Bunburistka Bunburistka komentáře u knih

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Tato kniha mě chytla od začátku do konce. Vůbec jsem nevěděla, jak má tato kniha skončit a její konec mě opravdu překvapil.

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Velice poutavá knížka. Když se začtete, budete chtít vědět, jak sourozenci dopadnou, doporučuji :)

Cesta za tajemný Hvozd Cesta za tajemný Hvozd Paul Stewart

Tato knížka mi velice přirostla k srdci. Už je to přeci nějaká doba, co jsem si ji četla, ale i přesto obohatila moji fantazii a určitě se k ní znovu vrátím :)

16.02.2014 4 z 5

V zámku a podzámčí ...a jiné povídky I. V zámku a podzámčí ...a jiné povídky I. Božena Němcová

Zajímavá knížka, určitě doporučuji si přečíst :)

Její pastorkyňa (drama) Její pastorkyňa (drama) Gabriela Preissová

Knížka byla poměrně smutná, ukazuje poměrně tvrdou tvář minulé doby

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Skvělá kniha ! Moc jsem se u ní nasmála, všem doporučuji! :)

Radúz a Mahulena Radúz a Mahulena Julius Zeyer

Zajímavá pohádka, která nikoho neurazí :)

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Zajímavý román, který jsem četla k maturitní zkoušce. Musím říct, že mi Maryša k srdci nějak zvlášť nepřirostla, některé scény byly víc, některé méně zábavné.

Ze života hmyzu Ze života hmyzu Karel Čapek

Toto dílo se mi velice líbilo. Vtipné, svižné, výstižné. Vtip dodával celému dílu šťávu, díky dialogům tato divadelní hra téměř protékala mezi prsty a výstižné proto, že to i v dnešní době platí na společnost. Doporučuji :)

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Musím popravdě říci, že mi tento epos nějak zvlášť k srdci nepřirostl. Ale jsem ráda, že jsem toto dílo přečetla, jelikož je hlavní myšlenka opravdu hluboká, doporučuji :)

Babičky Babičky Petr Šabach

Vtip této knížce dodává jakýsi šmrnc, díky kterému se tato kniha stává zajímavou a dobře čtenou, doporučuji :)

Řecký člověk a jeho svět Řecký člověk a jeho svět Jean-Pierre Vernant

Zajímavé odkrytí světa lidí a bohů z antického Řecka. Jednotlivé kapitoly postupně odkrývají různé lidi tehdejší doby, kapitoly na sebe nenavazují, přesto však tvoří jeden celek, který nám dává jasný pohled na tento lid.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nádherné balady nad kterými se občas tají dech. Moc se mi líbí krásné verše a tajemno, kterými jsou tyto balady obemknuty. Všem doporučuji :)

Básničky pro dětičky Básničky pro dětičky Lenka Mikešová

Knížka je psaná psacím písmem autorky, které je lehce čitelné i pro malé školáky, kteří se právě ve škole číst a psát učí, tím pádem potěší nejen malé děti, ale i jejich rodiče. Ke každé básničce pak patří krásný obrázek (malovaný autorkou), který pomáhá k vytvoření představě, o čem básnička je.
Myslím, že Básničky pro dětičky by neměly chybět v žádné knihovničce malých dětí a těch, kteří mají rádi básničky a říkadla.
Vřele doporučuji. :)

Broučci Broučci František Hrubín

Knížečku mám od narození, snad není člověka, který by ji neznal :)

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Byla jsem zvědavá, jak je tato kniha psaná. Výsledek? Stojí za přečtení, rozhodně je lepší jak "některé" dnešní erotické knihy :))

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Musím přiznat, že jsem nejdříve viděla film, který jsme si pouštěli na základní škole. Natolik mě zaujal, že jsem si půjčila knihu a vůbec nelituji. Naopak, kniha mě obohatila o veškeré detaily, které ve filmu chyběly, jelikož je mysl mocnější než plátno.
Všem vřele doporučuji :)

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Na tuto knihu jsem narazila úplnou náhodou. Nevěděla jsem co od ní čekat a musím říct, že mě velice bavila. Krásné oddychové čtení, jako jedna z mála knih ve mě "cosi " krásného zanechala a určitě se k ní znovu vrátím. Doporučuji :)

Zář Zář Alexandra Adornetto

Tak na tuto knihu jsem byla velice zvědavá. Přečetla jsem pár stránek a musela jsem ji odložit. Musím říct, že mě absolutně nezaujala, ba mě dokonce odradila. V nejbližší době se k ní vrátit nehodlám, ale časem ji znovu šanci dám.

15.02.2014 1 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl opět skvělý ! Nemohla jsem oči odlepit od řádků. Stránky mi téměř protékaly pod rukama. Přála jsem si, aby se více projevil vztah mezi Katniss a Peetou, což se moc nestalo, ale Peetu jsem si opravdu moc zamilovala. A ten konec? Vyrazil mi dech ! Doporučuji :)

15.02.2014 5 z 5