Jezevec Chrujda točí film

Jezevec Chrujda točí film https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206272/bmid_jezevec-chrujda-toci-film-206272.jpg 4 74 7

Jezevec Chrujda série

Když do lesa Habřince jednoho dne přiletí z města papoušek, je z toho velké pozdvižení. Všechna zvířátka najednou obdivují jeho krásně pestrobarevné peří, zatímco ten, kdo má jen černobílý kožíšek, upadá v přezíravé přehlížení. Například jezevec Chrujda. Pak ale do lesa přijedou tři černobílí filmaři – panda, zebra a straka – natáčet černobílý film. A kdo v něm získá hlavní roli? No přece náš jezevec... Příběh malé čtenáře hravou formou vede k poznání, že to podstatné u lidí, stejně jako u zvířátek, nemají hledat na povrchu, ale v nitru. A že móda se rychle mění, kdežto opravdové přátelství zůstává stále.... celý text

Briv
01.03.2023 3 z 5

* Knížku jsem objevila v seznamu Celé Česko čte dětem, tak jsme si ji v knihovně půjčili. Knížka byla celkem vtipná, párkrát jsme si ji se synem přečetli a jeho určitě bavila více než mě.
Jak už je zmíněno níže - z knížky neplyne žádné ponaučení a vadilo mi i písmo. Navíc tam není dobře oddělená přímá řeč. Další díly si už půjčovat nebudeme.

kikies
17.08.2022 4 z 5

Strašně pěkná knížka. Krásná myšlenka, milý hrdina a po vizuální stránce moc povedené, ale.... Nepochopím, proč takové kraťoučké příběhy vychází knižně jednotlivě - přijde mi to jako neskutečné plýtvání materiálem a časem, pokud jedna celá knížka obsahuje příběh, který přečtete ani ne za tři minuty. Kdyby celá série vyšla v jedné knize, dávalo by mi to mnohem větší smysl. A jak už bylo zmíněno i ostatními, opravdu v tom příběhu něco chybí. Na to, jaká jsou volena témata, je to příliš krátké, jednoduché, nedotažené. A pro menší děti (jimž by možná odpovídala délka a jednoduchost) - je dle mého názoru téma zase příliš vzdálené. A samotný příběh v rámci celé série hodnotím jako jeden z nejlepších.

muchomurka
12.06.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo. Nápad s černobílým a barevným módním stylem se mi líbil. Ale nelíbilo se mi, že se zvířátka chovala k Chrujdovi ošklivě a nic z toho nebylo. Žádné ponaučení, omluva, nic...
A tedy zvolené písmo se nečetlo moc dobře.

changaj
08.01.2022 5 z 5

Mám ráda dětské knížky u kterých se pobaví i rodič - a toto je jedna z nich.

Litocha
03.06.2020 3 z 5

Půjčila jsem domů hned několik dílů a s údivem jsem zjistila, že právě tímto všechno začalo. Nápad černobílého světa je stančíkovsky hravý, občas se tady vyskytne i mnou oblíbené hraní si se slovy a významy (jen nevím, jak to malé děti ocení - a pro větší už je knížka přece jen příliš jednoduchá), ale chtělo by to ještě dotáhnout.

Pajalada
15.03.2018 4 z 5

Knížky o jezevci Chrujdovi jsou moc fajn nejen pro děti, ale i pro dospělé. Ráda doporučuji.

bibi.r
26.11.2014 5 z 5

Velmi pěkný a roztomilý příběh. Ilustrace zaujaly :).