Boldrick Boldrick komentáře u knih

Strašidelný hrad Strašidelný hrad Florencia Cafferata

POZOR toto není kniha :-) ale úžasná hračka. Pohádka je tam kraťoučká a nic moc, ale ten hrad, ten je nádhernej. Skvěle skladná hračka na cesty pro děti.

09.11.2015 5 z 5

Ve službách krále Reginalda Ve službách krále Reginalda Michael Bronec

Bylo to fajn dobrodružství, ale na gamebook poněkud kostrbaté ovládání.

09.11.2015 3 z 5

Dvanáct sošek Almiru Dvanáct sošek Almiru Michael Bronec

Je to fajn dobrodružství, respektive svět, ale je to právě jen hrubý popis světa. Takže chcete-li si zahrát, zbude na PJ spousta práce s drobnostmi. Nicméně na české poměry v podstatě dobré, proto takovéto hodnocení. Každopádně v tuto chvíli asi už mrtvé :-)

09.11.2015 4 z 5

Evoluce boha Evoluce boha Robert Wright

Kniha není o Bohu či bohu, ale o náboženství a jeho vývoji. Tomu zda nějaký bůh existuje či nikoliv se Wright mistrně vyhýbá a myslím si, dělá dobře. Nicméně dám jen čtyři, a to proto že se ke konci snaží náboženství i obhajovat, což mu moc nejde, zřejmě aby nenaštval americké čtenáře.
Jinak samozřejmě úžasná kniha, která musí, je-li dočtena, podrýt každou víru.

13.06.2015 4 z 5

Příjemně vtipná kritika politiky a náboženství.

19.03.2015 5 z 5

Zvláštní problém Františka S. Zvláštní problém Františka S. Petr Šabach

Přidám se ke chválícím. Podle mne Šabachova nejlepší kniha. Možná není tak legrační, ale vtipná je a je v ní smysl života. Jedna z nejlepších knih co jsem četl.

25.12.2014 5 z 5

To To Stephen King

skvěle rozjetej příběh, takže mě nakonec konec zklamal, čekal jsem něco filozofičtějšího

22.11.2014 4 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Celá kniha byla úžasná, konec ještě lepší, ale jako ateista nemohu dát pět.

22.11.2014 4 z 5

Dračí doupě: Pravidla pro experty: Svět Dračí doupě: Pravidla pro experty: Svět Michael Bronec

Rozhodl jsem se dát max., jelikož je to docela fajn strategická hra. Rozhodně je toto lepší strategie, respektive návod na středověkou strategii, než jsou předchozí díly dobrou RPG hrou.

22.11.2014 5 z 5

Morální zvíře Morální zvíře Robert Wright

Je zde vysvětleno, až na pár výjimek, veškeré lidské chování. Znám jen jednu ženu, která to dočetla.

22.06.2014 5 z 5

Pohádky pod peřinku Pohádky pod peřinku Hana Vrbová-Piskáčková

Tyhle pohádky mi moc nesedly, budu muset počkat až vyroste synek a vyjádří se :-) Některá říkadla se nerýmovala a pár hádanek bylo opravdu divnejch. Pohádky jako takové nebyly nejhorší, ale nebylo to ono.

22.06.2014 4 z 5

Pohádkové Sluníčko Pohádkové Sluníčko Ludvík Středa

Četl jsem to prckovi a zatím se k tomu nevyjádřil, snad za pár let :-) Jako dospělý u pohádkové knížky nemůžu jinak než za 5*

22.06.2014 5 z 5

Zabíječ draků Zabíječ draků William King

Pro mě o něco málo horší než třetí díl, ale stále skvělé :-) Přibude spousta trolbijců a pár jich i umře, zaplať Sigmar. Je zde několik naprosto úžasných hlášek. ThePetinka to hezky shrnula, jen na to má poněkud holčičí pohled, takže ji, chlapi, moc vážně neberte ;-)
P.S. Ukažte mi nějakého trpaslíka co doplatil na chlast a Felix to zvládne ;-)

23.02.2014 5 z 5

Zabíječ démonů Zabíječ démonů William King

Zabíječ démonů je jeden ze tří nejlepších dílů této úžasné série. Přibyl ten nejsilnější žijící trolbijce, Snorry Nosohryz, postavička s přehledem zastiňující Gotreka, jenž je silný hlavně kvůli sekeře, samozřejmě nic proti němu je to stále frajer, ale Snorry je větší :-) jen mu chybí ta sekera. Finální souboj s Krvežíznivcem je úžasný. Povinná četba snad i pro nehráče WfB.

23.02.2014 5 z 5

Dračí doupě: Danghanská kletba Dračí doupě: Danghanská kletba Jiřina Vorlová

DrD nestojí za moc, ale tenhle dodatek je nádhená výjimka. Opavdu super dobodružství.

15.02.2014 5 z 5

Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky Michael Bronec

Nakonec jsem se rozhodl zvýšit hodnocení. Je pravda, že DrD neí nijak dobré, ale pro začátečníky je vyhovující a nedá se tomu upřít nadšení autorů v té, pro české RPG, průkopnické době.

15.02.2014 4 z 5

Křivé ostří Křivé ostří Martin D. Antonín (p)

Doporučeno kamarádem. Nechtěl jsem ho odbít tak jsem si řekl, že pár stránek zkouknu, tý voe a vono to bylo super. Pro mě nejlepší české fantasy. Prostě bejt silnej je vždycky nejlepší :-)

15.02.2014 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nesmutnější na tom je, že už v tom světě žijem. Kdo nevěří, nepochopil!

Zabíječ skavenů Zabíječ skavenů William King

Ano, souhlasím, o něco málo horší než první díl, ale je to Warhammer, takže nemůžu jinak. Už to nejsou povídky a "psychologie" krysáků se mi líbila. Část s morovými krysami na hřbitově doporučuji číst s horečkou. V bojích začínáme sledovat víc Felixe, u Gotreka by to byla nuda. V celé knížce nemá jediného soupeře (sorry za spoiler), a tak neustále zabíjí protivníky i Felixovi. Je to napsaný přesně tak aby to byla pořád ta nejzábavnější série z tohoto žánru.

Zabíječ trolů Zabíječ trolů William King

Úžasná věc, povinná četba pro hráče Warhammeru, pro ostatní pány, četba zábavná. Je tam všechno co člověk od takovéto knihy očekává, krev a chlast. Každopádně, jak už tu několikát zaznělo, je to skvěle napsané se spoustou hlášek.
Ještě trošku reálií. Celé se to odehrává ve světě podobnému našemu v 16.stol. Osatně všechny státy staráho světa mají předobraz v evropě té doby. Trpaslíci jsou technologicky o dobrých třista let dál, ale jejich prapodivné povahy se opravdu spíše hodí do doby o třista let starší. A celý tenhle až reálně drsný svět ještě zhoršuje vliv čtyř sil chaosu.
Takže: "Otevřte, dokud máte co" Gotrek Gurnisson, Trolbijce