bookwoman bookwoman komentáře u knih

Girl Online jde svou cestou Girl Online jde svou cestou Zoe Sugg

Z této knižní série od Zoelly jsem četla už předchozí dva díly, a doufám, že i po tomto dílu bude taky ještě pokračování. Mám opravdu velkou radost, že knížka skončila dobře, a celkově jsem i ráda, že se Penny zase vrátila k Noahovi. Ten příběh se mi strašně líbil, a nezdálo se mi, že by tento díl byl slabší než ty dva předchozí. Je to takové pohodové letní čtení, které mě prostě baví číst.

09.07.2018 5 z 5

Příšerka z kumbálu Příšerka z kumbálu Obert Skye

Nečekala jsem, že mě bude tato knížka až tak bavit. Přijde mi, že je to něco na způsob Deníku malého poseroutky. Hodně jsem se u ní nasmála a líbily se mi ilustrace. Jestli budete mít možnost si tuto knížku přečíst, neváhejte.Myslím, že u této knížky se pobaví i dospělí, nejen děti. Přečtu si i druhý díl.

08.07.2018 4 z 5

Všude plno králíků Všude plno králíků Alice Pantermüller

Moc povedená knížka, která je vtipná a strašně fajn. Líbily se mi obrázky a taky to, jak tahle kniha byla úžasně odpočinková, úplně se hodila na prázdniny :-). Myslím si, že tato kniha dovede pobavit i dospělé čtenáře, nejen děti.

05.07.2018 4 z 5

Špaček v porcelánu Špaček v porcelánu Ladislav Špaček

Opravdu skvělá etiketa, u které se nejen něco dozvíte, ale i se zasmějete. Líbily se mi příklady "neslušného chování" a potom to, jak má vypadat opak. Fajn mi přišel i test na konci knížky, kde jste mohli zjistit, jak moc jste se toho dozvěděli. Tato knížka mi určitě něco dala a doporučuju všem, i když je to etiketa určená spíše pro děti a teenagery.

04.07.2018 5 z 5

Dědečkův velký útěk Dědečkův velký útěk David Walliams

To je tak pěkná knížka!Příběh byl vtipný, smutný a
zajímavý zároveň. Nemusíte se ani bát toho, že knížka je dlouhá, protože má poměrně velké písmenka a taky je tam hodně ilustrací a navíc se rychle čte. Doporučuju nejen dětem.

03.07.2018 4 z 5

Milionové holky Milionové holky Cathy Hopkins

Moc povedená knížka, bylo to takové pohodové dívčí čtení. Hlavní hrdinka,Jess, mi byla sympatická, stejně jako většina postav v této knížce. A určitě si přečtu i druhý díl, protože tato knížka mě fakt celkem bavila.

24.06.2018 5 z 5

Drž mě pevně Drž mě pevně David Levithan

Já jsem tak strašně ráda, že tuto knížku už mám dočtenou, ale musím se přiznat, byl to boj :-). Sice jsem nečetla knihu Will Grayson, Will Grayson, na kterou tato kniha asi navazovala, jak jsem pochopila, ale toto se fakt číst nedalo. Přišlo mi, že je ten děj (jestli tam nějaký teda byl) úplně nezáživný a o ničem. Celkem jsem se na tuto knížku těšila, ale hodně mě zklamala. Jediné štěstí bylo, že jak to bylo psané formou scénáře, tak to bylo,díkybohu, rychle dočtené.

23.06.2018 odpad!

Billy Super – Král vynálezců Billy Super – Král vynálezců Luke Sharpe

Milá knížka, která byla rychle přečtená.

21.06.2018 4 z 5

Hvězda Hvězda Alex Flinn

Takže......kvůli tady téhle knize jsem se nemohla učit a ujel mi autobus, takže už jenom toto o ní vypovídá, jak je dobrá :-) . Mrzí mě jenom, že jsem si první nepřečetla ten první díl, ale mám v plánu si ho přečíst. Strašně mě bavil ten příběh a chování Caitlin.
Bylo fajn vidět, jak si chce plnit své sny. Kniha se opravdu rychle a dobře četla, a myslím, že je to fajn čtení pro dívky 14-16 let.

11.06.2018 5 z 5

Vlogerky: LucyLocket - Online katastrofa Vlogerky: LucyLocket - Online katastrofa Emma Moss

Klasický román pro dívky, který je s Youtube tématikou, ale musím říct, že to nebyl propadák. Celkem mě knížka bavila, někdy jsem se zasmála, i když některé části mi přišly pro mladší. Moc se mi líbil konec příběhu.

09.06.2018 4 z 5

Kniha džunglí (komiks) Kniha džunglí (komiks) Rudyard Kipling

I když se mi tato kniha nejdřív nechtěla číst, tak jsem ráda, že jsem se nakonec přiměla k tomu si ji přečíst. Komiks se navíc čte rychle, a úžasné ilustrace Vás donutí k tomu otočit stránku a číst dál :D .K tomu ten příběh, který je taky skvělý. Doporučuji všem.

