BubliBubli BubliBubli komentáře u knih

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Jako první jsem od autora četla, v době kdy vyšlo, Nebe pod Berlínem a byla jsem z ní úplně na větvi a tahala ji všude s sebou. Další knihy mě už ale minuly - prostě mě podle anotací a humbuku kolem nenalákaly. Až když vyšel Winterberg tak to zase zacinkalo a jsem fakt ráda, že jsem se k autorovi vrátila. Literární cesta po hřbitovech, bitevních polích a ruinách mi neskutečně sedla, oproti Nebi je znát posun v psaní i ve zkušenostech (a určitě i v mém vnímání). Za mě velký dobrý.

06.10.2023 5 z 5

Shuggie Bain Shuggie Bain Douglas Stuart

Skvěle napsaný hutný román, ponor do doby, která následuje po té, co se vše zhroutilo.

08.11.2022 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Příjemně překvapilo, spojení policejních postupů a práce mentalisty bylo zajímavé, linka z minulosti byla pecka, zajímá mě jak se bude dále vyvíjet jejich (hlavně Vincentův) příběh, určitě tam bude ještě něco schované :)

Žena v ohni Žena v ohni Lisa Barr

Vdechnuto za den a noc. Rychlý spád, umění, válka..

13.10.2022 5 z 5

Tátovo indiánské léto Tátovo indiánské léto Virginie Grimaldi

Krásný příběh, plný smíchu (a trochu smutku nad tím, co končí a nedá se změnit). Do táty se zamilujete, jeho humor a otevřenost jsou nepřekonatelné, drsný humor hlavní hrdinky je boží. První setkání s autorkou, určitě ne poslední.

24.08.2022 5 z 5

Francouzova milenka Francouzova milenka John Fowles

Nejdřív jsme se knihou musela dost prokousávat, ale pak to cvaklo a najednou se mi otevřel svět, o kterém jsme mnoho nevěděla, bavilo hodně.

19.09.2023 5 z 5

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Emily Henry prostě umí :)

01.06.2022 5 z 5

Vincentův poslední obraz Vincentův poslední obraz Marianne Jaeglé

Film s Láskou Vincent mě nadchl a s touto knihou to bylo to bylo stejné - zajímavý příběh, jiný pohled na "ověřenou" historii smrti van Gogha a pohled na jeho obrazy, který působí jako by je měl člověk před sebou. Opravdu doporučuji!

13.05.2022 5 z 5

Ovoce poznání Ovoce poznání Liv Strömquist

skvělý! podobný knihy mě nutí přemýšlet o práci v knihovně a tom, co všechno bychom měly vědět a znát..

Neříkej, že nemáme nic Neříkej, že nemáme nic Madeleine Thien

Žádná knižní jednohubka, naopak kniha, která mě zastavila v hltání dalších stránek a donutila zpomalit. Bavily mě postavy, přechody v čase i relativně neznámé prostředí, byť lidé jsou evidentně všude stejní... Úvahy o vážné hudbě, vnímání času a matematice byly třešnička na dortu, sedí mi knihy, při jejich čtení se dozvídám něco nového.

Černý dort Černý dort Charmaine Wilkerson

Zajímavé, dobře napsané, bez hluchých míst. Román o hledání a nalézání, o tom jak snadné je se ztratit a začít úplně jinde, úplně jinak.

21.04.2023 5 z 5

Za dveřmi tma Za dveřmi tma Anna Bailey

debut a hned takový na jaký se nedá zapomenout. sevřenost US maloměsta, kde se o ničem nemluví a moc drží pár jedinců. V současné době víc než aktuální.

Poslední měsíční dívka Poslední měsíční dívka Barbara Davis

příjemná oddychovka, nádherná obálka

24.06.2022 5 z 5

Tahle rána plná ryb Tahle rána plná ryb Lorena Salazar Masso

Tak hrozně dobré, tak strašně lidské. Nikdy se mi to nestalo, ale u téhle knihy jsem měla několikrát slzy na krajíčku.

06.02.2024 5 z 5

Úzká cesta na daleký sever Úzká cesta na daleký sever Richard Flanagan

První padesát stránek jsem prokousávala snad rok... A zbytek louskla za dva dny, jakmile jsme se začetla, nechtěla mě pustit.

25.01.2024 4 z 5

Bestie: Na migrantech nesejde Bestie: Na migrantech nesejde Óscar Martínez

Neuvěřitelné, co všechno autor postoupil, aby o tom mohl napsat z první ruky. Neuvěřitelné, že hrdinové jeho knihy to postupují každý den a nikdo po nich ani neštěkne. Jak zoufalí musíte být, abyste vyrazili na cestu o níž víte, že ji nemusíte přežít? Jak moc se musíte snažit utéct, když víte, že po cestě budete platit svým tělem...? Společně s Ženy, které zostali pro mě jedna z knih roku.

Ženy, ktoré zostali Ženy, ktoré zostali ​Magdaléna Rojo

Dobrý, smutný, pravdivý, měla by být povinná četba. Četla jsem hned po Bestii a knihy se neuvěřitelně doplňují. Doporučuji obě.

Kapitální podfuk Kapitální podfuk Josh Haven

Slibovaná detektivka úplně neproběhla, spíš mi to připomínalo avizovaného Tarantina. Ale za mě dobrý - ironie, trocha nutného cynismu a absurdní situace, které pomrkávají k béčkovým filmům. Byť titul asi seděl k jinému nakladateli, občasný úkrok stranou neuškodí.

30.08.2023

Když přišlo zlo Když přišlo zlo Ivar Leon Menger

Skvěle ubíhá, zhltnuto za jeden večer. I vzhledem k současným událostem v Portugalsku nepříjemně aktuální.

26.05.2023 5 z 5

Momentálně nedostupná Momentálně nedostupná Valentina Farinaccio

Nečekaně zábavné, plné trefných postřehů

03.05.2023 5 z 5