BUBINA1971 BUBINA1971 komentáře u knih

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Dost dobrá knížka.Doporučuji

03.01.2012 4 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Neskutečný fanatismus. Ze začátku jsem si říkala proč se prostě Carolyn nesebere a neodejde. Pak jsem pochopila. Tam venku je pro lidi z této komunity neznámé a cizí prostředí. Děs.

08.02.2022 4 z 5

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Ta holka, ta Tess měla fakt smůlu. A tak jsem jí fandila. Škoda. Ráda jsem tě poznala.....

23.10.2020 5 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Tak tahle knížka mě naprosto dostala.Zápletka a děj super. Malinko mi připomněla Agnes od Hannah Kentové.

25.10.2019 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Moc se mi líbila. Jen bych podotkla, že chvilkama děj připomínal spíše pohádku. Tak přímočaré a jednoduché to v životě, a tím spíš Romů, určitě není.

30.09.2017 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, i když Sinuhet je stejně top. Doporučuji

08.02.2017 5 z 5

Můj táta Josef Lada Můj táta Josef Lada Alena Ladová

Moc pěkná kniha o malíři Josefu Ladovi. Při ní jsem se i zasmála. Prima počtení. Doporučuji

29.08.2016 5 z 5

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Čteme ji s malou vnučkou pořád dokola a je jí úplně posedlá. :-)

28.12.2015 5 z 5

Vysněný život Ernesta G. Vysněný život Ernesta G. Jean-Michel Guenassia

Jean-Michel Guenassia je výborný vypravěč. Prostě umí. Zas jeden výborný kousek v knihovně. To jsem si rochňala - parádní počteníčko. Už se těším na jeho další knihu Stoprocentní riziko.

12.04.2015 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Takový jsme byli.Čtivá knížka,takovej relax.

04.12.2014 5 z 5

Rajská zahrada Rajská zahrada Ernest Hemingway

Kateřina byla rozpolcená osobnost.Měla potřebu si Davida neustále podmaňovat,manipulovat s ním.Do toho poznali Maritu,která Davida ctila jako spisovatele,fandila mu.Zvláštní.Líbila se mi.

15.11.2014 3 z 5

Francouzská suita Francouzská suita Irène Némirovsky

Musím napsat,že to je skvost.Škoda,že autorka nemohla román dopsat.

20.10.2014 5 z 5

Nájemníci pana Moonblooma Nájemníci pana Moonblooma Edward Lewis Wallant

Norman Moonbloom,správce několika obytných domů v New Yorku.Stává se pro obyvatele domů jeho bratra Irwina nejen výběrčím nájemného,ale i osobou,které svěřuji svoje i ty nejintimnější problémy.Moonbloom se pod tíhou nářků a ztížností nakonec stane i opravářem a údržbářem,jako by se z něj stával jiný člověk.Kniha zajímavá ...jiná

07.09.2014 3 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Skvělá knížka.Čtete a rozmotáváte příběh-naprosto originální,nečekaný.

12.07.2014 5 z 5

Slasti a strasti života s doktorem Slasti a strasti života s doktorem Mary Bard

Úsměvné počteníčko

23.05.2014 4 z 5

Učitel Viktor Pelc Učitel Viktor Pelc Bohumil Říha

Opravdu už dál nemůžu,nedočtu.Jak Bohumil Říhal napsal spoustu krásných knížek,tak tohle je komunistická propaganda.Jasně,poplatná době.Nedočtu,nejde to.Víc než o učiteli Pelcovi,se zde píše o jeho práci pro stranu.Knihu zasunu do knihovny úplně někam dozadu.

04.03.2014

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Knížka se mi moc líbila.Kronika jedné rodiny popisuje období v rozmezí před 1.světovou válkou až po současnost.Pěkně napsáno.

27.01.2014 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Pokračování knihy Prosím vás,sestřičko.A hlavně životních peripetií hlavních postav-zdravotní sestřičky Sylvy a doktora Oldřicha Fišera.Kniha je čtivá,moc se mi líbila.

12.01.2014 5 z 5

Sestry Makiokovy Sestry Makiokovy Džuničiró Tanizaki

Uf ...To byla objemná kniha. Jak počtem stránek, tak i obsahově. Doslova jsem se prokousávala textem, ale pak mi opravdu zachutnal. ❤️Úžasná....

29.09.2020 5 z 5

Rodina Moskatova Rodina Moskatova Isaac Bashevis Singer

Kniha se mi moc líbila. Dokonalá sonda do předválečné židovské komunity a do rozvětvené rodiny Moskatů.

08.07.2020 5 z 5