Blaufik Blaufik komentáře u knih

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Pokud máte chuť na lehčí krimi, která vás vtáhne do děje hned od začátku a pořádně si ji užijete a zároveň u ní odpočinete, tak Dívku beze jména rozhodně doporučuji.
Věřím, že se vám Josie Quinnová dostane pod kůži stejně, jako mně.

08.04.2021 5 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Určitě se jedná o vydařený psychothriller, který jistě smlsnete jako malinu a budete si přát přídavek. Já jsem si jeho čtení opravdu užila a jsem velice ráda, že jsem se do knihy nakonec pustila. Byla by totiž škoda jej přejít bez povšimnutí.

04.04.2021 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tento romantický příběh je opravdu čtivý a to nejen díky spisovatelskému umu autorky. Jedná se o romantiku, která není hloupá a navíc s krásnou procházkou po Tokiu. Člověk má hned pocit, že si musí sbalit batůžek a vydat se po stopách Fiony.

02.04.2021 5 z 5

Ticho mezi námi Ticho mezi námi Abbie Greaves

Knihy z edice 7lásky jsou vybírány tak, aby nebyly hloupé a zároveň působily přirozeně. Tady však o přirozenosti a důvěře nemůže být řeč. Opravdu byste věřili tomu, že spolu manželé, kteří bydlí ve společné domácnosti a normálně fungují (stravují se, tráví spolu čas, spí spolu), spolu za celých šest měsíců nepromluvili?
Už jen tento fakt působí tak trochu jako science fiction. Což by nebyl až takový problém, kdyby si autorka více pohrála s příběhem a pocity při čtení by díky tomu byly přirozené, nikoliv vnucené.

31.03.2021 3 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Nejen popisy historických událostí, které poznamenaly dvě rodiny po dlouhé generace, ale také popisy okolí a voňavého pečiva, se autorce opravdu podařily a při čtení nejen, že zapomenete na čas, strávený s tímto kouzelným příběhem, ale budete mít chuť se okamžitě zakousnout do ještě teplého, voňavého, skořicového šneka.

27.03.2021 5 z 5

Psí hrdinové Psí hrdinové Laura Greaves

Některé příběhy vás zlomí. Zvláště při popisech pejsků zachráněných z množíren. Nicméně všechny příběhy mají společného jmenovatele. Je jím nejen čtyřnohý hrdina, který byl připravený zachránit svého pána, ale hlavně šťastný konec. Ten je zde opravdu důležitým pojítkem.

20.03.2021 4 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Odkaz na sedm statečných, nebo předchozí Kingova díla, už je jen takovou třešničkou na dortu, kterého se rozhodně nepřejíte.
I když se přiznám, že jsem měla z knihy strach, zvláště poté, co jsem úplně propadla předchozímu dílu, tak jsem si přišla na své a těším se, jak bude putování za Temnou věží pokračovat.

18.03.2021 4 z 5

Kouzlo kvásku Kouzlo kvásku Dagmar Lužná

Kouzlo kvásku není klasickou kuchařkou, která se zabývá recepty z kvásku, ale je to kuchařka, která se snaží ukázat, že i zdravé pečivo může vypadat chutně a hlavně si s ním můžeme poradit sami doma.

15.03.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Šikmý kostel 2 je bezesporu knihou, která si zaslouží mnohé. Obdiv, slova uznání, zamyšlení se nad historií, která byla opravdu bolestná.
Já jsem velice ráda, že jsem si knihu přečetla, přesto mám po přečtení druhého dílu smíšené pocity.
Je to zklamání? To asi ne.
Ale v mírných rozpacích jistě jsem a myslím si, že "jednička" se autorce podařila lépe, už jen díky tomu pověstnému světlu na konci tunelu, které měly naše postavy šanci alespoň zahlédnout.

12.03.2021 4 z 5

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Říkám si, co na autorovi všichni vidí. Ano, je dost možné, že kvalita jeho knih může být kolísavá, ale pro mne tento autor prostě není.
Víc než slibný začátek, doplněný o spoustu chaosu a nudy, zakončený zklamáním. Nic dalšího od autora už zkoušet nebudu.

07.03.2021 2 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Kdyby autorka stvořila alespoň o jednu postavu navíc, ke které by čtenář mohl nějakým způsobem získat alespoň trochu sympatií, trochu šlápla na plyn a neopakovala některé scény, tak se mohlo jednat o slušný a dechberoucí thriller. Kladná a na vše připravená Anna tohle bohužel nezachrání.

