Broučci

Volně podle televizního seriálu "Broučci", na motivy knihy J. Karafiáta zpracovali: úvodní slovo napsal a texty z Broučků vybral František Hrubín. Kniha pojednává o rodině svatojánským broučků – mamince, tatínkovi a Broučkovi, který byl ale neposlušný – neposlouchal, co mu maminka, tatínek a Janinka říkají. Své neposlušnosti se nezbavil ani v dospělosti, i když na ni mnohokrát doplatil. Broučci žili v souladu s přírodou a Biblí. Před jídlem se modlili, konali dobro a věřili, že vše, co je čeká, je z rukou Božích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99767/big_broucci-RR8-99767.jpg 4.546

Kniha Broučci

gabra03

Medunkavera trochu jste si popletla dvě knížky - tady jste se mohla vyjádřit ke knize Broučci od J. Karafiáta, ale tu situaci s vloupáním a hláškou "samý sádlo, samý sádlo...", kterou pronáší Pučmeloud najdete v knize J. Kahouna Příběhy včelích medvídků. No nic ve zlém, nechtěla jsem nikoho zesměšnit ani urazit, jen to uvést na pravou míru - chybička se občas vloudí :-)

Medunkavera
17.08.2021

Broučci se nám líbili. Jak mně, tak dětem.
Také Večerníček. Hlavně ten díl, kdy takový velký brouk (bohužel teď zrovna nevím, co to bylo za brouka) se jim vloupal do domečku a mlsně prohlížel jejich zásoby. Vždycky vzal jednu skleničku medu, pak vzal další a další a další - ale on nevěděl, že je to med - a bručel si pod vousy: "Samý sádlo, samý sádlo, to je ale divná rodina!"
A dětem se to tak zalíbilo, že pořád opakovaly: "Samý sádlo, samý sádlo, to je ale divná rodina."

MOu598
05.06.2020

Malinká knížečka fotek z Večerníčků, vždy s jednou větou textu. Pro listování s dětmi.

Chesterton
28.12.2017

Milovala jsem scénku s probuzeným Broučkem a maminkou, jenž jde vařit zelnou polévku, kterou jsem jako dítě milovala. Nikdy jsem v dětství nebyla agresivní, ale potkat Janinku, podrazím jí nohu:)) Dnes už nevím proč, ale dobře si pamatuji, jak jsem na tyto pohádky byla alergická:)) Zřejmě určitá forma moralizování mi z toho trčela:)) Tuto obrázkovou od pana Hrubína jsem měla ráda, ale Karafiátovy ani náhodou:))

JLČ
27.12.2016

Knížečka mého dětství - tyto loutky (na rozdíl od jiných) jsou mi dodnes milé.

Teri.Fishing
04.01.2016

Broučci jsou legendární a nezapomenutelní! Zahřívá mě jen když si na ně vzpomenu a ještě ten krásný večerníček!

jitka7
02.05.2015

Co k této knize dodat. Snad ani není nikdo, kdo by ji neznal. Je to nádherná kniha pro děti :)

Bunburistka
16.02.2014

Knížečku mám od narození, snad není člověka, který by ji neznal :)