bubka bubka komentáře u knih

Tajomný cudzinec / Ťuťmák Wilson Tajomný cudzinec / Ťuťmák Wilson Mark Twain (p)

znám knihu, respektive její druhý román, z rozhlasové četby, Byla zajímavá, dobře napsaná, i když téma bylo tak trochu šestákové . záměna dvou dětí jednoho otce dítě otrokyně a dítě manželské, česky patrně vůbec nevyšla.

16.01.2019

Všichni jsme nějak vadní Všichni jsme nějak vadní Matthew Norman

snad ne přímo humor, ale vzpomínka na rozhněvané mladé muže.

07.01.2019

Nový car: Vzestup a vláda Vladimira Putina Nový car: Vzestup a vláda Vladimira Putina Steven Lee Myers

zajímavá kniha, podle mne má Putin přesně ty vlastnosti, které úspěšný státník a diplomat mít musí . jen jedna obvyklá u jiných chybí, není válkychtivý, v tom je i naše naděje.
Zajímavé, že autor si právě této vemi významné odlišnosti nevšiml, povšiml si ale, že Putin je skvělý psycholog, který umí vyhmátnout neuralgický bod davu a umožní tak s davem pracovat

30.12.2018

Ve znamení kříže Ve znamení kříže Miroslav Grebeníček

tak ji mám a čtu, skvělá, pravdivá a doba ji potřebuje, jsme jinak zavaleni jen jednistrtannou propagandou. a jak se tak dívám, je i dost žádaná. Dává ucelený pohled na to, co církev jako institucem provedla, jak byla vnímána a jak je vnímána,

28.12.2018

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

teprve včera jsem dočetla Babička pozdravuje a omlouvá se, tam se s Britt- Marií seznámíme v době před jejími příhodami v této knize

27.11.2018

Smrt démona Smrt démona Anne Holt

zase ten autorčin oblíbený vtip - absolutně absurdní motiv a smrt dítěte, pro děj zbytečná, to nevylepšila

23.11.2018

Papouškův teorém Papouškův teorém Denis Guedj

skvělá, velké díky překladatelce.

09.11.2018

Kočky, kocouři a koťata Kočky, kocouři a koťata Albert Pintera

všechny klady té knihy smaže jedním rázem doporučení nechat zemřít staré kočky v krabici v lednici.

02.11.2018

Modche a Rezi Modche a Rezi Vojtěch Rakous (p)

velmi dobrá humoristická kniha, která kromě venkovských obrázků a manželských směšných situací ukazuje jednak to, že zdaleka ne všichni židé na našem území byli germanizování, byli i smýšlením čeští židé, zdaleka na všichni byli bohatí, byli i chudí židé a ukazuje i to, že ve vsích kdysi žili rodiny pospolu bez ohledu na náboženství a bylo to obvyklé. Podle mne s Poláčkem kniha nemá společného nic, snad jen to, že je stejně dobrá jako ty jeho knihy.
To je dost silný argument proti antisemitským názorům, a je to i k zamyšlení - kde jsou všichni tihle židé, kam zmizely jejich rodiny....odpověď jistě známe všichni.

27.10.2018

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

je to krásná kniha, psychologická kniha, zajímavá kniha, ale ani omylem ne humoristická kniha, říká, že každý z nás, i ten nejdivnější nebo nejobyčejnější mlže být pro ostatní pokladem

23.10.2018

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

je to kýčovitá pohádka

19.10.2018

Lily a chobotnice Lily a chobotnice Steven Rowley

je to skutečně skvělá kniha, vztah mezi člověkem a psem, jeho osudovost, je popsán skutečně skvěle a vše, co ty dva potkalo člověk chápe, rozumí a sdílí.

nedivím se ale, že mezi čtenáři nachází větší ohlas kýče typu Psí poslání, než tato citlivá a výborná kniha, podobní je Como, vrať se, je pro lidi, kteří mají své psy opravdu rádi,

19.10.2018

...o psu nemluvě ...o psu nemluvě Connie Willis

skvělá

10.10.2018

Moje sestra žije na krbové římse Moje sestra žije na krbové římse Annabel Pitcher

je mi moc líto Rogera

27.09.2018

nechala jsem se zmást názvem a očekávala jsem skutečné informace o vesmíru, ale i tak je kniha pěkná, dva mladí podivíni a jejich pevné přátelství, někdy si říkám, že by někdo mohl napsat knihu, která by měla hlavu i patu a taky poselství, o někom, kdo sice nebyl hvězda třídy, ale dobře do ní zapadl, jednalo by se o osobu heterosexuální, bez nápadností, zvláštností a vad, průměrně pohlednou a průměrně inteligentní...a přes to pojednanou zajímavě, čtivě, bez zesměšňování a bez kýče. To by bylo něco.

27.09.2018

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

naprosto neuvěřitelně přesvědčivý vhled do uvažování člověka, jehož se zmocňuje stáří.. alzheimer a přes to se nevzdává.
Na druhé straně, ne všechny z těch, kdo se s podobnou nemocí nesetkali, to upoutá a reakce rodiny ,. unavené a bez naděje, je také skvěle popsána.

Piráti z Ledového moře Piráti z Ledového moře Frida Nilsson

po Gorile poněkud zklamání

Gorila a já Gorila a já Frida Nilsson

četla jsem opakovaně, skvělá

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

mně tedy tato kniha i další autorova díla přijdou jako parádní kýč.

18.09.2018

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

skvělá kniha s atmosférou, poučením i tajemstvím, přečtěte i ji.

18.09.2018