_Brunetka_ _Brunetka_ komentáře u knih

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

To, co mě bude dlouho provázet při pomyšlení nebo pohledu na tuhle knížku, je asi ta nejlépe ukrytá bolest za rádoby první přihlouplou lásku. Vážně mě to zase zničilo neskutečným způsobem. Tolik špatných věcí, co se tu dělo, by vystačilo na tři knížky ale nee, Colleen Hoover vás radši mučí a postupně drtí na ty nejmenší kousky v jednom jediném díle. Ze začátku jsem se sice zděsila trochu většího rozsahu na autorčiny poměry, ale během chvilky se tyto obavy dočista rozplynuly a mně se opět vybavilo to, jak moc miluju její styl psaní. Příběh mě pohltil a nepustil odcházela jsem od něj jen v případech nejvyšší nouze, protože jinak se to ani nedalo. Moc jsem si oblíbila Holdera i Sky, je to přesně ten typ postav, které si k vám najdou cestu za každou cenu a vy se ani nenadějete a budete všechny jejich prožitky považovat za vlastní. Vztah mezi nimi se mi líbil, nejednalo se o žádnou instantní lásku a člověk z něj má sám ve svém srdci prostě pocit, že takhle to má být. Bez naděje je doslova nadupané emocemi, které vás budou permanentně zasypávat a vy je nebudete stíhat vstřebávat, čímž se potom ocitnete v různých fyzických reakcích (nejen slzách). Já samozřejmě brečela jako želva, ale zároveň mě střídavě zavalovaly vlny vzteku, smutku, bolesti, naděje, štěstí i beznaděje. Téma knihy je opravdu silné a je pospojováno ještě se spoustou dalších, ale pro plný prožitek z příběhu vám je tu nebudu jmenovat a budu doufat, že se rozhodnete to zažít na vlastní kůži. Já k tomu můžu říct jen to, že se jedná o silný, bolestný a zdrcující zážitek, který mnou otřásl a jsem ráda, že ho autorka vytáhla na světlo. Nějaké hezké myšlenky se tu taky najdou. Z konce jsem byla pro změnu v slzách samým štěstím. Už se moc těším, až si to dám z pohledu Holdera a vám tenhle srdcetrhák doporučuju všema deseti.

14.07.2023 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tohle je zkrátka detektivní série snů, která vám poskytne vše, po čem jen v tomhle žánru toužíte. Miluju autorčin styl psaní až tak, že je nemožné pro mě přestat číst. Krátké kapitoly společně se střídáním linek tvoří smrtící kombinaci, která vás bez tvrdého boje prostě nepustí. Jako už u předešlých dílů mě příběh pohltil a neměl absolutně klesající tendenci. Napětím jsem celou dobu zapomínala dýchat. Vyšetřovatelský tým zbožňuju a každou knihou je pro mě větší rodinou. Skvělý humor a trefně mířený sarkasmus je dalším důvodem, proč tahle série patří k naprosté špičce v tomto žánru. Došlo na zvraty, nečekaná odhalení a já se ani na vteřinku neměla čas nudit. Finální rozuzlení mě překvapilo a dostalo jako pokaždé. Jediné, co si můžu přát víc, je to, abych se k pokračování dostala dřív než po sto letech jako obvykle.

13.07.2023 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Stacey Kennedy

Tahle série je oficiálně už moje srdcová a nevím, co vám k ní mám pořád dokola psát. Přijde mi totiž, že se tu neustále opakuju. Dovolte mi to tedy tentokrát zkrátit a pro podrobnější recenzi koukněte k předchozím třem dílům. To hlavní, co je třeba říct: celou sérii můžu doporučit všem, kteří se rádi propadají do žhavých a návykových příběhů, které vám nedají chvilku klidu. Chemie mezi postavami funguje skvěle, jiskry létají všude a sexuální scény jsou velmi dobře napsané. V každém díle máte možnost se potkat s jinou hlavní dvojicí, jež si oblíbíte. Vždycky se tu navíc objeví stopa po vážnějším tématu a nějaké zvraty, co vám čtení příjemně zpestří. Šťastné konce jsou samozřejmostí. No, a já už se teď těším na další díl.