09.06.2018 4 z 5

Příběhy neoblíbený pařičky Příběhy neoblíbený pařičky Rachel Renée Russell

Skvělá oddechovka, rychle se četla a opravdu mě tato kniha bavila. Nevím, jak to máte vy, ale já brala Nikki za fajn kámošku a ne za mimoňku :D. Fajn knížka pro holky.

08.06.2018 4 z 5

Danteho holka Danteho holka Courtney Cole

Na tuto knihu jsem narazila na dovolené v knihkupectví, a i když si knížky běžně nekupuju, tuhle jsem si -na doporučení kamarádky koupila- a nelituju. Četla jsem ji o prázdninách, což bylo tématické, protože toto je typická letní oddechovka přečtená za dvě odpoledne. Kniha měla povedený příběh a holkám, které mají rády romány doporučuju.

07.06.2018 4 z 5

Gorila a já Gorila a já Frida Nilsson

Wow! Opravdu úžasný příběh, a i když toto je dětská knížka, tak klidně doporučuji všem.Strašně moc se mi líbily ty ilustrace. Dojímavé, vtipné, opravdu moc povedené.

07.06.2018 4 z 5

Prožila jsem něco neuvěřitelného Prožila jsem něco neuvěřitelného Věra Řeháčková

Knížka měla pěkný děj, ale přišlo mi, že se Lenka uzdravila až nereálně rychle a celkově i to, jak léčila lidi bylo hodně nereálné podle mě.Stejně jako to, že se Lenka zamilovala do Eskymáka. Na knížce mi vadil taky slang, který si myslím, že tam ani být nemusel. Ale protože měla jinak kniha pěkný děj, tak dávám 4 hvězdy z 5.

03.06.2018 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Mé sladké šestnácté století,knížka,která má opravdu boží námět a moc se mi líbila. Byla hodně čtivá, a pro dívky úplně super. Musím uznat, že jsem si oblíbila hlavní hrdinku Cat neboli Pazienzu, která se dostane ze současnosti do šestnáctého století a tam se seznamuje svými předky. Oblíbila jsem si i Alessandru a Cipriana,a samozřejmě i Lorenza. Líbilo se mi také, jak tato cesta do minulosti Cat změnila a začala se bavit se svojí macechou Jennou. Čekala jsem více informací o malířích z Florencie a o Florencii jako takové, ale nakonec mi ani nevadilo, že tam těch informací zas tolik nebylo. Zajímalo by mě, jestli se dají dohromady Cat a Lucas, takže snad v pokračování... Totu knížku opravdu doporučuju ... :-)

16.05.2018 4 z 5

Dívčí parta Dívčí parta Lisi Harrison

I když tato kniha byla o klasických holčičích tématech, jako například kluci, nákupy, jedna skupinka namyšlených holek a i o těch, co se snaží začlenit, musím uznat,že se mi tako kniha celkem líbila a byla to fajn oddechovka přečtená za hodinu a půl. Nejsympatičtější mi přišla určitě Claire, protože ostatní byly celkem namyšlené. Knížka měla poměrně pěkné ilustrace a jak už jsem psala, rychle se četla :-) .

26.04.2018 3 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Opravdu zajímavá knížka, napínavý děj. Baví mě tématika druhé světové války, takže mě bavila i tato kniha. Pavel byl strašně hodný, a mrzí mě, že to takto skončilo. Líbilo se mi, jak si lidé umí pomoct za každé situace, když chtějí (viz. Pavel a Ester). Doporučuji přečíst všem, co se o téma druhé světové války taky zajímají a těm, kteří mají rádi romantické knížky.

30.03.2018 4 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Musím uznat, že tato knížka byla opravdu ovšem. Kovyho sleduju i na Youtube, takže jsem ráda, že jsem si mohla přečíst i tuto knížku. Ikdyž není spisovatelem, ale youtuberem, tak se mi tato kniha moc líbila. Některé části byly vtipné, jiné zase ke přemýšlení. Moc mě bavila i kapitola o cestování. Líbily se mi i fotky a básně, které byly u každé kapitoly.

30.03.2018 4 z 5

Francouzská jízda Francouzská jízda Ivana Peroutková

Tato kniha mě zaujala hlavně obalem a tím, že mám ráda Francii. Ale bohužel mě moc nezaujala dějově.Asi jsem od této knížky čekala něco víc. Na druhou stranu ale nemůže říct, že tato kniha je propadák, to ne, ale četla jsem lepší knížky. Přišlo mi, že tato kniha nemá žádnou zápletku, jen je popisována cesta Ivany do Francie, a to jaké lidi potkává.

21.03.2018 3 z 5