Ptačí pohádka

Ptačí pohádka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205225/bmid_ptaci-pohadka-205225.jpg 4 38 4

Pohádka o datlovi který chtěl vědět, proč má na rozdíl od ostatních pestře zbarvených ptáků jen černou barvu...

Briv
24.02.2023 5 z 5

* Ptačí pohádku jsem jako malá měla v knihovničce a bylo to moje velmi oblíbená knížka s nádhernými obrázky Aleny Ladové. Bohužel už ji nemohu nikde najít, tak jsme si ji alespoň půjčili z knihovny.
Náš syn má v necelých čtyřech letech několik různých atlasů, takže tady byl trochu zklamaný, že tam není tolik ptáků, jako v jeho atlase :), ale pohádka se mu moc líbila, bavilo ho hledat ptáčky v atlase a chtěl všechny venku najít. Krásná tvorba a děkuji za ni. Dýchla na mě nostalgie.

Hoshi
19.03.2020 5 z 5

Tohle krásné, milé, bohatě ilustrované leporelo jsem si jako malá přihlížela nesčetněkrát, také je to z jeho stavu patrné. Setkáváme se zde nejen s datlem, který hledá odpověď na záludnou otázku, ale i dalšími zástupci ptactva z naší přírody. Doufám, že i moji potomci z něj budou mít takovou radost, jako já.

wersl
24.03.2019 5 z 5

Skrze kratičké putování datla za odpovědí na otázku "proč právě on má na jinak černém tělíčku červenou čepičku" nám je i, díky krásným ilustracím, představena spousta dalších ptáků nejen z našich luhů a hájů. Věřím že potěšení zažijí jak dítka tak i rodiče, jež budou knihu predčitát.

akcinel
01.03.2016 5 z 5

Pohádka o datlovi, který hledá odpověď na svou zapeklitou otázku. Knížečka má moc krásné ilustrace od známé autorky Aleny Ladové. Nejlíbeznější je bezesporu obrázek dudka. Jedná se o první krásné seznámení s našimi nejběžnějšími zástupci ptačí říše. Toto leporelo by si určitě zasloužilo nové vydání!

leporela leporela Albatros

Heda Průchová