13.07.2023 4 z 5

Láska přes hranice světů Láska přes hranice světů Josie Williams

Pro upřesnění, hodnotím 4,5*.

Nádherná knížka, která si postupně získala každý kousek mého srdce. Autorčin styl psaní nebyl nijak uspěchaný, ale přesto mě skvěle dokázal připoutat k příběhu. Ten mě pohltil, bavil a moc jsem si tam přála někdy vstoupit a napomoct některým situacím. Námět je originální, což považuju za velké plus. V knižní podobě jsem se s něčím takovým ještě nesetkala. Jsem ale velkým fanouškem filmů Duch a Seznamte se, Joe Black pokud se taky řadí k vašim oblíbencům, tato kniha by vám rozhodně neměla uniknout. Hlavní postavy jsem si zamilovala a stopa po nich v mém srdci už snad zůstane napořád. Opravdu perfektně se k sobě hodily a v momentě, co se potkaly, jsem měla pocit, jako by k sobě dva dílky puzzle po dlouhé době strachování se z věčné samoty našly svého parťáka. Romantické lince nemám co vytknout. Byla uvěřitelná, postupně plynoucí a opatrná. Měla jsem neskutečnou radost z jejího sledování a štěstí hlavních hrdinů jsem pociťovala ve vlastních buňkách. Čtení je to citlivé a plné emocí, které se autorce podařilo velmi dobře vykreslit a tím je na vás přenést. Budete cítit radost, smutek, strach, bolest, I nějaká slzička se mi v očích mihla. Oceňuju také to, že jsou tu zakomponována vážnější témata jako ztráta blízkého člověka, samota, Po konci nemůžu být šťastnější. Závěrem, tuhle knížku doporučuju absolutně všem, kteří v sobě skrývají beznadějně romantickou duši.

12.07.2023 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Stacey Kennedy

Další díl téhle série, který jsem si maximálně užila. Sice se tu budu asi zase opakovat, ale komu z vás tyto knihy stále unikají, je třeba vás nalákat. Autorčin styl psaní mě šíleně baví - jde o extrémně návykové čtení, které nejde odložit. Zvládla jsem ho přečíst za necelých 24 hodin. Příběhem jsem žila. Postavy jsem si zamilovala, perfektně se k sobě hodily a byla jsem na ně zvědavá již z předešlých dílů. Chemie mezi nimi perfektně fungovala a já jí nasávala plnými doušky. Celou dobu jsem potřebovala vědět, co se bude dít dál. Náznakem se tu řeší i vážnější témata a o zvraty též nebudete ochuzeni. Ve zkratce, pokud hledáte návykové, oddechové a žhavé čtení se skvělými postavami a nějakou tou menší zápletkou, které si bude celou dobu držet vaší pozornost, tohle je mé doporučení.

09.07.2023 4 z 5

Šance pro Stelu Šance pro Stelu McCall Hoyle

Tak tohle byla moc hezká dětská knížka. Autorka má takový lehoučký styl psaní a v kombinaci s většími písmeny se četla sama. Příběh mě bavil, ač už do kategorie, pro kterou je určen, dávno nezapadám. Pro trošku větší děti, myslím, že je ideální. Jde tu jen o posouzení jejich vyzrálosti, aby jim nedělalo potíže zpracovat smutnější pasáže, které se tu objevují. Námět se moc vydařil. Fenku Stelu si nejde neoblíbit a s dívkou Emilií tvoří parádní dvojku. Pouto, které u nich nabíralo časem na síle, se mi moc líbilo. Ilustrace krásně doplňují příběh. Čtení je to citlivé a plné emocí, což já oceňuju a v jistých chvílích jsem brečela jako želva. Konec potěšil moje srdce.

09.07.2023 4 z 5

Do morku kostí Do morku kostí Camille DeAngelis

Pro upřesnění, hodnotím 4,5*.

