Cady Cady komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Na první pohled mi kniha připomínala Psí cestu od našeho amerického protějšku, ale nevěděla jsem jak moc jsem se mýlila. Příběh Gumpa, i přes svůj jednoduše napsaný a rychlý děj mě dokázal dokonale vtrhnout do děje a naplno si knihu užít. Ačkoli by příběh v několika pasážích mohl působit prázdně a nedůležitě neboť se nad postavami (kromě Bedřicha), které nachal za sebou ani nepozastavil, celý děj měl takový rychlý průběh, že na tomto faktu ani tak nezáleželo. Navíc je celý napsaný z pohedu psa, který o všem nepřemýšlí tak jako člověk.

26.01.2022 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Legendární román a povinné čtivo každého milovníka mýtyckých bytostí. Kniha je naprosto úžasná. Detailní, leč napínavý děj vás vtrhne do děje a nebude chtít pustit. Skoro každé ukončení kapitoly ve vás zanechá pocit napětí a zvědavosti.
Nejvíc se mi líbil originální deníkový způsob napsání celé knihy.
Kniha pro mě, jakožto milovníka krvežíznivých a nemilosrdných upírů, je velmi srdcová záležitost.

04.05.2019 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Již ze začátku mě kniha překvapila svou kreativitou natolik, že jsem musela chvíli přemýšlet, jestli je to tak ujetě opravdu napsané, nebo jestli si to jen představuji. Tento prvek je však myšlen v pozitivním slova smyslu. Totiž, všechna ta bláznivá pravidla, bytosti a události, které se na Zeměploše dějí do sebe dokonale zapadají a po prvníchní stránkách, kdy můj mozek konečně zaznamenal jak skvělým stylem je kniha napsaná jsem poté neměla ani na okamžik problém s orientací v příběhu.
Zamilovala jsem se i do postav, které byly všechny velice originální a sympatické. Od Morta, který si snaží zvyknout si na svou novou práci až po Smrtě, který chce pochopit lidskou radu. Vše protkáno velice zajímavým dějem, sarkastickými hláškami a výstižnými dialogy, nad kterými jsem se nejednou zasmála.

20.03.2022 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jelikož jsem jedinec lásky netknutý, přišla mi kniha v některých částech zvláštní ba dokonce i nesmyslná, netušila jsem proč mají milenci změny nálad jako děti na hřišti, ale vzhedem k celkové situaci v zápletce jsem se nad tím jen pousmála. Některé postavy, které se v příběhu objevily, neměly ani žadný dopad na příběh, sloužily jen jako takové menší rozptýlení od hlavní zápletky. Na druhou stranu se mi zalíbily všechny "filozofické" části o životě a vlastní existenci, což bylo pro mě dost osobní jakožto dospívajícího člověka.
Velice krátká novela, která se krásně čte a i přes válečné období vykouzlý úsměv na rtech.

01.03.2022 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Moc hezká detektivka. Z tohoto žánru toho přečteno moc nemám, takže nemůžu moc posoudit s ostatními, ale musím říct, že se mi nejvíce líbilo jak moc může trauma z minulosti ovlivnit postavy a co za monstra se z nich může stát. Krátké kapitoly se krásně četly. Do konce knihy jsem opravdu nevěděla, kdo ze skupiny podezřelých je opravdový vrah a konec mě i lehce překvapil. Jen jsem moc nechápala, co v příběhu dělala polovina vedlejších postav.

11.09.2022 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Jelikož jsem velice nemotorný člověk, co se nákupů knih týče, objednala jsem si místo 1. dílu, doplňující příběh.Ve výsledku to však nevadilo, protože jsem si knihu užila i přes mou menší chybu.
Jak jsem již říkala, knihu jsem si náramně užila.U překvapivě velkého množství pasáží jsem se dost nasmála a někdy i kdybych se ani smát neměla. Líbilo se mi, že celý příběh byl seskládán z jednotlivých menších "povídek" které na sebe měli minimální návaznost, ale ve výsledku dávalo vše smysl.
Jelikož je to moje první sektání s knihou pana Sapkowského, tak si nemůžu stěžovat na určitá neporozumění, které se mi vyskytli jak u píběhu tak u jeho světa samotného. Knihu však doporučuji všem, co si již přečetli předchozí díly a nemohou se dostatečně nabažit tého skvělé fantasy ságy. ;)

29.05.2022 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Jakožto žena, která vyrůstala na romantické nebo červené knihovně jsem byla velice příjemně překvapena. Konečně jsem při prohledávání rodinné knihovny narazila na kousek, který okamžitě našel místo v mém srdíčku. Nejvíce jsem se v díle zamilovala do rozvíjejícího vztahu mezi Lízou, Higginsem a Pickeringem. Typický příklad platonické lásky. Mé milované, ale v mém okruhu četby velice postrádané. Čtení všech strastí a slatí hlavní trojice vám pokaždé vykouzlí úsměv na tváři. Hlavně proto, že si nemusíte děj jen představovat, když máte po ruce překrásně zpracovaný film. Doporučuji proto poznat Pygmailon z více než jednoho uměleckého stylu. Ale i samotná kniha je velmi krásný zážitek.

