Boogi Boogi komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Ze začátku knihy jsem čekala, že to bude jeden z těch slaďáků, které jsou snadno předvídatelné, ale spletla jsem se. Kniha byla úžasně napsaná a i když je jejím hlavním tématem tak ošklivá věc, příběh je opravdu krásný. Myslím, že této knize by měli dát šanci opravdu všichni, ať už mají rádi za typ knih cokoli.

05.03.2023 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Colleen Hooverová opět nezklamala. Kniha byla plná nehynoucí lásky a zároveň i neskutečného utrpení. Občas jsem měla pocit že se až rozpláču, díky všem těm krásně popsaným momentům tam. Kniha sice nepatří mezi mé oblíbené, ale určitě předčila všechna má očekávání a to jedině v dobrém slova smyslu.

15.05.2023 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ze začátku jsem pochybovala jestli mě knížka bude vůbec bavit, ale časem jsem se od ní nemohla odtrhnout. Colleen Hoover píše knihy, které jsou inspirovány reálnými situacemi, které se můžou stát nám všem a to se mi taky na téhle knížce líbilo. Neměla žádný přehnaně zamotaný příběh a přehnaně šokující konec. Je to jedna z nejlepších knih, co jsem poslední dobou četla.

01.04.2023 5 z 5

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

Páni, to rozhodě bylo něco! Knížka se nakonec odehrávala úplně jinak, než jsem očekávala, ale rozhodně jedině v dobrém slova smyslu. Některé věci byly možná trochu nechutně popsané, ale ke knize se to hodilo, takže s tím nemám nejmenší problém. Určitě bych ji vřele doporučila úplně všem.

23.06.2023 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Poslední dobou jsem si docela oblíbila detektivky a musím říct, že tohle bylo vážně něco. Všechny postavy mi byly sympatické, i když jsem se ze začátku trochu bála, aby Addy nebyla jedna z těch rozmazlených, nepříjemných, populárních holek, které najdete ve skoro každé knížce. Až do konce jsem byla napjatá a knížku rozhodně doporučuju nejenom všem fanouškům detektivek.

24.01.2023 5 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Čekala jsem něco ve stylu Stmívání nebo Upířích deníků, ale knížka mě překvapila. Ze začátku jsem si říkala, že to bude pěkná nuda, ale jakmile se děj rozjel, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Bylo tam všechno co byste čekali (magické bytosti, trocha napětí, záhady a tajemství a samozřejmě taky romantika), ale i o mnoho víc. Posledních pár kapitol jsem zhltla v rekordním čase a nemohla jsem uvěřit, že už je konec. Zamilovala jsem si Grace, Jaxona i Macy natolik, že mi bude chvíli trvat, než se z toho pořádně vzpamatuju. Už se nemůžu dočkat, až vyjde druhý díl, což by mělo být pokud se nepletu už v listopadu.

09.09.2023 5 z 5

Ve snu Ve snu Anne Pätzold

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila a rozhodně mě nezklamala. Měla jsem ji přečtenou za pár dní a okamžitě se zařadila mezi jedny z mých nejoblíbenějších knih. Postavy mi byly velice sympatické, příběh byl dokonalý a ani nemusíte být obrovským fanouškem K-popu aby se vám kniha líbila. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díly.

22.01.2024 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Tahle knížka je skvělá pro milovníky fantasy. Její příběh, zápletka a prostředí jsou naprosto úžasné a všechno je navíc dobře promyšlené. Layla mi byla zezačátku nesympatická, ale když jsem ji poznala blíž, začala jsem ji mít docela ráda. Osobně si nejsem jistá, jestli se pustím do druhého dílu.

13.10.2023 4 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Tahle knížka mě připravila o všechna slova. Až do poslední chvíle nevíte, kdo vlastně za to všechno může. Ze začátku se mi sice trochu pletly postavy, ale po pár kapitolách jsem se v nich zorientovala a myslím, že to, že byl vyprávěn z více úhlů pohledu, celému příběhu přidalo na napětí.

20.07.2023 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Colleen nikdy nezklame. Tuhle knížku jsem přečetla přímo raketovým tempem. V poslední zhruba čtvrtině přišel zvrat, díky kterému se konec vůbec nedal předpokládat. Postavy byly naprosto úžasné a naštěstí taky čím byli starší, tím víc rozumu měli. Toto bude zřejmě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

03.07.2023 5 z 5

Bez dechu Bez dechu Jennifer Niven

Knížka nebyla úplně špatná, dobře se mi četla, ale bylo na ní něco co mě úplně nebavilo. Nedokážu říct co, ale něco tam zkrátka chybělo. Od autorky jsem tuhle knihu četla jako první, proto nedokážu říct jestli byla nebo nebyla horší než ty ostatní. Celkově byla oddechová a skoro sama se čtoucí knížka, ale nemyslím si, že bych si ji přečetla ještě jednou.