Tohle je s přehledem to nejzajímavější, co jsem za poslední dobu četla. Autorčin styl psaní je jedním slovem návykový. Příběh mě pohltil od samého začátku. Moje síly zdaleka nestačily, abych se dokázala odtrhnout. Námět je ve všech směrech originální a dobře zpracovaný, něco takového jsem ještě nikde neviděla. Postavy se k sobě krásně hodily, vztah mezi nimi vznikal tak postupně a přirozeně, že bylo jednoduché mu věřit a potěšení ho sledovat. Po celou dobu čtení jsem zakoušela nějaké emoce v závislosti na aktuálním dění, ale také jich na mě spoustu dokázala přenést autorka prostřednictvím hlavních hrdinů. Pociťovala jsem vážně permanentní napětí a nedočkavost, co se bude dít dál, jako by na tom závisel můj život. Nějakých zvratů a překvapení jsem se taky dočkala. Konec mě vyděsil a ohromil zároveň. Víc k tomu snad už nedokážu říct... pocity uvnitř mě by to uměly líp. Závěrem tedy naprosté doporučení všem čtenářům a nejvíc těm, kteří chtějí zažít opravdu nevšední a nezapomenutelnou romanci. Co se mě týče, až bude film volně k dostání, kouknu i na ten.

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Další divadelní hra, kterou můžu jen chválit. Autor píše lehce a srozumitelně. Postavy jsou skvěle vykresleny a nebude vám dělat problém je charakterizovat. Jedná se opravdu o příběh s dobrým námětem, který je zároveň prošpikovaný velkou dávkou humoru. Konec udělá šťastným každého. Závěrem, z mé strany se jedná o jednoznačné doporučení, ať už se chcete pobavit nebo hledáte supr knížku do vašeho maturitního seznamu.

06.07.2023 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Pro upřesnění, hodnotím 4,25*.

Tohle dílo je po právu oceňované, odnesla jsem si z něj nezapomenutelný čtenářský zážitek. Žasnu nad tím, do jakých detailů dokázal autor svět promyslet. Vlastně mi jako celek naháněl solidní hrůzu. Je pravda, že měl George Orwell dobrý příklad ve fungování SSSR, ale i tak je šílená představa, že by se náš svět do takového bodu někdy dostal. Kniha se mi četla velmi příjemně, stránky mi utíkaly pod rukama a kdybych to nevěděla, ani by mě nenapadlo, že se může jednat o kousek z povinné literatury. Postavy jsou barvitě a hezky vykreslené, určitě si k nim najdete svou vlastní cestu. Celý příběh mě naprosto dostal, v druhé polovině jsem už celá napjatá nenasytně hltala každé slovo. Ten námět je odzbrojující, a kdybych tuhle knížku neměla půjčenou, mám v ní založeny desítky zajímavých myšlenek. Konec mnou otřásl. 1984 vám můžu z celého srdce doporučit jednak právě proto, o jak jedinečnou knihu se jedná, ale taky byste s ní neudělali krok vedle za čistě maturitním účelem.

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Opět pro mě skvělá sbírka moderní poezie, i když jsem ji četla až po autorčině oblíbenější prvotině Mléko a med. Troufám si říct, že se tu zabývá snad ještě vážnějšími tématy, nejde tu totiž jen o sebelásku, rozchody, vztahy, otevírá se nám tu mnohem víc a pomocí svých veršů nám vypráví o společnosti, pro kterou jsou ženy stále podřadné, emigraci z rodné země, úctě, kterou cítí ke svým předkům, znásilnění, jež zažila, Zkrátka, zase se jedná o silné čtení plné emocí. Oceňuju také to, že tu najdeme srozumitelné texty, které si mohou najít cestu k řadě z nás. Za mě tedy určitě doporučení a pokud chcete vystoupit z komfortní zóny tímhle směrem, s Rupi Kaur nesáhnete vedle.