14.04.2022 5 z 5

Drakula (skrátená verzia) Drakula (skrátená verzia) Bram Stoker

Zkrácená verze legendárního románu byla stejně dobrá, jako její původní kolega. V tomto vydání jsou navíc překrásné ilustrace a zajímavá fakta o Drákulovi a jeho okolí.
Knížku bych doporučila všem, kdo nechtějí číst originálně dlouhého Drákulu. Prožitek ale nebude takový jako v původním díle.

04.05.2019 4 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Ze začátku jsem měla chuť knihu zaklapnout a strčit do poličky, aby se další 2 roky snášel prach. Rozjezd byl opravdu pomalý, ale jsem ráda že jsem toto nutkání potlačila a čtení knihy dokončila. Poté co se hlavní postavy ocitly v podzemí mě kniha vtáhla do děje a ne a ne se odtrhnout. kniha byla velice napínavá se spustou zvratů, proto bych ji doporučovala všem co rádi napětí a dobrodružství.

04.11.2018 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Kniha je napsána naprosto nádherně, co se slovní zásoby a stylu psaní týče. Bohužel mně osobně kniha nesedla, hlavně kvůli mé neschopnosti udržet u povídek, kde se prakticky nic určitého neděje pozornost. Jinak jsou povídky ale moc hezké, takže i přes to doporučuji knihu alespoň přelouskat.

09.07.2022 2 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Za mě pravděpodobně nejlepší česká kniho o seberozvoji. Průměrně na každé třetí straně najdete uzitečnou ilustraci, takže když knihu po přečtení otevřete, mnohem snáze si vybavíte, co jste ai přečetli a naučili. A to je velice důležité, hlavně na cestě vlastního rozvoje. Často se totiž stává, že při tom všem učení nových dovedností (čerpání z jiných knih a internetu) zapomenete, co jste se naučili. Proto tuto strategii obdivuji a knihu můžu s radostí doporučit

TL;DR - Líbí se mi jak kniha využívá přísloví Opkaování, matka moudrosti

01.04.2023 5 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Nějak jsem nepochopila smysl této knihy. Vše je nádherně a detailně popsáno, ale příběh se táhne neskutečně hlemyždím tempem... Nebo jen pomalu čtu xd (dočteno do 4. Kapitoly)

31.10.2020 2 z 5

Průvodce naší přírodou Průvodce naší přírodou kolektiv autorů

Jedna z mých nejoblíbenější knih. Nejen, že je nádherně ilustrovaná a po informační stránce je nechybí ani malé deltaily, ale dokonce je napsaná a nakreslená tak precizně, že zaujme pětiletého hyperaktivního špunta ale i dospívajícího středoškoláka.

21.05.2022 5 z 5

Sára. Kniha třetí Sára. Kniha třetí Esther Hicks

Tímto bych chtěla shrnout všechny díly trilogie.
Knížky se mi pod ruku dostaly poprvé v mých letech puberty, kdy jsem soudila knihy podle obalu ;). Knihy mi tudíž přišly dětinské, a to přeci není nic pro takového dospěláka ve vývinu. Jenže jsem se mýlila. Knihy nebyly určená JEN pro děti, ba naopak si myslím, že dospělý z nich bude vstřebávat více.
Moc se mi líbí, že v knihách nejsou žádné skryté významy, vše je naservírováno na zlaté podnose, aby jste je nepřehlédly a mohli se na ně plně soustředit.
Doporučuji ji hlavně lidem, kteří chtějí poznat sami sebe a své nitro. Jen musíte myslet na to, že vyprávěno z pohledu dítěte.

31.03.2022 4 z 5

Studie v růžové Studie v růžové Steven Moffat

Tento Sherlock je pouze seriálová verze přenesená na papír. I tak bylo velice zajímavé ji číst a zkoumat detailně zpracované, a hlavně překrásné, ilustrace.

04.05.2019 3 z 5

Gunsmith Cats 1 Gunsmith Cats 1 Kenichi Sonoda

Manga je zajímavá a čtivá. Mě svým žánrem moc nezaujala, proto v sérii nebudu pokračovat.

04.05.2019 2 z 5