Slasti a strasti života s doktorem

Tato autobiografie rozhodně nezapře spřízněnost s humornými romány autorčiny sestry Betty MacDonaldové. Mary, inspirována sestřiným příkladem, si zaznamenávala své zážitky z manželství a z manželovy lékařské praxe. Na podkladě těchto zápisků pak napsala vtipnou a duchaplnou knihu. Humor a nadhled nad životními problémy, elán a schopnost vybrat si z toho, co každý den přináší, to dobré, jsou hlavními poznávacími znaky této knihy, stejně jako rodiny Bardových. V kize uvedeno chybné ISBN 978-80-904302-4...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24470/slasti-a-strasti-zivota-s-doktorem-24470.jpg 472
Humor, Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Lucka Bohemia

The Doctor Wears Three Faces, 1949

Kniha Slasti a strasti života s doktorem

Kontryhelka
01.12.2020

O chloupek lepší kniha než Čtyřicítka no a co? Ale stejně to nebylo to pravé. Knihu jsem přečetla, ale jen jednou a už se k ní nevrátím. Betty mohu, ta píše bravurně, ale její sestra se neměla pouštět na tenký led. Zde platí, když dva dělají totéž, není to totéž. Bohužel.

petra3597
13.08.2020

Oddechová knizka, která sice pobaví, nikoli však jako titul Vejce a já, od autorčiny sestry.
Styl psaní mají velmi podobný, jen jsem se nemohla zbavit myšlenky, že je to taková vydařená, ale přesto napodobenina výše zmineneho díla.

1bublina
24.06.2020

Jak už tu bylo zmíněno, styl psaní je podobný jako u autorčiny sestry Betty. Slasti i strasti života líčí s nadhledem, humorem a lehkostí, že nemáte pocit, že to autorku nějak více zasáhlo přestože to muselo být často opravdu těžké. Knihu jsem brala také jako takové okénko do minulosti - reklamy na cigarety, pacient si těsně po probuzení z narkózy může na pokoji zapálit, zdravotní sestry vaří pacientům kávu nebo masírují záda? V dnešní době už nic z toho neplatí a je opravdu zajímavé tyto rozdíly zjišťovat prostřednictvím tak milé knihy, jako je tato.
ČV 2020 - Kniha, která nesplňuje ani jedno z předešlých témat letošní výzvy.

Kerolka_P.
19.06.2020

Betty Mac Donaldová ve své knize "Kdokoli může dělat cokoli" přisuzuje tento výrok právě své sestře Mary. Ta ho nejen vyřkla, ale také zrealizovala. A myslím, že obstojně; toto dílo je vtipnou, odpočinkovou literaturou. Srovnávat ji s Betty mi nepřijde fér, tak jen povím, že Mary se to povedlo. Ideální letní čtení.

Katka2382
23.05.2020

Pěkné čtení,ale nemůžu si pomoci Betynka to není.

Doubravka1975
23.03.2020

Tak už samotný název knihy vypovídá o čem kniha je. Vtipné, odpočinkové čtení i když kapitola Betsy byla hodně smutná.
Boží hlášky dědečka, Jimova otce....např: Když člověku nepomůže whisky (v našem případě slivovice), může rovnou umřít....

Ajaiwik
24.01.2020

Skvělá kniha. Začala jsem číst v době, kdy má drahá polovička byla pořád na cestách, takže jsem na chvíli odložila, protože pocit opuštěnosti byl popsán až moc přesně. Stejně jako svá sestra, Mary disponuje úžasnou slovní zásobou, schopností vylíčit situaci tak dokonale, že v jednu chvíli s hrdinkou sdílíte dětinské nadšení a ihned i trpkost zklamání. Autorčino vyprávění bylo v některých ohledech až moc průhledné, brzy dala najevo, že se situace zvrtne. Nepíše ale detektivky, takže to knize neubírá na kouzlu. Moc děkuji za příjemné počtení

regulax
19.01.2020

Není to můj šálek knižní kávy, ale díky místy humorným a zajímavým situacím jsem to dočetla.

Mary Bard
americká, 1904 - 1970