30.06.2023 4 z 5

Šest rudých jeřábů Šest rudých jeřábů Elizabeth Lim

Tak tohle byla nefalšovaná bomba. Díky suprovému stylu psaní autorky jsem se do děje dostala téměř okamžitě, žádné zbytečné omáčky tu nic nebrzdily ani nedělaly nepořádek. Na vlně příběhu jsem vyloženě divoce ujížděla. Je tu třeba vyzdvihnout originální námět, který se sice opírá o pohádku Sedmero krkavců, ale nikde jsem neměla možnost něco takového vidět. Autorka se toho zhostila, jak nejlépe mohla svět šlapal skvěle, byl promyšlený, nějaké výjimečné prvky se tu objevily,žádné nedostatky jsem nenašla. Postavy jsem si oblíbila. Shiori si prošla znatelným vývojem a moc se mi líbilo, jakým člověkem se nakonec stala. Její bratři byli povedení. Takkan je zlatíčko a dokázal by snad ukradnout srdce každé z nás. Papírový ptáček Kiki neměla absolutní chybu. Romantickou linku bych označila za opravdu krásnou, pomalou a uvěřitelnou dokázala zvednout tepovou frekvenci i mně. O zvraty, šoky a momenty plné překvapení je tu postaráno, hlavně ke konci jsem právě ani nestíhala vycházet z údivu a na zadek jsem si sedla hned z několika věcí. Emoce se prostřídaly, slzička ukápla a smíchu bylo taky požehnaně. Jistým způsobem jsem si popřemýšlela, některé věci jsou tu napsány do hloubky. Konec mě dopálil jedině v tom smyslu, že je otevřený a já opravdu URGENTNĚ potřebuju vědět, co bude dál. Šest rudých jeřábů můžu doporučit všem, kteří mají rádi pohádky a příběhy, které vám v rukách ožívají.

11.06.2023 5 z 5

Jak se stát jiným Jak se stát jiným Édouard Louis (p)

Zamilovala jsem se, hluboce a beznadějně. Édouard Louis mi ukradl srdce. Opravdu nevím, jak něco takového můžu hodnotit a jak jsem to vlastně mohla ve zdraví dočíst. Jedná se až o šíleně upřímné vyprávění, u kterého jsem hltala každé slovo a zároveň se mi každé z nich zarývalo hluboko pod kůži. Ani se mi nechce věřit tomu, že něco takového autor zažil. Je nepředstavitelné, že příběh, o kterém čtete, se odehrává ve 21. století ve Francii, a ne přinejmenším o dvě století dříve. Severní Francie plná chudoby, barbarství, nevhodných podmínek pro vyrůstání dětí to byl šok. Nemám tušení, za jak dlouho to budu moci vstřebat, což svědčí jedině ve prospěch toho, o jak úžasnou knížku jde. Pro malého Eddyho mi krvácelo srdce neovládla jsem se a brečela někde už od prvních stran. Hodnotím velmi kladně to, že se autor snažil podat tuto knihu z co nejobjektivnějšího pohledu, i když píše sám o sobě. Tolik emocí, co zde bylo obsaženo, už asi zase nějakou chvíli nezažiju. Tolik bolesti, nespravedlnosti, smutku, vzteku jsem nebyla schopná přijmout ani zprostředkovaně. Rozebírá se tu řada témat, já neustále přemýšlela a některé myšlenky z hlavy nebudete moci vyhnat ještě delší dobu po dočtení. Závěrem tu můžu vyjádřit asi jen neskutečný obdiv. V tomto příběhu jsem objevila inspirativního člověka a zároveň nového oblíbeného autora, od kterého si co nejdříve přečtu knihu, jež to celé odstartovala Skoncovat s Eddym B. Vaší povinností je jediné pustit se do Jak se stát jiným taky.

