Booky84 Booky84 komentáře u knih

Houbové pohádky Houbové pohádky Jana Burešová

Milé, hezké a čtivé. Pohádky miluji a tyhle jsou navíc o houbách, které mám také ráda. Psaní autorky se mi moc líbí a kniha má ještě navíc pěkné ilustrace.

13.09.2023 5 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Milé, vtipné, pohodové čtení ze života autorky. Jediná škoda je, že jsem neměla audio verzi, protože v tomhle případě, bych řekla, že to bude ještě lepší zážitek. Příjemná kniha a skvělá na odreagování a pobavení.

27.08.2023 4 z 5

Třináct záhad Třináct záhad Agatha Christie

Příjemné detektivní jednohubky od úžasné spisovatelky. Původně jsem si chtěla přečíst vždy jednu povídku před spaním, ale nevydržela jsem to. Zvědavost zvítězila a já chtěla vědět, co se bude řešit v další povídce. Některé se mi líbily více a některé méně, ale přečtením této knihy neudělá člověk rozhodně chybu, protože slečna Marplová je prostě skvělá.

11.04.2022 5 z 5

Děti Koruny Děti Koruny Marieluise von Ingenheim

Čtivý poslední díl série, která se mi líbila a ráda jsem si ji po letech opět postupně přečetla. O Sissi bylo napsáno mnoho knih, protože to byla opravdu jedinečná a zajímavá osobnost.

07.05.2024 5 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Příjemná detektivka, zase je to něco trochu jiného - lehká pohodovka, která poklidně plyne. Lady Eleanor a majordomus Clifford jdou opravdu zajímavá a nevšední dvojice, buldoček Gladstone je roztomilý rošťák.

06.04.2024 4 z 5

Pekárna svatebních koláčků Pekárna svatebních koláčků Ruth Kvarnström-Jones

Zjištění, že tato milá série má další díl mě moc potěšilo a z přečtení knihy nejsem vůbec zklamaná, právě naopak - krásné čtení skoro jako ze života. Pokračování příběhu Lovisy a Axela bylo plné zvratů - štěstí, smutek, ale i soudržnost obou rodin a přátel. Přišlo mi, že si autorka určitými náznaky připravuje půdu na další díl, tak uvidíme...

02.08.2023 5 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

Skvělý a čtivý díl, na který jsem byla moc zvědavá, protože je v něm opět postava Millie, kterou jsem si oblíbila hned v prvním dílu. Kniha se čte lehce a stránky rychle běží. Celá série je moc povedená a všem ji doporučuji.

03.07.2023 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Krásné fantasy čtení. Kdysi jsem objevila jednotlivé knihy v knihovně a s radostí je všechny přečetla. Nyní mám i kompletní vydání a ráda jsem se do příběhů opět začetla.

24.05.2023 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Celkově smutný příběh, kde film předčil knihu, což se často nestává. Musím se přiznat, že se mi to nečetlo úplně snadno, ale díky útlosti knihy a tomu, že znám filmové zpracování tak to vlastně celkem šlo.

01.04.2023 4 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Krásný, čtivý, dojemný příběh dvou mladých lidí, se kterými se život opravdu nemazlí. Jejich vzájemné propojení, porozumění a pomoc si navzájem při cestě, která je svedla dohromady. Kniha stojí za přečtení i k určitému zamyšlení nad jejím poselstvím. Jako bonus různé citáty, které mě dokázaly zasáhnout někdy i více než příběh samotný.

"Přijmout dar je aktem velkorysosti. Tím, že něco přijmeme, dovolujeme druhému, aby nám udělal radost. A díky tomu je pak šťastný i on sám."
"Trpět znamená věnovat něčemu výsostnou pozornost."
"Krása není v tom, na co se díváme, ale v našich očích."
"Opravdové loučení neprovází žádná slova."
"V každém dni se skrývá věčnost."

Tahle kniha mě prostě zasáhla citově, duševně i rozumově. Několik posledních stránek jsem četla přes slzy, nedokázala jsem se jim ubránit. Na úplném závěru se mi ovšem na tváři objevil i úsměv, stejně jako když vyjde Slunce po dešti.

25.03.2023 5 z 5

20 výjimečných dívek, které změnily svět 20 výjimečných dívek, které změnily svět Rosalba Troiano

Nádherná publikace nejen pro děti, ale i dospělé. Poučné čtení s krásnými ilustracemi. Rozhodně doporučuji.

28.01.2023 5 z 5

Francouzské pohádky Francouzské pohádky Václav Cibula

Krásné, čtivé a poučné pohádky, přesně takhle to má být a tak se mi to líbí.

„Kdo říká, že pohádky mají číst pouze děti? Děti především, děti v každém případě. Ale běda člověku, který už všechny své pohádky přečetl!“

28.01.2023 5 z 5

Deník zoufalé třicítky Deník zoufalé třicítky Martina Boučková

Pohodová, čtivá a lehce vtipná kniha ze života. Jako nenáročná oddechovka ideální.

27.01.2023 4 z 5

4 cestovatelské příběhy Čtyřlístku 4 cestovatelské příběhy Čtyřlístku Jaroslav Němeček

Skvělé dobrodružné příběhy s cestováním po exotických místech - nejvíce se mi líbil výlet na Madagaskar.

22.01.2023 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Opět další skvělá autorčina detektivka. Od jejích knih se prostě nedá odtrhnout a je nutné číst stále dál a dál, můžou za to i krátké kapitoly. Tentokrát jsem i vytušila vraha, což se mi moc často nestává. Jsem samozřejmě zvědavá na další díl a snad ho budou mít v knihovně až tam zamířím.

01.02.2022 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pohodová a vtipná kniha - smála jsem se i nahlas - paní Tichá je prostě skvělá. Škoda jen, že je kniha tak krátká.

01.01.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Příjemné a pohodové čtení, ideální pro dnešní zamračené odpoledne.

13.03.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Čtivá detektivka, ze začátku se mi příliš nelíbila hlavní hrdinka, ale jak jsem četla dále, tak už mi tak hrozná nepřišla. Jsem zvědavá na další příběh.

26.11.2017 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Detektivky mám ráda a tuhle novou sérii jsem si ihned oblíbila. Přečetla jsem okamžitě všech šest dílů najednou a už se těším na další. Komisař Morck je zase jiný typ komisaře a společně s pomocníkem Asadem je to zajímavá dvojka. Kniha je čtivá a i když jsem tušila a poznala, kdo se vlastně za únosem ženy skrývá, vůbec mi to nevadilo a dle mého názoru to knize ani nijak neuškodilo.

12.10.2017

Doktore, to byla jízda! Doktore, to byla jízda! Patrick Taylor

Poslední kniha série, to je vždycky takové smutné čtení, když už je jasné, že další kniha nebude následovat... Trochu mě mrzí, že poslední díl se vrací v čase a nepokračuje s osudy postav dál, ale zase na druhou stranu i v tomto díle se něco málo dělo, celkově tedy fajnové čtecí chvilky.

19.05.2024 4 z 5