Calzedonka Calzedonka komentáře u knih

Drakie Drakie Sophie Jordan

- SPOILER -
Děj začal hned slibně, rovnou do akce, žádná úvodní slova. Takhle se mi to líbí. Dokonce se v první kapitole objevují malá tajemství, jako vyslovení dvou slov, které autorka hned neprozradila. Tím mě nenuceně donutila přemítat, co jí asi řekl. Bohužel se to hned dozvídám na začátku další kapitoly. Pro mě moc brzo, čekala jsem prozrazení až někdy v půlce knihy, kdy už budu mít o tom pár svých teorií.

Svět drakijců mi přijde vážně zajímavý, ale hrdinka hned utíká z kmene mezi normální lidi a už se toho moc nedozvíme. Chci vědět víc *fňuk*. Tam se zamiluje rovnou do jedné z nejnebezpečnější osob, jak jinak. A tím začíná zamilované oťukávání. Taky vám to trochu připomínalo Twilight? Což proti tomu osobně nic nemám, nebylo to tak přehnané jako u stmívání a také víc chápu, proč ji tolik přitahuje. Já sama bych se zachovala podobně, když je to způsob, jak si zachovat své pravé "já" a neranit rodinu útěkem.
Při tom jejich otrkávání jsem ale doufala v nějakou akci, která by děj více probudila k životu, aby Jacinda neřešila pořád jenom, jestli se má stýkat s Willem nebo ne, jestli má utéct nebo ne, jestli...
Byly tam vždycky jen náznaky, že se blíží nějaké nebezpečí, ale nakonec se vždy nic moc nestalo. Pak se objevuje Cassian, ikdyž mě zas tolik neohromí. Mohl jí to přecejen o třošičku víc zavařit a né ji jen postrašit (ale třeba je fakt hodný, kdo ví..). Nakonci se dočkávám nějaké pořádnější akce a jde do tuhého, ale také zároveň ne moc nadšeně zjišťuji, že se blížím k posledním stránkám knihy.

Mrzí mě, že autorka nedala ostatním postavám více prostoru. Třeba o Azurce nebo Catherine toho víme naprosté minimum a takových je více. Takže doufám, že ve druhém díle narazím opět na Azurku, protože zrovna o ní, bych se ráda dozvěděla toho víc.

Vím, že má kniha své mouchy, ale přesto jsem si ji hodně oblíbila a nemůžu se dočkat dalšího dílu ^^
Pokud ovšem hledáte kvalitní knihu s dračím tématem, tak bych doporučila spíše EONa (Alison Goodman)

P.S.: Moc se mi líbí obálka :P

28.08.2012 4 z 5

Objetí Objetí Jessica Shirvington

Na knihu mám protichůdné názory. Byla zajímavá, měla pontenciál, ale podle mě silně nevyužitý. ‘Vážné’ věci mě nepřesvědčily, abych je brala vážně. Spíše jsem si z toho udělala oddychové letní čtení a když jsem se povznesla nad Violetinu osobnost, tak mě to i bavilo. Druhý díl si určitě přečtu, vždyť léto teprve začíná a já doufám, že druhý díl bude lepší :)

14.06.2014 3 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Celá trilogie si mě získala hned od začátku a ten konec mě dojal až tak, že mi poprvé a zatím i naposled, tekly slzy nad knížkou.

21.02.2012 4 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Přiznávám se, že jsem nic úžasného neočekávala. Začátek mě nijak zvlášť neoslovil a trochu i nudil, ale přesto se mi četla kniha dobře a pohodlně (až na ty chyby v textu...). A proto jsem to nevzdala a dočkala jsem se zlomu, kdy se probudila moje zvědavost a touha číst dál.
Takže nakonec se mi kniha opravdu líbila. Našla jsem v ní dobrodružství, lásku a trochu toho napětí. Kupodivu mi ani nevadilo, že některé věci nebyly vysvětleny. Vždyť na to máme ještě dvě pokračování (nebo víc?) a aspoň o tom můžeme vést teorie :)

12.09.2012 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Dášence nikdo neodolá :))

21.02.2012 5 z 5

Sluneční znamení Sluneční znamení Linda Goodman (p)

Knih o znameních jsem četla celkem dost a je jen jedna, která předčila všechny ostatní a je to právě tato. Je napsaná velmi čtivě a vtipně, že pokaždé, když dočtu některé znamení, tak mě mrzí, že toho není víc. Vřele doporučuji každému, kdo se aspoň trochu zajímá o znamení.