04.06.2023 5 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Tohle nebyl vůbec špatný thriller. Autorčin styl psaní mi příjemně plynul a má výraznou zásluhu na tom, že mě příběh pohltil. Námět mě nalákal, i když se nejedná o nic světoborného. Je tu skvěle vybudované napětí, které mi v momentě, co jsem se opravdu začetla, znemožňovalo knihu pokládat z rukou. Moc se mi líbila přítomnost, do které se pomocí myšlenek a vzpomínek promítaly věci z minulosti, jež mnohé věci vysvětlovaly a mně kvůli nim občas vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. Postavy nebyly dokonalé, dokázala jsem se do nich vcítit a všechny nepříjemnosti prožívala s nimi. Co mě překvapilo, je to, že kniha je protkána spoustou zajímavých myšlenek o životě takže si budete moct i popřemýšlet, což u tohohle žánru není zvykem. Došlo tu i k nějakým zvratům a nečekaným odhalením, které ze mě dokázaly vytáhnout nejednu emoci. Jediné, co tu musím vytknout, je to, že jsem jak na začátku, tak na konci cítila zmatek. Některé věci mi doteď nejsou jasné a visí mi nad nimi otazníky. Zápletka mě jinak na závěr překvapila, konec uspokojivý. Jeho a její můžu doporučit všem, kteří hledají dobrý thriller, který bude schopný si po celou dobu čtení udržet vaši pozornost pozor ale, nečekejte od toho nějakou přelomovou knihu v tomto žánru, do paměti se vám asi příliš ne zapíše.

02.06.2023 4 z 5

Řecké štěstí Řecké štěstí Kateřina Panou

Přesto, že tento typ knih nevyhledávám, z této se nakonec vyklubalo velmi příjemné překvapení. Autorka vypráví hezky a i ty ne zcela zajímavé věci dokáže podat snesitelnou formou. Jedná se o opravdu lidsky podané povídání, které si snadno budete dovést představit, že byste poslouchali někde v kavárně u kousku dortu. To, co tu chci ale hlavně vyzdvihnout, je to, že jsem si odtud odnesla spoustu nových informací ohledně historie, zvyků a povahy Řeků samotných, za což jsem moc ráda, protože jsem si zase rozšířila obzory. Místy jsem se taky zasmála a někdy se pro změnu pořádně dojala. Grafická stránka krásně doplňovala text. Řecké štěstí můžu doporučit tedy všem milovníkům cestování, cizích zemí, Řecka,ale zároveň i těm, kteří rádi poznají něco nového supr formou to je můj případ.

Pro tentokrát nehodnotím hvězdičkami, protože je to pro mě těžké a nemám úplně s čím srovnávat.

02.06.2023

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Pro mě opět suprové čtení. Už ani nevím, co sem psát, abych se pořád neopakovala. Autor se opravdu skvěle čte a příběhy dokáže vystavět tak napínavě, že se v nich během chvilky budete pohybovat jako ryba ve vodě. Kate a Tristana mám vskutku velmi ráda, jedná se o sympaťáky, kteří vám každou další knihou budou stále víc přirůstat k srdci. Celé vyšetřování mě bavilo sledovat šli jsme s hlavními postavami krok po kroku a na všechny nové důkazy mohli přicházet společně s nimi. Zápletka je hezky vymyšlená, ale musím dát za pravdu těm, kdo říkají, že se už od určité části dá uhodnout, jakým směrem se bude příběh vyvíjet. Konec byl takovou milou tečkou za vším a já už se teď těším na další setkání s touto sérií. Pokud máte rádi takové lehčí detektivky, u kterých si zároveň odpočinete i se pobavíte, tohle je to pravé pro vás.

02.06.2023 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Geniální a neuvěřitelný přesně tak bych popsala tuto knihu, která je začátkem detektivní série s Robertem Hunterem. Autorův styl psaní vám nedokážu nijak rozumně vysvětlit, nepřesnější je, když řeknu, že bylo ABSOLUTNĚ NEMOŽNÉ PŘESTAT ČÍST. Příběh je zvládnutý na jedničku s hvězdičkou, s žádným dlouhým a chaotickým uvedením do děje se nepotkáte spíše vás to celé pohltí dřív, než stihnete otočit první stránku. Opravdu z každého řádku na vás bude dýchat napětí a vaše nervy nedostanou chvilku k odpočinku. Akce střídá akci a zvrat následuje ještě větší zvrat. Vyšetřovatelské duo bylo perfektně zvolené. Velmi mě baví Robert i Carlos, kteří si jsou v jistých věcech dost podobní (sarkasmus oplácen dvojitým sarkasmem), ale zároveň se v něčem hezky doplňují. Jako správné detektivce tu nechybí ani supr humor. Zápletka je promyšlená a skvěle vystavená, na konci mi spadla pusa, jak jsem to vůbec nečekala. Vedení vyšetřování se mi dost líbilo, protože šlo krok za krokem a čtenář má tím pádem možnost být jeho přímou součástí (žádné zničehonic ukázání prstem ty jsi vrah bez nějakého logického pátrání a důkazů). Dvojitý kříž na mě dolehl i co se týče emocí. Konec mě šokoval a už teď vím, že za chvíli budu mít v ruce pokračování. Vám můžu říct na závěr jediné pokud milujete detektivky a chcete to nejlepší z tohoto žánru, sáhněte po Carterovi.

