Booky84 Booky84 komentáře u knih

Senzační příběhy Čtyřlístku 2002 Senzační příběhy Čtyřlístku 2002 Ljuba Štíplová

Všechny příběhy pro mě byly nové a o to krásnější. Tuhle čtveřici mám prostě ráda a líbí se mi jejich dobrodružství. Při čtení vypnu a jen si užívám obrázky a chvíle pohody.

15.07.2023 5 z 5

Dívka, která kopla do vosího hnízda (komiks) Dívka, která kopla do vosího hnízda (komiks) Denise Mina

Tohle byla skvělá komiksová jízda! Nejraději mám samozřejmě konec, jak to vše zapadne do sebe. Po přečtení komiksů mám chuť si opět přečíst celou sérii znovu a přidat i další pokračování.

10.07.2023 5 z 5

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Zbyněk Malinský

Milé a laskavé knižní pohlazení, které přináší nádhernou vánoční pohodu. Čteno jako e-kniha.

11.12.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z mých oblíbených knih. Teta Kateřina mi vždy zvedne náladu. :-)

10.10.2017

Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Nádherné ilustrované vydání, díky kterému je čtení ještě větším zážitkem. I jen barva stran dokáže vyvolat pocity. Dobby je roztomilý a fénix mě zaujal ještě více, akorát těch pavouků bylo opravdu hodně. :-)

12.02.2023 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Další skvělá kniha se slečnou Marplovou. Příjemné detektivní čtení, díky kterému nejsem nikdy zklamaná. Velice mě baví přemýšlet nad pachatelem a jeho činem.

10.09.2022 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Knihu jsem četla kdysi na střední škole a nyní opětovně v rámci čtenářské výzvy. Vzhledem k obsahu je čtivá až je člověku úzko...

30.08.2018 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Poslední díl byl z celé série nejlepší, až jsem měla chvílemi pocit, jako by to psal jiný autor. Kniha byla čtivá, místy i vtipná. Líbilo se mi prolínání minulosti a současnosti, ale ten konec mi přišel uspěchaný.

11.11.2023 4 z 5

Doktore, vy jste se zamiloval! Doktore, vy jste se zamiloval! Patrick Taylor

Opět příjemné čtení pohodové knihy, kde láska a přátelství vždy zvítězí. Vétšina městečka drží při sobě a táhne za jeden provaz a vzájemně si všichni pomáhají. Krásné pohlazení pro čtenářovu duši.

23.10.2023 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Nějak nevím, co si mám vlastně o právě dočtené knize myslet... Je sice celkem čtivá, ovšem Baxterová mi úplně nesedla a u postavy Rouche jsem pořád čekala, co vlastně skrývá. Děj mi přišel hodně brutální a tak nějak přitažený za vlasy. Série má naštěstí už jen jeden díl, tak až na něj narazím v knihovně, tak si ho půjčím a uvidím...

09.07.2023 3 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Opět skvělý a čtivý díl, který mě úplně pohltil a musela jsem číst stále dál a dál a najednou byl konec. Líbí se mi i historické propojení v rámci knihy. Osudy sestřiček jsou veselé, bohužel i smutné, ale i nadějné. Těším se a zárověň i obávám, co další díly přinesou.

18.02.2023 5 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Krásná a milá kniha pro všechny milovníky knížek a knihkupectví. Přesně do takového knihkupectví bych chtěla chodit a potkávat jeho pracovníky a zákazníky – nádherná atmosféra. Zajímavé citáty a odkazy na knihy. Ideální čtivo pro pochmurné a studené dny, protože hned máte úsměv na tváři a teplo na duši.

20.11.2022 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

(SPOILER) Další skvělý detektivní příběh. Postava Dawsona mi chybí, ale doufám a věřím, že nová posila v týmu Penn bude taky zajímavý a do týmu zapadne. Jsem moc zvědavá na další díl.

13.06.2022 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Úžasná knižní jízda od začátku až do konce. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout a závěr opět parádní - spadla mi brada, jak to měl autor vymyšlené.

12.06.2022 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Kniha mého dětství, kterou mám hodně ráda.

21.08.2019 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, které jsem ráda věnovala svůj čas a rozhodně stojí za přečtení.

30.08.2018 5 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Skvělý a velmi povedený díl, který mě vtáhl a už nepustil. Líbí se mi, že u tohoto autora si prostě čtenář nemůže být ničím úplně jistý, vždycky vymyslí něco nového a příběh tím otočí zase někam jinam. Hodinář byl opravdu velmi vyrovnaným protivníkem a jeho vývoj i motivy byly opravdu zajímavé a překvapivé. Knihu rozhodně doporučuji - vynikající čtení.

24.04.2024 5 z 5

Kočka, která viděla rudě Kočka, která viděla rudě Lilian Jackson Braun

Opět milé čtení a zase jiné prostředí, to se mi líbí. Psát o jídle a zajímat se o keramiku je pěkné propojení. Vražda či jiné zločiny nesmějí chybět. Ještě štěstí, že je tu nejen novinář J.Q., ale hlavně jeho největší rádce a pomocník kocour Koko.

04.02.2024 5 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Po několika letech jsem si konečně přečetla další díl téhle série a to díky Čtenářské výzvě. Kniha byla čtivá a měla spád, jak už je zvykem. Autoři se i hodně rozepsali o soukromí postav, což je fajn, že se vše netočí pouze kolem vyšetřování případu. Vraha jsem samozřejmě neodhalila a ten konec?! Spadla mi brada a jsem hodně zvědavá, zda to bude v dalším díle vysvětleno.

03.12.2023 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Denise Mina

Nejprve mě strhla obálka a pak celý komiksový příběh. Úžasné čtení, stejně jako psané knihy. Lisbeth je prostě neuvěřitelná, hned jdu číst poslední díl.

10.07.2023 5 z 5