18.02.2012 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Druhý díl byl lepší i horší. Děj už se točí kolem podstatnějších věcí, než jen jak přežít iniciaci, začala válka a o akce tu není nouze. Po celou dobu mě kniha nenechala v klidu, neustále jsem byla jak na trní, co se dočtu až otočím další stránku. Vážně jsem si nebyla ničím jistá a pořád jsem chtěla číst dál a dál. Někdy jsem se smála nahlas a jindy mi i ukápla slza.
A bylo to horší, protože mi to celý přišlo takový chaotický (určitě si ji budu muset přečíst znova). Také jsem byla zvědavá jak na tom bude vztah Tris a Tobiase. Doufala jsem, že při jejich chvílich si aspoň nachvilku odpočinu a budu si užívat trochu té romantiky, ale nebylo mi moc přáno. A sama Tris mi nějakou dobu lezla děsně na nervy (a to jsem si ji v prvním díle oblíbila), ty její sebevražedný sklony nebo jak Tobiasovi lže přímo do očí (a několikrát), to mě vážně dostávalo... Ale naštěstí v poslední čtvrtině děje dostala rozum a hned to bylo lepší ;)

10.10.2012 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Divergence je první kniha, která mě ohromně nadchla, ale nejsem schopna říct proč ani co mě na ní tak uchvátilo. Prostě nemám slov... Jestli to bylo tím úžasným a poutavým příběhem, stylem psaní, propracovaností postav (nebo sympatickým Čtyřkou? :-D) Nevím, asi vším :)
Děj se občas dal dobře předvídat, ale mě osobně to na zážitku z knihy neubralo a pokud ji budu číst znova, tak stejně už budu všechno vědět. HG jsem nečetla, takže nemohu srovnávat (a možná jsem i za to ráda), při čtení jsem si vzpomněla akorát na Harryho Pottera při popisu Sečtělých a jejich modré barvy "Jee hele, Havraspár!"

28.09.2012 5 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Dvě zrcadla, dvě hvězdičky - za to, že se to četlo lehce a svižně a za skvělý nápad s upírem na slunci. Ale jinak naprosto souhlasím s bookcase.

06.07.2012 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Nedopourčuji číst komentář pode mnou. Obsahuje hlavní spoilery!

Cinder se mi moc líbila. Pro mě zatím nejlepší převyprávění klasické pohádky v YA žanru.

20.01.2015 5 z 5

V pasti V pasti Julie Cross

Krásný druhý díl. Líbil se mi více než předešlý. Bylo tu o malinko více akce, napětí a byl celkově svižnější. Jackson už neskákal tolik časem, ale více se řešila teorická část jeho schopností. To se mi na tom hodně líbilo. Objevily se také i nové postavy. Některé mi zpříjemnily čtení, jiné mě pěkně štvaly, ale do příběhu to pořád sedlo.
S četbou jsem byla tedy nadmíru spokojená a už se nemůžu dočkat pokračování.

14.06.2014 5 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Bohužel, při čtení mě příběh nijak neoslovil. Nedokázal ze mě vydolovat žádnout emoci. Tam, kde se autorka snažila o napětí, jsem žádné necítila a když byla hlavní hrdinka v ohrožení, tak mi to bylo vlastně jedno. Jediné co dokázala bylo, že mě občas rozesmála. Některé sceny tam byly vážně roztomilé, ale to je asi tak všechno.