02.06.2023 5 z 5

Píseň sirény Píseň sirény Alexandra Christo

Pro upřesnění, hodnotím 4,5*.

Tak tohle se za mě opravdu povedlo. Ze začátku jsem sice byla lehce rozpačitější a měla obavy z písma, ale tohle všechno se skoro hned vzápětí vypařilo. Autorčin styl psaní si mě získal a během chvilky mi stránky mizely pod rukama až nebezpečně rychlým tempem. Příběh mě moc bavil a kdybych mohla, hned bych si do něj odskočila. Jeho myšlenka je originální, i když čerpá trošku inspiraci z Malé mořské víly (pro fanoušky této pohádky je to tedy nutnost). Je znát, že si autorka se světem vyhrála a podařilo se jí ho skvěle vykreslit. Charaktery hlavních hrdinů vlastně neměly chybu. Líbilo se mi, jakým způsobem si rozuměli a nemohli tvořit lepší dvojku jejich vývoj v průběhu knihy je naprosto nepřehlédnutelný. Bavily mě přestřelky mezi nimi a chemie z tohoto vztahu byla opravdu cítit (a to na moc věcí nedošlo). Toto dílko je také protkané dobře mířeným humorem a sarkasmem, který mě nejednou rozesmál. Zároveň se tu potkáte se zvraty a překvapeními, kterým budete čelit v takovém napětí, že vaše vlasy a nehty budou v reálném ohrožení. Prožijete celou škálu emocí od smutku přes vztek až po radost. Vyzdvihnout je třeba ještě přidanou hodnotu, která se tu objevila. Příběhem se totiž prolíná velmi důležitá myšlenka, která připomíná to, že bychom za každých okolností měli být sami sebou a nežít v neštěstí jen kvůli tomu, abychom splnili očekávání druhých. To považuju za velké plus vzhledem k tomu, že je určena především mladým čtenářům. Z konce jsem šťastná jako blecha. Píseň sirény vám tedy můžu doporučit, pokud hledáte originální fantasy čtení s hrdiny, kteří vám pár zásadních věcí vtlučou do hlavy.

13.05.2023 4 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Pro upřesnění, hodnotím 4,5*.

Parádní pokračování série, které v mých očích ještě předčilo předchozí díl. Díky skvělému stylu psaní autorky jsem vyloženě hltala každou stránku. Na začátku jsem se sice zhrozila, že má tohle dílko vzhledem k typu obsahu velký rozsah, ale ve výsledku bych těch stran přidala klidně ještě jednou tolik. Příběh mě pohltil mrknutím oka a já doteď nevím, jak se mi vlastně podařilo dostat se na konec. Je třeba říct, že postavy v tomto díle už pro mě byly nesrovnatelně zajímavější a celkem se mi dostaly pod kůži. Upřímně jsem jim fandila a oblíbila si je. Romantickou linku mezi nimi pro mě byla radost sledovat. Jiskřičky a chemie ve vzduchu pronikaly skrze řádky až ke mně. Děj obsahoval i nějaké zvraty a překvapení, čímž u mě kniha ještě víc zabodovala (když jsme ale u toho, z toho jednoho ZVRATU jsem málem potřebovala rychlou a dost mě to naštvalo). Objevily se tu hezké momenty spojené s pár věcmi k zamyšlení. Humor je protkaný celým příběhem a já jsem se dost nasmála. Emoce lítaly na všechny strany. Z jistého úhlu pohledu tu také lze nalézt vážnější témata jako ztrátu něčeho, co celou dobu určovalo váš život a vyrůstání v neúplné rodině. Z konce jsem si radostí poskočila. Pokud hledáte romantickou knihu se sympaťáky, která si vás získá hned několika věcmi, tahle je ta pravá pro vás!