28.02.2021 2 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Je velká škoda, že si autorka nedala víc záležet a nezapracovala alespoň na charakterech hlavních postav, takto to opravdu vyznívá jako laciné knižní porno typu "tak paninko, kde máte tu pračku".
Kdo od knihy očekává erotický román, tak bude jistě zklamaný, toho "románu" v knize zase tolik nebylo. Pokud vám však nevadí skákat od jednoho sexu k druhému, tak přeji příjemné počtení.

19.02.2021 2 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Zelená míle je mou oblíbenou knihou a líbila se mi stejně, jako když jsem ji před lety četla poprvé. Pokud máte zkušenosti pouze s filmem, a ten se vám líbil, tak neváhejte a do knihy se rozhodně pusťte.
Film je sice skvěle a hlavně věrně zpracovaný, ale kniha má oproti filmu i něco navíc.
Nejen, že si dokážete lépe vychutnat všechny pocity, které Zelená míle nabízí, ale také se podíváte blíže na příběh pana Cinkala, který se autorovi opravdu povedl.

09.02.2021

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Josie Silverová měla opravdu skvělý námět na román. Dva lidé, kteří se potkali, aniž by spolu mluvili a cítí k sobě jakési spojení. Bohužel se jí však nepovedlo vytvořit atmosféru, která by mě nutila číst dál a dál a celý příběh si zamilovat.
Od románu jsem měla opravdu velká očekávání, která však autorka nedokázala naplnit a já jsem byla nakonec docela zklamaná.
Opravdu jsem četla romantický příběh s vánoční atmosférou?

31.01.2021 2 z 5

Zvěrolékař z Yorkshiru Zvěrolékař z Yorkshiru Julian Norton

Jedná se o čtení, které vás jistě zasáhne. Z autorova vyprávění čiší neskutečná láska ke zvířatům a hlavně ochota přijít na to, co dané zvíře vlastně trápí. A o tomto povolání veterináře vlastně je. Nebo ne?

30.01.2021 3 z 5

Ti, kterým se narodíš Ti, kterým se narodíš Alžběta Bublanová

U Baráku to autorce šlo a všechno krásně sedělo. Tady už toto seskupení a tolik myšlenkových pochodů nefungují tak, jak bych si představovala. Kniha je díky tomu opravdu hutná a chybí jí alespoň nějaké odlehčení, které by v tomto případě opravdu působilo jako světlo na konci dlouhého tunelu.

22.01.2021 2 z 5

Hugo a Vánoce pod psa Hugo a Vánoce pod psa Sophie Pembroke

Styl vyprávění, spolu s tématem zapomenutého mazlíčka a Vánoc, které už jsou cítit ve vzduchu, dohromady tvoří kouzelný příběh, který v tomto nejkrásnějším období v roce prostě chcete číst. A je úplně jedno, jestli knihu bude číst dítko na základní škole nebo dáma ve zralém věku.

Tento příběh je totiž opravdu ideálním parťákem k horké čokoládě a talířku s cukrovím. Spolu s Hugem pak zažijete jedno velké dobrodružství. To však není všechno. Tento příběh je i o naději, lásce a hlavně o sousedech z malého předměstí, kterým tento ztracený buldoček změní život.

21.01.2021 5 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Svět, který autorka vybudovala je opravdu fantastický. Líbí se mi, že všechno má nějaké vysvětlení a autorka nás jemně a nenásilně seznamuje s chodem tohoto světa a hlavně pravidel bytostí v něm žijících.

20.01.2021 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Na to, že se jedná o autorčin debut, je kniha opravdu neskutečně čtivá a dokáže vás vtáhnout do děje. Je pak velice těžké od knihy odejít nebo nepřemýšlet nad dějem. Kniha však není jednoduchou linií vedoucí k pachateli, ale je plná zvratů a tak můžeme se zatajeným dechem sledovat stále se rozšiřující seznam podezřelých.

19.01.2021 5 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Myslím si, že se před námi otevírá série, která bude jistě zajímavá a podle hodnocení také velice oblíbená. Já rozhodně zkusím i další díl a teprve poté se rozhodnu, jestli budu v sérii pokračovat, či nikoliv.

13.01.2021 3 z 5