Briv Briv komentáře u knih

Zrzek a Táňa Zrzek a Táňa Jacques Thomas-Bilstein

Měla jsem ji doma ve své knihovničce a jako malé holce se mi strašně moc líbily ty ilustrace. Bohužel už ji nemůžu najít, ale díky DK, kde jsem ji zahlédla u někoho mezi přečtenými, tak jsem si na ni vzpomněla a jsem za to moc ráda. Krásné vzpomínky mám na ni...

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Americká historie není zrovna můj šálek kávy, takže mě delší dobu odrazovalo, že tam půjde o Kennedyho.
Jak já jsem se spletla! Tohle cestování čase bylo zkrátka luxusní! Každá stránka, každá kapitola do sebe maximálně zapadala a cítila jsem se tak, že cestuji v čase taky. King umí pořádně rozjet moji fantazii, protože mě při čtení napadalo tolik možných scénářů, jak by kniha mohla dopadnout až jsem se sama divila. Tahle knížka maximálně předčila má očekávání. Rozhodně doporučuji.

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Z oddělení Q jsem si odskočila přečíst tyto dvě povídky. Jsou samozřejmě něco úplně jiného, ale bavilo mě to dost. Stihla jsem je přečíst při čekání v autě. První byla svým způsobem i docela vtipná a bylo zajímavé zjistit, komu vlastně fandím. Druhá byla kratší, ale o to víc zneklidňující. Člověk si na začátku říká, co za tím je a na konci se nestačí divit.
Příjemná oddechovka.

Nůž Nůž Jo Nesbø

Tak to je husté. Představovala jsem si, že se Harrymu může stát docela dost věcí, ale tohle jsem si opravdu nechtěla připouštět. Nevím, jestli si to zasloužil, no příběh to byl maximálně strhující, byla jsem maximálně vtažená do děje.
Úplně koukám, jak se Nesbo v psaní a zápletkách zlepšuje knihu od knihy. Když jsem četla první díl, tak mě vůbec nenapadlo, že dojdu až do dvanáctky a že budou čím dál tím lepší.

Můj medvěd Flóra Můj medvěd Flóra Daisy Mrázková

* Po delší době jsem knížku půjčila pro syna (4 roky) a bylo docela dojemné se na něj při čtení dívat, jak ho knížka na začátku rozesmutnila, když někde leží vyhozený medvěd a pak tak radost, že se ho někdo ujal a stará se o něj.
Syn chce samozřejmě také pečovat o nějakého plyšáka (minimálně plyšáka, ideálně o nějaké nalezené zvíře:).
Ani jsem nečekala, že ho tak bude bavit. Laskavá knížka před spaním.

18.03.2023

Kulička (19 povídek) Kulička (19 povídek) Guy de Maupassant

I když už jsem ze školy dávno pryč, snažím se přečíst si knihy v povinné četbě a teď přišla řada i na Kuličku. Velmi příjemně mě povídky překvapily. Jsou poměrně krátké, čtivé a některé rozhodně dost zajímavé. Ilustrace v knize byly příjemným bonusem.

13.03.2023 4 z 5

Úžasné tělo Úžasné tělo Lon Lee

* Ve školce zrovna začali "probírat" lidské tělo, tak jsme si k tomu v knihovně hned půjčili knížku. Není tam zobrazeno o lidském těle to základní, je tam spíše spoustu zajímavostí, ale oba nás to bavilo a některé informace byly nové i pro mě. Pěkná knížka.

12.03.2023 4 z 5

Zima: Interaktivní mluvící kniha Zima: Interaktivní mluvící kniha Ilona Komárková

* Jak se blížila zima, tak jsem hledala v knihovně něco tematického, ale knížka nás ani jednoho moc nebavila. Připadala mi spíše pro úplně malé děti.

12.03.2023 4 z 5

Co je to virus? - První otázky a odpovědi Co je to virus? - První otázky a odpovědi Katie Daynes

* Tuhle zimu se nám kniha velmi hodila, protože různých viróz a nachlazení jsme pár měli všichni. Tak jsme si hned vysvětlili, jaký je rozdíl mezi virem a bakterií, proč si umývat ruce, jak správně kýchat atd. Určitě je to velmi poučná knížka, je v ní spousta zajímavých informací. Syn ji hodně studoval, opravdu ho bavila. Hlavně opravdu dbá na to, si často umývat ruce a hlavně kýchat, tak jak se má, což mám velkou radost. Doporučujeme a rádi se k ní při dalších nemocech vrátíme.

Mám tě ráda Mám tě ráda Astrid Desbordes

* Mám tě ráda. Tak jednoduchá věta a tolikrát ji člověk v rychlosti všedních dní zapomene říct...
Knížka se nám s Matym moc líbila, často jsme si u ní začali něco vyprávět. Bylo příjemné si jí listovat před spaním a vymýšlet další situace, kdy má jeden druhého rád. Textu je tam sice málo, ale myslím, že v tomto případě není více potřeba. Ilustrace jsou jednoduché a líbivé. Knížka je velmi povedená, takže určitě doporučujeme.

