Broučci

Kniha pojednává o rodině svatojánským broučků – mamince, tatínkovi a Broučkovi, který byl ale neposlušný – neposlouchal, co mu maminka, tatínek a Janinka říkají. Své neposlušnosti se nezbavil ani v dospělosti, i když na ni mnohokrát doplatil. Broučci žili v souladu s přírodou a Biblí. Před jídlem se modlili, konali dobro a věřili, že vše, co je čeká, je z rukou Božích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/99767/broucci-99767.jpg 4.539
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno, Pressfoto (Praha)

Kniha Broučci

Chesterton
28.12.2017

Milovala jsem scénku s probuzeným Broučkem a maminkou, jenž jde vařit zelnou polévku, kterou jsem jako dítě milovala. Nikdy jsem v dětství nebyla agresivní, ale potkat Janinku, podrazím jí nohu:)) Dnes už nevím proč, ale dobře si pamatuji, jak jsem na tyto pohádky byla alergická:)) Zřejmě určitá forma moralizování mi z toho trčela:)) Tuto obrázkovou od pana Hrubína jsem měla ráda, ale Karafiátovy ani náhodou:))

JLČ
27.12.2016

Knížečka mého dětství - tyto loutky (na rozdíl od jiných) jsou mi dodnes milé.

Teri.Fishing
04.01.2016

Broučci jsou legendární a nezapomenutelní! Zahřívá mě jen když si na ně vzpomenu a ještě ten krásný večerníček!

jitka7
02.05.2015

Co k této knize dodat. Snad ani není nikdo, kdo by ji neznal. Je to nádherná kniha pro děti :)

Bunburistka
16.02.2014

Knížečku mám od narození, snad není člověka, který by ji neznal :)

fantomas 2003
04.02.2014

Je to roztomilé.

Hanyska
04.03.2013

Knížku znám z dětství, je velmi milá s krásnými obrázky loutek, hezky se čte - věty jsou jednoduché se vztahem k obrázku. Je to malý formát knížky, dobře se přenáší a malé děti ji milují. Jednoduché převyprávění Broučků od Karafiáta pro nejmenší děti. Sháním ji pro svou dcerku. Máme sice jedno vydání, ale chybí pár stránek. Myslím, že by byla další hezkou knížkou pro malé a nejmenší čtenáře. Nyní není vůbec k sehnání, poslední výtisky byly v roce 1993 dle vašich údajů. S pozdravem Hanyska