06.05.2023 4 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Pro upřesnění, hodnotím 4,25*.

Tahle knížka mě svým obsahem opravdu mile překvapila, i když se ani zdaleka nejedná o nějakou přelomovou literaturu. Autorčin styl psaní má říz a je svižný nenechala mě ani na chvilku se nudit a mé myšlenky odbíhat od příběhu. Ten mě bavil a pohltil. Musím ocenit práci, kterou si autorka zároveň dala s originálním námětem, ke kterému si přidejte dobře vystižený svět, do něhož nás v dalších dílech ještě více zasvětí. Hlavní postavy jsem si oblíbila. Kaden je přesně tím typem zakázaného ovoce, který si získá srdce spousty čtenářek a Ayla sice někdy připomíná ještě malé dítě, ale k dobru se jí musí přidat řada úctyhodných vlastností. Chemie mezi nimi fungovala a upřímně jsem zvědavá, jak to bude vypadat dál. Až tolik sexuálních scén jsem sice v prvním dílu nečekala, ale nestěžuju si. Trochu mi spíše vadily některé výrazy využívané k jejich popisu. Emoce jsou sem dobře zapracovány smála jsem se, zlobila, ale i se smutkem v srdci s někým soucítila. Děj je protkaný napětím a překvapeními, přičemž některé události mě nemohly posadit víc na zadek. Konec dopadl snad nejvíc otevřeně, takže už teď budu nedočkavě vyhlížet další díly! Pokud hledáte příjemnou fantasy romanci se zajímavým světem a nepotrpíte si na standalone, Třinácté znamení je pro vás to pravé!

06.05.2023 4 z 5

Podivný počátek Podivný počátek Deanna Raybourn

Tak tahle kniha je opravdu ztělesněním dokonalosti a pusa by mi musela upadnout, kdybych chtěla mluvit o nějakých jejích chybách (žádné totiž neexistují). Autorčin styl psaní mě dostal do kolen, na její vlnu jsem se dostala téměř okamžitě a divoce na ní ujížděla až do úplného konce. Bavila jsem se po celou dobu čtení, příběh mě ani na chvilku nenudil. Autorce se velmi podařilo popsat atmosféru historického Londýna (potažmo Anglie obecně). Postavy jsou tím nejlepším prvkem celé knihy! Opravdu jsem si je zamilovala a moc mě těší, že tohle je první díl série, takže se s nimi (snad) nesetkávám naposledy. Veronica i Stoker jsou perfektně charakterově prokresleni Veronica by mohla sloužit jako inspirace v chování pro mnohé knižní i skutečné ženy a Stoker je sice ubručený mrzout, ale neexistuje možnost, že by si nenašel cestu do vašeho srdce. Zapadají do sebe jako dva dílky puzzle. Jsem moc zvědavá na to, jak se to mezi nimi bude vyvíjet dál. Toto dílko je taky natřískané napětím a nečekanými odhaleními, přičemž z finálního rozuzlení jsem seděla a koukala jako zařezaná. Vyzdvihnout tu musím brilantní smysl pro humor, díky kterému jsem se řehtala řádnou část čtení. Podivný počátek mi zabrnkal i na city (nejen svými místy dosti zajímavými myšlenkami). Z konce jsem šťastná jako blecha. Závěrem, tuhle knihu vám nejen doporučuju, ale vy si ji musíte přečíst, pokud hledáte opravdu kvalitní čtení plné skvělého humoru s inteligentními hrdiny, kteří vás učarují.

27.04.2023 5 z 5