Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Před sebou máte základní pravidla Dračího Doupěte: nejstarší, nejrozšířenější a nejznámější hry na hrdiny v našich zemích. Tato hra je určena pro 2 – 12 hráčů ve věku 9 – 99 let. Nepotřebujete žádnou hrací desku; stačí vám jen vaše vlastní fantazie. V Dračím Doupěti se budeš vžívat do rolí postav z dávných ság a pověstí. Spolu se svými přáteli se stanete udatnými reky a dobrodruhy, budete procházet cizími světy a prožívat neuvěřitelná dobrodružství. Kdo nikdy v životě nehrál žádnou hru na hrdiny, nemůže to pochopit a nemůže tomu uvěřit. Zbývá jediná možnost: zkusit projít Dračím Doupětem a zažít vše na vlastní kůži....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34921/draci-doupe-draci-doupe-pravidla-pr-p7p-34921.jpg 4.670
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky

Cojekomupotom
18. února

Taky úplně nevím, co to dělá mezi knihami, ale vlastně to kniha je, takže... XD

Morbidus
03.01.2022

Tohle je prostě klasika a průkopník hraní dračáku na českých polích a stráních. Pamatuji si to nadšení při prvním čtení pravidel i nadšení, které zavládlo v okolí. Hltal jsem každý kousek pravidel a brzy jsme se s kamarády dostali i k vlastní hře. A tady se ukázalo, že pravidla jsou naneštěstí psána až příliš komplexně; nutně jsme si tedy museli pravidla upravit, aby nebyla až tak svazující. Nicméně hraní prvních úrovní bylo natolik zábavné, že jsme si užili spoustu zábavy a smíchu.
A pro tu související emotivnost a nostalgii hodnotím tento kus naplno.


Yarwen
29.08.2021

Výborně a komplexně napsaná pravidla české verze D&D. Dělám PJ už desítky let a mohu opravdu jen chválit. Je samozřejmě škoda, že dnes je to už taková uschlá větev ztepilého stromu her na hrdiny, nicméně mnoho let k pravidlům vycházely jednotlivé moduly, časopisy (Dech draka, Zlatý drak pro klub Hexaedr), byly zde vytvořeny celé světy (Tara, Asterion, Almir), o které je dnes na burzách obrovský zájem, nicméně Altar už dotisky nechystá a svět DrD tak zůstává bez podpory vydavatele, ale i přesto se má k životu. Před pár lety zde byl nový pokus s Dračí hlídkou, který na DrD navázal, nabídka tohoto typu her je stále široká a kdo chce, ten si najde to své ořechové. S touto hrou jsem strávil nádherné zážitky (a stále jednou za rok se starou partou hrajeme, i když už je nám přes 40) a dávám tak absolutních 100%.

ParallyShawy
31.03.2021

Klasika z dětství, oškubaná a zmuchlaná, místy podpořena izolepou a jiným "drž" materiálem. Sbíral jsem k Dračáku vše co bylo možné i nemožné a ještě dnes mám tyto pravidla a všechny svoje deníky - ano i ten úplně první. V dnešní době je nástupců her na hrdiny spousty, a já sám se spíš přikláním k D&D, ale s Dračákem by snad mohlo začít každé dobrodružství chtivé dítě narozené na území Čech, Moravy a Slezka. Škoda, že se dnes už nedá prakticky sehnat, ale takový dotisk z nostalgie by nezaškodil.

Usire
14.08.2020

Jsou to věci mého dětství, takže nostalgické vzpomínky jsou možná více než hra samotná.

StarPopcorn
11.08.2020

My jsme to vždycky hráli bez knížek a vše jsme si určovali sami :D
Když má člověk hodně fantazie a volného času, tak je docela zábava vytvářet vlastní pravidla a schopnosti, nastavovat rovnováhu mezi postavami, aby žádná nebyla přesílená atd.

Fodder
26.07.2020

skvělá srdovka :)

RyonMathrin
17.02.2018

Dost nechápu, co to dělá mezi knihami, vždyť jde o hru... Ale samozřejmě zaslouží plný počet hvězdiček. Dal bych i šestou, protože je to pro mne srdeční záležitost, která je navíc stále aktuální. Svět, který jsem pro Dračák vytvořil, mne totiž inspiroval k tomu, abych začal sám psát.

1