Carmen13 Carmen13 komentáře u knih

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Přečteno za dva dny respektive dvě noci, příběh dobrý, i když se přiznám, že mi hned od začátku bylo jasné, že to bude úplně jinak a hlavně jak, ale o to víc jsem si celé čtení užila. Bylo mi upřímně líto Bohdana Jaroše, ale nakonec myslím, že na tom citově vydělal, na Stříbrné skále mu bude líp...aspon do určitého okamžiku ....

25.03.2020 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Moc dobré, uvěřitelné, super popsané postavy i prostředí. Poněkud surovější a naturalističtější podání, nicméně postavy, především kaprála Jaroše si čtenář hned oblíbí. Jen sem ráda, že v dalších dílech je Jaroš už seržant, přiznám se bez mučení, že kapitán a kaprál se mi někdy trochu pletlo, hlavně ve dvě ráno :-)

21.03.2020 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Nevím, ale nějak mi to nesedlo, rušila mě ich forma,kde mi některé hlášky k povaze pana notáře vůbec neseděly a hlavně mi chyběl kapitán Stein a kaprál Jaroš. Toho jsme se sice na konci na chvilku dočkali, ale jen proto, abychom se utvrdili v tom, že se ho pan notář bojí jako čert kříže.

07.04.2020

Případ úzké dýky Případ úzké dýky Stanislav Češka

Tak tohle se opravdu moc nepovedlo. Nápad sice dobrý, ale zpracování velmi slabé. Přitom myslím, že by úplně stačilo, aby si to po sobě autor přečetl a vyškrtal stále se opakující informace a obraty. Kdyby bylo stran klidně o třetinu méně, bylo by to lepší, mělo by to větší spát. Takhle je to soubor popisů. které jen občas naruší nějaká rádoby akce. Škoda, potenciál příběh určitě měl.

24.06.2019 2 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Za mě zatím asi nejlepší díl série, problém je ovšem v tom, že si to říkám u každého, který přečtu :-) Tady mi přišlo fajn i to, že se Jaroš předvedl trochu i jako člověk, tedy ve smyslu, že nedokáže všechno na první výbornou. Prostě na Dračím hradě neměl svůj den a o to lepší pak celý závěr byl.

31.03.2020 5 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Z knihy mám dost dobrý dojem, konečně po dlouhé době postavy, ke kterým si člověk vybuduje vztah už po pár stránkách. Osobně mi je asi bližší seržant Jaroš, na jehož minulosti nic tak temného nenacházím, spíš má obdivuhodné schopnosti :-)

01.03.2020 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Dá se říct, že kniha je takové 2 v1 :-) Mně osobně se víc líbí druhá část odehrávající se na církevní půdě. V Grabštejnském případě mě jen trochu udivuje, že jediný, kdo z celé situace vyšel bez jakéhokoli trestu je pan Marek. V žádném případě bych si samozřejmě nedovolila jakkoli pochybovat o spravedlivosti a nepodjatosti pana Oldřicha... :-)

16.07.2019 5 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Velice zajímavý a akční příběh. Myslím, že společně se Zlatou štolou patří zatím k nejlepším, které jsem v této sérii četla.

16.01.2019 5 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Za mne osobně příběh dobrý. zase jeden bez politických intrik. Když jsem se začala poněkud ztrácet v tom kdo s kým o čem a proč, pro jistotu jsem si to vypsala na papír, není nad psaní poznámek:-) Myslím, že podobných příběhů se odehrálo dost i ve skutečnosti. Konec mi useknutý nepřišel, samotné rozřešení bylo dostatečné v podobě porady pana Oldřicha s jeho pomocníky. Poslední dva odstavce představovaly spíš už jen trest. Jen je mi trochu líto Marie, bude muset honem honem shánět nového snoubence a to v zasněžených severních Čechách nebude asi snadný úkol....

18.02.2019 5 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Příběh byl zajímavý, místy mi přišel trošku zbytečně komplikovaný, nebo možná spíš příliš zatížený nepodstatnými detaily, ale zase díky nim byl příběh zábavnější. Takže vlastně všem jak má být:-) Jen mám trochu zmatek v dětech pana Oldřicha. V Záhadě zlaté štoly se mu měl narodit syn a tady se paní Ludmila cítila slabá po porodu dcery a druhé časově stihnout nemohli...:-)

12.01.2019 4 z 5

Než přijde kat Než přijde kat Jan Bauer

Nemůžu si pomoc, ale na mě ta "dějová linie" s Rudolfem II. působí velmi vulgárně a lacině. Hodně celé knize ubližuje.

22.07.2020 1 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Bože, to je ale kravina.

19.03.2019 1 z 5

Pražský rozparovač Pražský rozparovač Jan Bauer

Poměrně jednoduchý příběh s očekávatelným výsledkem. Pro mě osobně byl nejzajímavější popis jednotlivých postav.

29.01.2019 2 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Moc hezký díl. Jen jsem si chvílemi připadala, jako bych četla ne Adventní kletbu, ale Strašidelní klášter. Což ovšem ale vůbec nevadilo, myslím, že právě Strašidelný klášter je jeden z nejlepších případů soudce Ti od Roberta van Gulika.

08.01.2019 5 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Za mne zatím nejlepší díl.

27.12.2018 5 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Smutné, ale uvěřitelné

07.07.2020 5 z 5

Syn lovce medvědů Syn lovce medvědů Karel May

Tuhle jsem doslova milovala :-)

09.09.2019 5 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

První povídka mi přišla lepší, nicméně se musím přiznat, že klíč ukrytý ve dvou kancionálech mi přišel už taky trochu moc. Ale jinak dobré, i když ne všechny myšlenky byly dotaženy do konce.
Příběh z Londýna byl zajímavý, ale popravdě jsem se v něm trošku ztrácela, což se mi téměř nestává. Zápletka dobrá, ale pro mě až moc politická. I v této povídce mi přišlo, že ne všechno bylo dotaženo do konce. Např. jsem moc nepochopila, kdo přesně byl a jakou roli v celém případu hrál tiskař Petr Selby.

16.04.2019 4 z 5

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

Tento příběh se mi zdál poněkud víc psychologický než ostatní. Nevím, asi je to jen můj subjektivní pocit, ale přišlo mi, jako by měl dvě roviny, detektivní a psychologickou a musím popravdě přiznat, že ta psychologická mě místy zaujala víc. Hlavně co se týče rozhovorů mezi panošem Otou a Světlanou. Jinak příběh opět zajímavý a promyšlený, tentokrát s dobrým koncem i pro pachatele, i když je otázka, zda se zde kryje postava pachatele se zločincem...

28.02.2019 4 z 5

Podivná svatba na Lichnici Podivná svatba na Lichnici Vlastimil Vondruška

Za mne příběh dobrý, ale osobně jsem nejvíc ocenila Otovu odvahu, kdy se ohradil proti neustálému napadání ze strany pana Oldřicha kvůli metodě vedení výslechu dívek a žen. Přesně jak Ota řekl, na jednu stranu mu vyčítá, jaký je hrozný hříšník, ale na druhou stranu ho za nimi vysloveně posílá a informace, které Ota získá velmi rád použije. Naštěstí si pan Oldřich sebekriticky tento pokrytecký postoj sám uvědomí a vše je zase v pořádku:-) Někomu se kniha zdá bez konce, ale myslím, že zakončení je v dané situaci asi nejlepší. Kdyby se všechny záležitosti konkrétně dokončovaly, bylo by to dost zdlouhavé a pro čtenáře asi i nudné.

25.02.2019 4 z 5