Jezevec Chrujda točí film Jezevec Chrujda točí film Petr Stančík

* Knížku jsem objevila v seznamu Celé Česko čte dětem, tak jsme si ji v knihovně půjčili. Knížka byla celkem vtipná, párkrát jsme si ji se synem přečetli a jeho určitě bavila více než mě.
Jak už je zmíněno níže - z knížky neplyne žádné ponaučení a vadilo mi i písmo. Navíc tam není dobře oddělená přímá řeč. Další díly si už půjčovat nebudeme.

01.03.2023 3 z 5

Hledej hasiče Hledej hasiče Francisco Arredondo

* Syna v knihovně zaujali hasiči, tak si ji půjčil. Líbí se mi, že je celkem detailně popsaná - začíná to už pravěkem, jak lidé přišli k ohni a pokračuje, tak jak se kolem ohně a hasičů vyvíjela historie. Je tam i hledání, což má náš kluk hodně rád i když některé věci (spíše vyšší počet) byl v necelých 4 letech pro něj problém. I tak nás oba hodně bavila a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí.
P.S. Je tam okrajově zmíněná například ropná katastrofa a syna to velmi zaujalo. Byl pro mě problém dohledat nějaký materiál, kde to není úplně děsivé (ptáci od ropy atd). Ale jsem ráda, že je tak zvídavý.

Minipohádky 3 Minipohádky 3 Jacques Thomas-Bilstein

Tuto knížku jsem naprosto náhodou zahlédla tady na databázi a vzpomněla jsem si na ni, že jsem ji jako malá měla doma v knihovničce. Moc jsem ji měla ráda, ale bohužel už se mi někde ztratila. To mě hodně mrzí... Ty pohádky byly tak krásně ilustrované, kouzelné, úplně mě to teď dojalo...
Naprosto souhlasím s sgjoli.

26.02.2023 5 z 5

Birlibán Birlibán Eduard Petiška

* Birlibán mě v dětství nějak minul, tak jsem si ho vychutnala nyní, když jsme si knížku četli společně s naším synkem. V necelých 4 letech ho knížka hodně bavila, oba jsme se nasmáli a mě se hodně líbí, kolik v sobě skrývá fantazie a zároveň i ponaučení.

26.02.2023 4 z 5

Zachráněné Vánoce Zachráněné Vánoce Lenka Rožnovská

* Knížku jsem nám na Vánoce půjčovala z knihovny a velmi příjemně mě překvapila. Knížka k nám opravdu přinesla kouzlo Vánoc. Je to krásný český příběh o dětské víře v dobro, odhodlání a pomoci. Hodně mě to dojímalo. Našemu kloučkovi se to také moc líbíla, Františka měl rád a úplně to prožíval s ním. Pohladilo nás to na duši, děkujeme.

Po roce na Vánoce přečteno znovu a klouček byl z příběhu úplně dojatý a já zase z něj. Doporučujeme.

Krtek v zimě Krtek v zimě Hana Doskočilová

* Prostě Krtek - je skvělý. Knihu jsme si půjčovali na Vánoce a krásně se četla, oba nás se synkem bavila. Krtečka má od mala rád a neopouští ho ani teď, ve čtyřech letech. Je to milé a laskavé čtení. Na mě z toho dýchá nostalgie, protože na Krtkovi jsem také vyrostla.

Ptačí pohádka Ptačí pohádka Heda Průchová

* Ptačí pohádku jsem jako malá měla v knihovničce a bylo to moje velmi oblíbená knížka s nádhernými obrázky Aleny Ladové. Bohužel už ji nemohu nikde najít, tak jsme si ji alespoň půjčili z knihovny.
Náš syn má v necelých čtyřech letech několik různých atlasů, takže tady byl trochu zklamaný, že tam není tolik ptáků, jako v jeho atlase :), ale pohádka se mu moc líbila, bavilo ho hledat ptáčky v atlase a chtěl všechny venku najít. Krásná tvorba a děkuji za ni. Dýchla na mě nostalgie.

České Vánoce Josefa Lady České Vánoce Josefa Lady Josef Lada

* Knížka od Josefa Lady, Vánoce a sníh prostě patří k sobě. Je to pro mě obrovská nostalgie a každou zimu doufám a moc si přeji ať je hodně sněhu a můžeme jít všichni sáňkovat a pořádně se koulovat, tak jak je na obrázcích. Našeho Matyho sice čtení až tak moc nebavilo, ale v necelých čtyřech letech, byly některé příběhy opravdu dlouhé. Ale obrázky se mu líbily moc, ty jsme si hodně prohlíželi. Tahle kniha je velmi laskavá, děkuji za ni pane Lado.

24.02.2023 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

I když jsem se na Viewegha hodně těšila, tak jsem bylo trochu zklamaná. Bylo to sice pohodové čtení, které mělo být i vtipné, bohužel mě to moc nepobavilo. Taky mi docela vadil způsob, jak je kniha vyprávěna.

24.02.2023 3 z 5

Pohádkový zvoneček Pohádkový zvoneček Jana Semelková

* Knížku s vánoční tématikou jsme půjčovali našemu synovi z knihovny, ale moc nás nenadchla. Náš kluk má čtení před spaním hodně rád, ale toto ho moc nebavilo a přiznám se, že mě také ne. Jsou určitě hezčí pohádky.

24.02.2023 3 z 5