c.svetlana c.svetlana komentáře u knih

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Vztah k tenisu nemám žádný, ale to vůbec nevadilo. A co se mi líbilo úplně nejvíc, že to byla taková nenásilná psychologická kniha- za mě super popsáno, co udělá s dítětem - člověkem výchova směrem k výkonu a bez máminy lásky....čímž vůbec nezpochybňuju popsanou hloubku citů lásky otcovy. Prostě beletrie je to čtivá!

31.03.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Četlo se mi to strašně zvláštně a přiznám se, že druhou polovinu jsem už jen prolistovala...začátek paráda a pak už jsem jen bojovala - chvílemi jsem nemohla knihu odložit, jak jsem byla napjatá, abych ji s další stránkou odložila klidně bez zájmu na tři dny...a pak tomu zase dala šanci. Co asi rozhodlo, byly za mě opravdu obsáhlé popisy.....celá strana o tom, co mám ve výhledu z okna nebo balkonu nebo odkud, to do detektivky fakt nechci:) Tři hvězdy, protože Eriku a Kate miluju a těším se na ně.

11.02.2024 3 z 5

Čas odpouštět Čas odpouštět John Grisham

Grishama jsem si zamilovala knihou Cela smrti, to je za mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla....tady jsem si nekousala klouby napětím, ale možná i proto, že je mi cca o dvacet let víc, tak mi pomalejší tempo i rozvláčné psaní vyhovovalo...nikam to tam nespěchalo, ani já nespěchala a tak jsem si krůček po krůčku prožila příběh, u kterého mě teda mrzí, že už nevíme, co a jak s odvoláním V Grishamových knihách se mi líbí i faktická stránka americké justice.

06.09.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Ježíš....jak nám to mohla autorka udělat...takovej konec nekonec...a ještě to fakt má být úplnej konec? Tak moc se mi to líbilo, že chci vědět víc...a hlavně jsem to teda takhle nechtěla ....no teď jsem to dočetla a jsem pořád rozrušená...PR0Č?:-))

27.03.2023 5 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Čeněk mi moc chyběl....v podstatě s ním to byly ty pasáže, u kterých jsem se zasmála.... při líčení života rodiny během pandemie...,a to jsem od toho chtěla a po předchozích knihách očekávala. Satira to jinak byla pěkná, ale...

07.01.2022 2 z 5

Manžel a záhadná blondýna Manžel a záhadná blondýna Alena Jakoubková

Zajímavá zápletka...škoda, že se jí člověk dozví hned a pak už je to klasicky milá Jakoubková.... přátelé, vaření, cestování, zde teda na chatu, a láska.

29.12.2021 3 z 5

Dula Dula Michal Viewegh

Kdyby to nemělo tolik vulgarit, bylo by to lepší...někdy vtipná ponta ve všech těch piiip piiip piiip neměla šanci vyniknout. Jedna hvězda navíc, protože kdysi jsem se u jeho humoru královsky bavila.

21.12.2021 2 z 5

Zdání a manžel vždycky klamou Zdání a manžel vždycky klamou Alena Jakoubková

Jedna z těch Jakoubkových, kdy děj šlapal, nelogičnosti a přitažení za vlasy se neobjevovaly, prostředí i postavy atraktivní, emocionální zvraty únosné... krásně se mi to při rekonvalescenci četlo.

11.12.2021 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Upřímně já ani pořádně nevim, co jsem to dočetla:)))....tolik postav, překombinovanýho děje, nikde žádný pořádný konec. Tam, kde jsem " chtěla", aby napětí vygradovalo, tak tam mi to pro změnu přišlo zase hodně vlažný....no, rozpačitost:) Přitom Oběť bez tváře je pro mě jedna z TOP knih!

19.12.2020 2 z 5

Butikovky Butikovky Jana Sobíšková

Velmi me zaujalo téma, rozhovor s autorkou kdesi a při konečném rozhodování jsem dala na názory zde. Ajajaj, jak jsem se napálila....Kniha za mě složená z popisu situací, jsou to složené fejetony. Jediné plus je, ze autorka nevytačí příhody do otáček, tedy to není trapný, ale nezasmála jsem se ani jednou.

28.11.2020 odpad!

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

S každou další knížkou je Angela lepší a lepší. A tím zvyšuje moji zavislost...a bohužel nepíše tak rychle:)

27.09.2020 5 z 5

Mstitel Mstitel Jan-Erik Fjell

Jee, to se mi tak dobře četlo, mělo to tajemství, spád, Anton se svym humorem a metodami nezklamal...na další knížku se moc těším, ačkoli kvůli závěru mám trochu obavy, jak asi začne...?

20.06.2020 5 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Jo, jo a jo...jednak se musím okamžitě stát lovkyní odměn a druhak - je to prostě Deaver, já ty jeho popisy miluju. A super, že se můžu zas na něco tesit, tedy na dalšího Coltera, kterýho si mimochodem predstavuju děsně sexy:))

07.06.2020 5 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Jak už tu bylo x krát zmiňováno, mohlo to být delší. Ráda bych věděla,jak se vůbec ty ženy domluvily, kde se vzaly instrukce, jak se potom setkaly, trochu vic myšlenek a úplně nejvíc bych chtěla vědět, jak dostala Julie za vyucenou. Epilog bych taky chtela delší..co se které z nich stalo a nestalo...no, četlo se to ale svižně, příjemné dvě hodiny:)

02.05.2020 3 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Ať dělám, co dělám, nedokážu to přečíst...prolog mě tak odboural a asi jsem měla živější fantazii, ale nedokážu ten hnus dostat z hlavy. Tedy bez hodnocení a odskočím si teď asi k nějaký romantice:)))

17.04.2020

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Hmmmm...každou knížku s Erikou jsem jela na jeden zátah, kdyz čas a děti dovolily:) U Kate jsen děti nešidila, dokázala jsem totiž knížku odložit v půlce věty a četla jí skoro týden. Kate mi přijde nemilá, taková ta slušná holčička, tíhou osudu zahořklá, co se pořád nedokáže rozhodnout, jestli má nebo nemá smysl pro humor....téma knížky uz vcelku provařená záležitost....Eriko, těším se, že se s další Bryndzovou knížkou vrátíš ty:)

13.01.2020 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

To bylo tak divný, že se mi to až líbilo:)))

02.01.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Mně se knížka opravdu moc líbila. Přestože to nemělo strhující děj, žádný blyštivý efekty, zvraty...bylo to totiž úplně obyčejně o životě ( i když v jiných než českých kulisách ) a právě proto za mě TOP knížka, která se prvoplánově nesnaží šokovat a stát se " knihou roku".

30.11.2019 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Po Oběti bez tváře zklamani...jak ta mě překvapovala, držela v napětí a závěr byl pro mě nepředvídatelný, tak tohle bylo z mého pohledu překombinované, dost náročná četba na orientaci v množství postav a dočetla jsem jen proto, že jsem vážně čekala, " že se něco stane" a knížka mě pohltí...nestalo:)

09.11.2019 2 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Moc pěkně se to četlo...akorát já prostě už chci číst jen věci s dobrým koncem:))) Téma velmi dobře pojato.

09.11.2019 5 z 5