11.12.2013 2 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Moje první knížka o andělech a byla u mě úspěšná (velkou zásluhu na tom má hlavně konec). Líbily se mi dialogy, některé mě vážně dokázaly rozesmát a mrzí mě, že jich v druhé polovině děje nebylo více. Přišlo mi, že už se dozvídáme jenom to nejnutnější, abychom co nejrychleji mohli přejít k parádnímu konci.
Do prázdnin se toho moc neděje, což by mi samo o sobě tolik nevadilo (i tak se mi to pěkně četlo a občas to bylo zajímavé), kdyby to netrvalo až do 200. stránky a pak, když mě to pořádně chytlo, tak už zbývalo jenom 150 stránek. Takže kdyby autorka ubrala z části před prázdninama a dopřála nám podrobněji Clařiny zážitky z léta, kniha by se mi líbila mnohem více a dala bych jí i 5*.

08.10.2012 4 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Po dočtení knihy cítím smutek, od druhé poloviny jsem si neustále kladla otázku, jak bych se zachovala já? A při několika posledních kapitolách jsem si dokonce říkala, že by bylo lepší nechat osud, tak jak je a vůbec do něj nezasahovat. Může se vám tvrdě pomstít. A pak přišel konec (který nechci prozradit) a s ním rozporuplné pocity.

Kniha sama o sobě se četla krásně, líbil se mi nápad s citacemi na začátku každé kapitoly. Vždycky mi to trochu navnadilo zvědavost, co mě čeká na příštích stránkách.

16.08.2012 4 z 5

Konečně jsem ji taky přečetla. Pro fanouška Harryho Pottera je to přímo povinnost. Splněno! Obohatila jsem si potterovský svět o nová zvířátka (mám nového oblíbence - Novozélandský opálooký drak) a dávám 3 hvězdičky.

18.02.2012 3 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Pro mě nejlepší díl z celé série. Začínala jsem ji číst, pro mě jako neznámou knihu, a zhltla jsem ji za jeden den. Čímž se u mě stala jako první a zatím jedinou knihou, kterou jsem opravdu a doslova přečetla jedním dechem.

18.02.2012 5 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Kdyby se to nezaměřilo na jejich zakázanou lásku (to zabralo nějakých 70% knihy), tak by to bylo super.
Přitažlivost/láska/poblázení mezi Ettou a Nicholasem byla taková nijaká, nerealistická, nucená a uspíšená. Stala se z ničeho nic a to nebylo nic pro mě. A když je toho plná kniha, tak mě to opravdu nebavilo. Nechtěla jsem řešit, proč je Nicholas najednou tak odtažitý. Chtěla jsem luštit hádanku a hledat nové portály. Jediný kousek, kde mi ti dva spolu nevadili, byl konec. A stejně to nezachránil.
Fakt mě to štve. Passenger má tak krásnou obálku. Je to o cestování časem trochu jinak a to se mi líbilo, ale ta "romantika" to zabila.

11.11.2016 2 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Neotřelý andělský příběh, kde slovo anděl a hodný nejde dohromady. Bylo to svižné, akční čtení s napětím a nečekanými zvraty. Moc se mi to líbilo.

27.02.2014 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Jedno vím jistě, takhle se zmrazit vážně nenechám.

Ale jinak jsem naprosto nadšená! Další z knih, kterou jsem nemohla odložit, dokud jsem ji celou nepřečetla.
Po všech těch fantasy knížkách, které jsem nedavno četla, je to příjemná změna a plně jsem si ji vychutnávala. Příběh obsahuje tajemství, lži, nebezpečí a nečekaná rozuzlení. Prostředí lodi je fascinující a skvěle popsané (vůbec jsem se v tom neztrácela). Pro ještě lepší představu jsem se pak dívala sem: acrosstheuniversebook.com

A malý spoiler :)
Autorka má u mě velké plus za to, že nenechala hned v prvním díle dát dohromady hlavní dvě postavy, ale že si k sobě postupně budují důvěru (minimálně z jedné strany) a my se můžeme těšit na dávku romantiky i v dalším díle... možná... :)

17.09.2012 5 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Na knihu jsem se těšila, nápad s hledáním ženy na fotce se mi hodně líbil, ale zklamala mě. Čekala jsem mnohem mnohem něco víc. Dvakrát jsem dokonce i knihu odložila. Pořád jsem čekala až nadejde ta chvíle, kdy mě děj chytne a budu zvědavá, jak to dopadne, ale bohužel se nestalo.

10.08.2012 2 z 5