poslední díl série Pekelné stroje byl prostě úžasný. Líbil se mi asi ze všech nejvíce a měla jsem ho přečtený nejrychleji.
Během čtení jsem se vůbec nenudila, protože se v příběhu stále něco dělo. Autorka mě opravdu nezklamala, nutila mě číst dál a dál...prostě jsem se od knihy nemohla vůbec odtrhnout.

Všechny hlavní kladné postavy jsem si zamilovala a celý příběh prožívala s nimi. Citově jsem se do postav dokázala vžít a cítit jejich pocity.

Opravdu mě autorka překvapila, protože díl od dílu byla lepší a lepší. Rozhodně se brzy chystám a na její sérii Nástroje smrti (díky této sérii mám vysoká očekávání, tak doufám, že nebudu zklamaná). Tuhle sérii jsem si zamilovala a je v mých topkách (i když je pravda, že tam jsou zatím asi skoro všechny série, které jsem zatím dočetla). Určitě mohu jen doporučit, protože vás bude bavit od začátku do konce každá knížka a rozhodně se nebudete nudit.

Obálky knih: Obálky knih se mi úplně nelíbí. Nevím proč, ale příjdou mi takové obyčejné. K tak super sérii bych rozhodně vymyslela nějaké wow obálky, které člověka zaujmou na první pohled.

Hodnocení: 5*/5*

15.05.2019 5 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Na tuto knížku jsem se těšila asi jako na každou ze série Royalů. Ale musím říct, že jsem z ní nebyla úplně nadšená. Nemůžu říct, že by byla nějaká špatná, ale na první tři díly o Elle a Reedovi prostě neměla. Kdybych jí s těmito díly neporovnávala, tak bych byla rozhodně více spokojená. Ale takhle mi tam prostě něco chybělo.

Styl psaní byl stále stejný, takže se mi kniha četla úplně sama. Bavila mě a nemohla jsem se od ní odtrhnout, ale po dočtení jsem neměla ten pocit, jako u třech prvních dílů. Autorka už v tomto díle nebyla tak odvážná v milostných scénách, proto bych tento díl klidně doporučila i mladším čtenářům. Tento díl mi přišel trošku detektivní, ale rozhodně to nebyl dominantní prvek, tím nadále zůstává romantika.
I přesto mohu knihu rozhodně doporučit, i když první tři díly jsou prostě top a nic je nepřekoná. Nebudete se nudit, možná se i zamilujete nebo budete nějaké postavy nenávidět.

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Tuhle knížku jsem si vybrala opravdu jen podle obálky, která je podle mě strašně moc roztomilá. Doma jsem si přečetla anotaci a po týdnu, kdy mi ležela doma, jsem se do ní hned pustila. Měla jsem jí přečtenou asi za tři dny a jsem z ní opravdu nadšená.
I když jsem od příběhu nečekala úplný zázrak, tak musím říct, že jsem po dočtení byla opravdu nadšená. Je sice pravda, že chvílemi to autorka trošku více natahovala, ale i přesto mi to zas tolik nevadilo.
Styl psaní byl velice čtivý. Nejednalo se o vůbec složité čtení. Spíše je to taková oddechovka, která se podle mě docela hodí k Vánocům. Propojení s Vánoční koledou od Dickense je opravdu super nápad. Autorka si s tématem velice dobře poradila. O konci knihy jsem měla pár představ, ale vůbec jsem se tedy netratila. Byla jsem velice mile překvapená, jak si s ním autorka poradila. Díky tomuto konci knihu pozvedla ještě o košíček výše v mém hodnocení.

Pro mě to nebyl jen romatický příběh, ale rozhodně jsem v něm našla i ponaučení (stejně jako ve Vánoční koledě), co všechno se může stát, když to vůbec nečekáme.... Podle mě autorka opravdu zvládla příběh zpracovat velice krásné, i když není úplně dokonalý. I přesto knihu rozhodně můžu doporučit, jako milou oddechovku.

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Knížku jsem si vybrala hlavně podle obálky. Musím říct, že je opravdu nádherná.

Po přečtení anotace jsem si říkala, že to bude opravdu super příběh. Když jsem knihu začala číst, tak mi přišlo, že se dlouho nic neděje. Moc mě nebavila. Poté, co jsem se konečně začetla, mi příběh utekl velmi rychle. Bylo to čtivé, milé, oddechové a hlavně u toho člověk nemusel vůbec přemýšlet. Jen to není úplně kniha pro mou věkovou kategorii. Určitě bych jí doporučila někomu mladšímu a ten z ní bude nadšený. Je to zamilované i napínavé, takže se nudit nebudete

Proto, že kniha není určena pro mou věkovou kategorii, jsem z ní nebyla tak moc unešená a dala jsem jí 3*/5*

15.05.2019 3 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Táto knížka se stalo poslední, kterou jsem v roce 2018 přečetla. Vybrala jsem si jí na doporučení a musím říct, že mě vůbec nezklamala.

