Řecký člověk a jeho svět

Další svazek řady Člověk a jeho svět se vydává do světa lidí a bohů antického Řecka. Významný francouzský autor, dobře známý i českému čtenáři, sestavil soubor esejů od předních odborníků z celého světa, které pronikají do hloubky struktur kultury, jež tak výrazně ovlivnila vývoj kultury evropské. V jednotlivých esejích se autoři věnují ekonomickému životu, zemědělství, válce a míru, výchově a dospívání, pojmu občana, rodinnému a domácímu životu, strukturám společnosti. Stranou nezůstává ani fenomén divadla i vztah Řeků k panteonu jejich bohů. Kniha, která byla již přeložena do řady jazyků, seznamuje čtenáře s životem v antickém Řecku zcela nově: uvádí na správnou míru informace, které si pamatujeme ze školních lavic i z „historických“ filmů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47786/recky-clovek-a-jeho-svet-vf7-47786.jpg 414
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Vyšehrad

L´uomo Greco, 1991

Kniha Řecký člověk a jeho svět

Jura999

Zajímavě zpracováno, dává poznat také dějiny každodennosti. Doporučuji!

xxDawexx
15.07.2014

Jedna ze série knih o různých etapách lidské společnosti, v tomto případě o antickém Řecku. Kniha pitvá historickou epochu ze všech možných i nemožných stránek kulturního i osobního života - různé zvyky, tradice, řecké myšlení a uvažování, prostě vše. Možná by se s trochou nadsázky dalo povědět, že jde o takovou jednu kapitolu O Řecku z učebnice dějepisu, zabalenou do trochu jiného, košatého hávu. Jinak řečeno, se vší omáčkou okolo.
Není to však na škodu. Tou omáčkou není myšleno nic zbytečného. Pokud vás alespoň trochu tato doba baví a zajímá, rozhodně se nebudete při čtení nudit. Ano, jistě, pravděpodobně se dostanete do fáze, kdy se zemědělství v Řecku nemůže rovnat s kapitolou o válčení a řeckých jednotkách - nicméně takových kapitol moc není. A kdo ví, třeba vás i zemědělství zaujme.

Bunburistka
16.02.2014

Zajímavé odkrytí světa lidí a bohů z antického Řecka. Jednotlivé kapitoly postupně odkrývají různé lidi tehdejší doby, kapitoly na sebe nenavazují, přesto však tvoří jeden celek, který nám dává jasný pohled na tento lid.