15.06.2023 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

První půlka knihy mě bavila, ale ta druhá... Je mi jasné, že politika do téhle knihy prostě patří, ale podle mého názoru jí tam bylo až moc. Vztah Alexe a Henryho byl v knize jenom jako nějaká vedlejší událost a ani nebyl nějak extra zajímavý. Tuhle knížku jsem si opravdu chtěla přečíst a také jsem se na ni těšila díky všem těm pozitivním recenzím. Bohužel musím říct, že mě hodně zklamala a znova bych ji už nejspíš nikdy nečetla.

05.05.2023 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tahle knížka byla krásná a plná věcí, nad kterými se dalo zamyslet. Jindy bych asi kritizovala, že se vztah objevil tak rychle, ale Hazel s Gusem neměli dost času, takže jim odpouštím. Konec byl smutný, dojemný a myslím, že by rozplakal skoro každého. I přesto, že jsem si čtení užila, mi tam ale něco chybělo.

03.05.2024 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Tuhle knížku si musí nutně přečíst každý kdo miluje Selekci. Hlubší seznámení s některými postavami vám pomůže pochopit jejich rozhodnutí a mnoho dalšího. Sice mě někdy trochu mrzelo, že čás vyhrazená pro určitou postavu končí, ale další příběh mi to vynahradil. Dokonce je tam trochu prostoru pro Celestu, Lucy a pohled do budoucnosti na druhé výročí Americy a Maxona. Bezva taky byl úplný závěr, kde se dozvíme co se stalo se zbytkem Elity po Selekci.

20.04.2024 5 z 5

Náhodou Náhodou Petra Martišková

Od téhle knížky jsem neměla žádná vysoká očekávání, ale nakonec to je jedna z nejlepších knih, co jsem tento rok četla. Bohužel jí musím ubrat body za to, že byla lehce předvídatelná. I přesto bych ji všem vřele doporučila.

12.12.2023 4 z 5

Zazářit Zazářit Jessica Jung

Tahle knížka vám úžasně ukáže i odvrácenou tvář K-popu, ne jenom to, co se odehrává před kamerami. Vzhledem k tomu, že ji napsala bývalá K-popová hvězda je to tedy více než věrohodné. Příběh byl naprosto úžasný a Rachel jsem si okamžitě zamilovala. Na to, že Jessica není vystudovaná spisovatelka, je tahle kniha naprosto úžasná. Rozhodně doporučuju všem, nejen fanouškům K-popu.

12.08.2023 5 z 5

Tohle všechno je pravda Tohle všechno je pravda Lygia Day Peñaflor

Tohle byla jedna z nejhorších knihy, co jsem kdy četla. Dala jsem jí šanci tři dny a pak to s ní naprosto vzdala. Ze začátku jsem si říkala: "vypadá to zajímavě, ještě jednu šanci tomu dám", ale prostě to nešlo. Po přečtení jediné stránky se mi zavíraly oči a i když jsem se dostala asi do třetiny, měla jsem pocit, že to dál už prostě nejde. Jsem ráda, že jsem ji měla jenom z knihovny a že jsem si ji nekoupila, jak jsem měla předtím v plánu.

25.06.2023 1 z 5

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

Na knihu jsem měla poněkud vysoká očekávání a můžu říct, že je rozhodně naplnila. I přes to bych knihu označila za autorčinu nejslabší. Jako vždy měla úžasnou zápletku i děj, ale občas jsem se v něm ztrácela. Myslím, že některé věci mohly být lépe vysvětlené, protože tam byl trochu zmatek. Jako poslední bych snad vytkla, že konec byl lehce uspěchaný, ovšem i tak to byla úžasná kniha.

27.05.2023 4 z 5

Tiny Pretty Things Tiny Pretty Things Dhonielle Clayton

Nikdy bych nečekala, že mě tak chytne zrovna knížka o baletu. Dlouho jsem její přečtení odkládala, ale když jsem se k tomu konečně dokopala, nemohla jsem uvěřit, jak skvělá to je knížka. Byla plná intrik, nenávisti, soutěživosti, komplikovaných vztahů a taky trochu ukázala, jak to funguje ve světě profesionálního baletu. Už se těším na druhý díl, doufám, že bude stejně úžasný jako tento!

12.03.2023 5 z 5

Hodný holky umírají první Hodný holky umírají první Kathryn Foxfield

Od knihy jsem čekala něco naprosto jiného. Od začátku se mi líbila, v každé kapitole se něco dělo, dalo se to číst, atd. Ale konec se mi zdál nesmyslně uspěchaný a pak jsem se v tom docela ztrácela. Taky jsem nečekala tu nadpřirozenou linku, bez které to ze začátku nedávalo moc smysl. Vím, že kniha tak asi byla naplánovaná, ale konec by přece jen mohl být trochu šťastnější.

08.02.2023 4 z 5