Příběh mě bavil od začátku do konce. Během čtení jsem byla stále zmatená (ale v dobrém) z toho, zda spolu hlavní hrdinové budou či nikoli. Autorka to opravdu famózně vymyslela a napínala mě do posledních stránek.

Kniha je velice čtivě psaná a nedovolí vám, aby jste ji jen tak odložili. Příběh je romantický, ale zároveň i napínavý. Rozhodně se nebudete nudit a knížku přečtete opravdu během chvilky.

Knížku opravdu mohu doporučit. I když jsem z ní vážně nadšená dala jsem jí "jen" 4,5*/5* (s odstupem času, když se mi kniha v hlavě tak nějak uležela, bych jí možná dala i plný počet)

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

I když se jedná o young adult knížku, tak musím říct, že mě opravdu bavila od začátku do konce. Myslím si, že jsem se ani na vteřinku nenudila. Příběh byl velice hezky vymyšlený, i když musím říct, že se trošičku podobal knize Jiskra v popelu, kterou jsem nedávno četla. Ale vůbec to pro mě nebyl problém, protože autorka psala jiným stylem, než je psána Jiskra v popelu.
Na knize mě hodně bavil ten „milostný“ trojúhelník mezi Celaen, Dorianem a Chaolem. Stále jsem přemýšlela nad tím, koho si vybere. Nejprve to vypadalo na Chaola, poté na Doriana. Koho si vybrala, zjistíte, když si knihu přečtete.

Styl psaní pro mě byl stoprocentně vyhovující. Neměla jsem problém s tím, že bych se do knihy nemohla začíst nebo něco podobného. Knížka má necelých 400 stránek, což je podle mě takový průměr mezi knihami. Měla jsem jí přečtenou opravdu rychle. Po přečtení této knihy, jsem měla velké nutkání jít do knihkupectví a koupit si hned druhý díl, protože jsem byla opravdu nadšená.
Knihu vřele doporučuji komukoli, kdo má rád fantasy. I když je tato kniha určená pro mládež, tak si myslím, že si v ní najdou zalíbení i dospělí. Velice se těším, až se pustím do druhého dílu, a doufám, že se mi bude líbit minimálně tak, jako se mi líbil tento.

HODNOCENÍ: 96%

26.11.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Do knihy jsem se začetla hned o prvních stránek. Je psána velice čtivě. Nestačila jsem se divit, jak rychle mi kniha utíkala. Případy, které se v knize řešily byly hodně zapeklité a zajímavě vymyšlené. Již jsem četla 5. díl z této série, Stalkera, který se mi také líbil, ale musím říct, že tento první díl pro mě byl o pár procent lepší. Čel se mi lépe a nechtěla jsem ho odložit, dokud jsem se nedozvěděla, co jsem chtěla vědět (to se nacházelo samozřejmě na konci knihy :D). Na to, že kniha má přes 500 stránek jsem jí měla přečtenou velice rychle, a to nejsem extra rychlí čtenář.

Opravdu tuto knihu mohu doporučit všem, kteří mají rádi dobré severské detektivky. Doporučuji přečíst i těm, kteří tomuto žánru ještě nepřišli na chuť, protože tahle kniha Váš názor určitě změní. Severské detektivky jsou pro mě opravdu top v žánru detektive a krimi knih.

Knihu jsem hodnotila 94% – nechávám si ještě rezervu na další díly, které doufám budou minimálně stejně dobré jako tento první a také 5. díl.

30.10.2017 5 z 5

Christina Christina Stephen King

Kniha se mi líbila asi jako zatím každá kniha o Stephena Kinga. Takovéto téma jsem v knize ještě nečetla a ani jsem o něm neslyšela. Přišlo mi to jako dobrý nápad. Trochu ukázka toho, že se člověk může zamilovat do svého auta a co se vám stane, když budete mít oči jen pro své milované auto.

Kniha je psána celkem čtivě. Někomu by se nemuselo líbit, že kniha obsahuje pro děj zbytečné části, které by tam nemusely být. Mě to vůbec nevadilo, spíše to byl pro mě plus, protože jsem si hezky mohla představit, co se děje i mimo hlavní dějovou linii.

Je to opravdu zajímavé téma, které bych doporučila si přečíst.

