Blančitos Blančitos komentáře u knih

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Napsáno velice lehkým a svižným stylem, nicméně došlo ke splynutí 16. a 21. století, kdy mluva postav byla víceméně moderní. Jinak moc hezký příběh o bylinkářce Vavřínce a architektovi Josefovi.

06.01.2024 3 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Ačkoliv jsem ke Sněhulčiným Vánocům přistupovala bez jakýchkoliv očekávání, tak ve výsledku jsem docela zklamaná, neboť v polovině knihy se chování hlavních postav změnilo a začaly se chovat doslova jako puberťáci a nikoliv životem zkušení lidé. Hlavně tedy Emily jsem měla chuť kolikrát vyválet ve sněhu, aby vychladla a zapnula mozek.

30.12.2023 2 z 5

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

Tedy musím říci, že jsem docela zklamaná. První cca polovina knihy byla docela fajn, přesně takové oddechovka, jakou jsem čekala. Ale ta druhá... To byl tak neskutečně kvalitativní sešup dolů, že mu jen tak není rovno. Aneb jak dokáže autor zabít docela fajn knihu na pár stranách. A pak už se to jenom vezlo, klišé následovalo klišé, z naší hlavní hrdinky byla jenom hromádka hormonů atd. Dávám tomu 2,5/5 a upřímně vůbec nevím, jestli se pustím do dalšího dílu...

19.11.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Bohužel se nepřipojím k nadšeným ohlasům. Hlavní hrdinka Kate mi svou ufňukaností a zkratovitostí chvílemi neskutečně lezla na nervy. A ten konec? Za mě ne.

02.10.2022 3 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Co na to napsat. Příběh kocoura Boba a jeho "páníčka" Jamese se mi zapsal do srdce.

10.04.2022 4 z 5

Povídky o ženách Povídky o ženách * antologie

Za mě takový průměr, který neurazí a nenadchne.

28.02.2022 3 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Čtu ji po několikáté a pokaždé se mi líbí více a více.

08.01.2022 5 z 5

Tokijský ghúl 14 Tokijský ghúl 14 Sui Išida (p)

Výborné zakončení první série. Teď ještě přečíst light novelu a potom se mohu směle vrhnout na pokračování. :D :D

29.12.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Pohodová oddechovka s hlavními hrdiny, kteří byli občas na zabití. Jenom je škoda toho překombinovaného konce. A už teď se těším na příběh s Dawn.

10.10.2021 4 z 5

Nervy Nervy Raina Telgemeier

Výborný komiks s dalším tématem k zamyšlení. Raina Telgemeier zkrátka umí.

25.09.2021 4 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Po humbuku, který okolo knihy jednu dobu byl, jsem si myslela, že to tedy bude větší bomba...

18.09.2021 3 z 5

Spící Beatrice Spící Beatrice Júlia Matulová

Dávám knize nakonec 3*, ale ten konec byl jako co? Rozuzlení na pár stránkách???!!! Sorry, paní nebo slečno autorko, ale závěr se opravdu nepovedl a jenom díky zbytku knihy, který byl pohodový, i když nevyčnívající, ode mne Spící Beatrice (či lépe Bea?) neobdržela pouhopouhé 2*...

31.07.2021 3 z 5

Můj tajný život Můj tajný život Lucie Hříšná

Takový průměr, který dle mého docela zapadne. Hlavní hrdinka není úplně sympatická, neboť je neskutečně povrchní a jediné, co ji zajímá, je jak být dokonalá (ve škole, v životě, co se týče postavy atd.). Navíc po cca třetině knihy to začíná být dosti nuda, neboť vše se pořád opakuje.

30.05.2021 3 z 5

Čtení z kávové sedliny Čtení z kávové sedliny Eve Makis

Poklidné rodinné čtení.

23.05.2021 4 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Za mě super oddechovka, kterou jsem přesně dneska po náročném pracovním dni potřebovala. ^_^ Hlavně ten humor. ^_^

09.03.2021 5 z 5

Jmenuji se Lucy Bartonová Jmenuji se Lucy Bartonová Elizabeth Strout

Jmenuji se Lucy Bartonová se mi těžko popisuje. Hlavní aktérka je nemastná neslaná a místy hodně zvláštní. Život s její rodinou si člověk musí z krátkých kapitol domýšlet a ve finále vlastně neví, zda se trefil. 3*.

02.11.2020 3 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Nádherný příběh o tom, kterak se dvě osamělé duše daly dohromady. Doporučuji přečíst, neboť za mne je Kocour Bob mnohem lepší než propagované Psí poslání.

08.09.2020 4 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Příjemná oddechovka.

18.08.2020 3 z 5

Heidi a její nové příběhy Heidi a její nové příběhy Marie-José Maury

Miluji ty příběhy s překrásnými ilustracemi. ☺♥

28.05.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Jako by kreslila o mě. ^.^

10.05.2020 5 z 5