Knihu jsem hodnotila 90%

30.10.2017 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Když jsem knihu začala číst a zjistila jsem, že je psána z pohledu dvou osob, tak jsem nebyla moc nadšená, protože takové knihy nemám moc ráda. Vždy mě to mate a v příběhu se ztrácím. Ale zde je to napsané tak, že vyprávění na sebe prakticky skoro pokaždé kapitole navazují. Kapitoly nejsou vůbec dlouhé, takže se během vyprávění obou postav neztrácíte.
Jinak je kniha psaná velice čtivě a příběh rychle ubíhá. Samotný děj je velice hezky vymyšlený a zajímavý. Kniha se mi opravdu moc líbila a už se těším, až se pustím do druhého dílu. Doufám, že bude alespoň minimálně stejně dobrý jako tento první.
Knihu doporučuji všem milovníkům fantasy. I když se jedná spíše o young adult literaturu, myslím si, že by se kniha mohla líbit i starším.
Za mě tedy určitě doporučuji.
Hodnocení: 94%

27.09.2017 5 z 5

Láska Anny Frankové Láska Anny Frankové Sharon Dogar

Příběh Anny Frankové a její deník zná asi každý. Toto je kniha, která na život v zadním traktu pohlíží z pohledu Petra van Pelse.
Když jsem knihu četla, vůbec mě ničím nezaujala a do čtení jsem se musela nutit. (Možná, kdybych nečetla Annin deník, kniha by mě zaujala více.)
V tomto případě knihu nedoporučuji!
Hodnocení: 53%

17.09.2017 3 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Kniha podle skutečného příběhu.
Opravdu se jedná o velice silný příběh, který si člověk nedokáže a raději ani nechce představit.
Kniha má podtitul "Žena, která přežila gulag", ale když se Věra do gulagu dostala byla ještě dítě. To všechno, co se jí tam stalo, nejen jí, ale každému dalšímu uvězněnému je opravdu odporné.
Knihu doporučuji rozhodně všem!!!
Hodnocení: 95%

17.09.2017 5 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Kniha se mi velice líbila, ačkoliv se nejedná o klasickou kingovku.
Neřadila bych jí mezi nejlepší knihy S. Kinga. Je to velice útlá kniha, proto jsem si při čtení myslela, že bude mít velice rychlý konec. Když jsem se ale na úplný konec knihy dostala, byla jsem velice překvapená, protože kniha vlastně konec vůbec nemá. Knihy bez konce moc v lásce nemám, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Stále jsem přemýšlela, kdo a proč to udělal atd.
Knihu sice hodnotím kladně, ale nedoporučuji jí všem (hlavně tedy těm, kteří nemají rádi knihy bez konce).
Hodnocení: 83%

17.09.2017 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Kniha se mi velice líbala. Bylo to zase něco jiného. Kniha byla napsána takovým style, že jsem si připadala, že jsem také na nějaké cestě. Začátek byl takový vleklý a otravný. Když jsem se dostala nakonec, tak jsem koukala, jak rychle kniha skočila. Nejsem si úplně jistá, jestli to byl jen můj pocit nebo ten konec je opravdu krátký. Jak jsem se blížila ke konci, tak jsem knihu stále odkládala, protože jsem nechtěla, aby skončila. Přesně jako když nechce, aby cesta trvala ještě déle.
Knihu hodnotím velice kladně a určitě doporučuji!!

04.09.2017 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Kniha je opravdu velice povedená. Sérii Harryho Pottera jsem už četla mockrát a mohu se k ní vždy vracet. Nikdy mě neomrzí - mohla bych je číst stále dokola. Je to fantastická fantasy kniha!

Audio verze knihy se mi velice líbila. Byla namluvena poutavě a nijak mě hlas neunavoval.

20.08.2017 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Kniha je psána velmi čtivě a zajímavě. Líbilo se mi, že autorka velice dobře popsala život v 60. letech minulého století - místy jsem si připadala, že se nacházím v té době.
Je to opravdu velmi drsný příběh hospodyň.
Během čtení jsem byla často naštvaná na bílé paničky, které si myslely, že jsou nejlepší na celém a mohou si k hospodyním všechno dovolit.

Knihu určitě doporučuji každému!

20.08.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Je to první kniha, kterou jsem od dvojice spisovatelů přečetla.
Detektivky moc nečtu, nikdy mě ani nelákaly. Ale musím říct, že po této knize se na tento žánr zaměřím asi více.

Kniha mě velice bavila od začátku do konce. Měla jsem vytipované své vrahy. Když jsem se dostala na konec knihy, tak jsem koukala jako blázen, kdo je vrah. Tato varianta mě vůbec nenapadla.
Kniha je psána velice čtivě, děj rychle běží. Je to ten typ knihy, od které se nemůžete vůbec odtrhnout a chce rychle vědět co bude dál.
Za mě určitě moc povedený kousek a přečtu si i další díla od této dvojice. Doporučuji!

29.07.2017 5 z 5