blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Kubík a Míša poznávají povolání Kubík a Míša poznávají povolání Katarzyna Kozłowska

Kniha je moc hezky zpracovaná, je v ní ideální poměr textu a obrázků, kór pro mladší děti a praktické téma je velmi příjemným bonusem :))

24.04.2024 5 z 5

Astrid Lindgrenová Astrid Lindgrenová Susanne Lieder

4,5 hvězdičky

Musím přiznat, že o samotné autorce jsem nevěděla téměř nic, až na fakt, že pochází ze severu.. a tak jsem vděčná nakladatelství Metafora, že vydalo tento životopisný román, navíc s tak propracovanou obálkou, četl se parádně:))
A vůbec se nedivím, že její knihy milují děti po celém světě, Astrid Lindgrenová byla totiž žena s duší dítěte, které v sobě uchovávala až do posledních dní a skutečnost, že dokázala vnímat svět očima dítěte, se propsala i do jejích knih. Děti milovala, bojovala za ně celý život, byla neskutečně inspirativní, děsně se mi líbil její pohled na život, i to, jakým způsobem ho žila. V mnohém mi připomínala mou mamku :)
Máte-li rádi životopisné knihy, tuhle mohu z celého srdce doporučit, bylo to krásné čtení! Knihy Astrid Lindgrenové jsou opravdu výjimečné :)

24.04.2024 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Ti z vás, kteří poslouchají true crime podcasty, už dost možná někdy slyšeli jméno Michelle Knotek. Jestli ano, tak teď se vám při té vzpomínce na její činy zježily všechny chlupy na těle. Ano, Shelly Knotek byla chodící zlo v sukni. A o tom, co vše prováděla svým dcerám a dalším jejím známým, se dočtete v této knize. A předestírám, že je to opravdu přesně tak brutální, jak všichni říkali. Takže zvažte, zda se do této knihy plné násilí, manipulace a velmi detailních popisů všech těch hrůz, pustíte. Umím si představit, že to opravdu není kniha pro všechny. Obzvlášť máte-li sami zkušenosti s psycho matkami..

10.04.2024 5 z 5

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

2,5 hvězdičky

První díl nové série od mé oblíbené Darcy Coates mě poněkud zklamal. Tohle je asi první kniha, která mi od ní nesedla. Ač si opět drží svou typickou čtivost, i zajímavé postavy, tak ten děj značně pokulhával. Až jsem si během čtení pokládala otázku, kdo je vlastně cílová skupina.. tohle bylo tak překombinované, místy to působilo spíš jak lehce mysteriózní kniha s detektivní zápletkou pro mládež než horor pro dospěl #pardon Já mám horory fakt moc ráda, děsně ráda se bojím a tohle mi jednoduše nestačilo:)
Ale umím si představit, že někdo, kdo neholduje brutálním hororům a chce si odpočinout u lehce strašidelné knihy, která se čte fakt dobře, bude spokojenější než já.

Já mám autorku moc ráda a pokud můžu radit, tak si radši přečtěte Kořist, to je za mě její topovka:)) a sérii Strašidelné domy!

10.04.2024 3 z 5

Bludy v hlavě: Úzkosti, pochybnosti a jiní spolubydlící Bludy v hlavě: Úzkosti, pochybnosti a jiní spolubydlící Alfonso Casas

Tak tenhle komiks? Totální srdeční záležitost, přečteno za poobědový spánek mrňouska, ale v hlavě ho budu mít ještě dlouho.

(Nejen) vtipně zpracované téma úzkostí, pochybností, toxických myšlenek a dalších podobných zloduchů, kteří žijí v naší hlavě a my během čtení můžeme přemýšlet, který je ten náš, co nám taaak otravuje život. Možná se mezi námi najde i nějaký šťastlivec, co tohle trápení nezná:)
Zároveň nám čtenářům ukazuje cestu, jak se naučit s těmito zloduchy žít, aspoň trochu líp. A jednou třeba úplně nejlíp :)
Doporučuji moc!!

10.04.2024 5 z 5

Hurá, chyba! Hurá, chyba! Soledad Romero Mariño

Super koncept, skvěle graficky zpracované, bavilo. V kontextu toho, že je to kniha pro malé děti, tam bylo informací asi dostatek :)

10.04.2024 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Tak tohle mi fakt sedlo! Ač k příběhu mám pár výtek - nesmyslná pravidla pro nájemníky, která by přišla podivná snad každému a nikdo se zdravým rozumem by na ně nepřistoupil :D ke konci to bylo lehce přitažené za vlasy a ta občasná naivita a krátkozrakost hlavní hrdinky mě taky štvala..
Ale tím s negativy končím!:) Protože tuhle knížku jsem si po většinu času neskutečně užívala, to bylo tak strašně dobře napsaný, měla jsem pocit, že mi před očima běží film, boží! Bavilo mě ta atmosféra baráku, kde se evidentně děje něco podezřelého, ale my nemáme, stejně jako naše hlavní hrdinka, šajn o co jde :D
Trochu jsem se bála, jakým směrem se bude příběh s blížícím se koncem ubírat, ale nakonec super, nečekala jsem:)))

Miluju, jak někteří autoři dokáží jen jednou jedinou kratičkou větou vzbudit taaak silnou emoci - v mém případě zděšení. Miluju to a brzy si dělám zálusk na autorovu další knížku, páč ho zbožňuju!:) jestli hledáte autora, který píše fakt čtivě a budete se bát, doporučuji.

10.04.2024 4 z 5

Pán hory Pán hory Anders de la Motte

Přesně TAKHLE má vypadat poctivé krimi! Upřímně nejdřív jsem váhala, zda do knížky jít, přece jen má přes 500 stránek a já toho času na čtení zase tolik nemám :( lákalo mě ale její hodnocení na GR:)

Naštěstí už po pár stránkách nastalo jedno velké UF! Tohle bylo tak skvěle napsaný, nešlo přestat číst! Chytrý, promyšlený, navíc s bezvadnýma postavama, autor pěkně pomaloučku polehoučku budoval napětí, až to došlo do situací, kdy mi srdce bušilo jako o závod, kdy jsem byla fakt hodně vystresovaná a musela to i nahlas komentovat :D já jsem hodně nadšená! Všichni milovníci severských krimi příběhů, tohle musíte číst!

A kdyby to někdo zfilmoval, nezlobila bych se, vůbec :))) Těším se na další díly!

11.03.2024 5 z 5

Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Tomáš Kvapilík

Velmi, opravdu velmi přínosná kniha mého oblíbeného infuencera psychoterapeuta Tomáše Kvapilíka.

Jde o jakýsi návod na to jak se nám všem může o něco lépe žít, jak nad určitými věcmi/vztahy/stavy přemýšlet, jak je uchopit, jak si v mnoha situacích pomoci a také kdy je už vhodná doba vyhledat odbornou pomoc plus je na to, že se jedná o odbornou knihu, tak je ten text i pro laika velice srozumitelný. Za mě jedno velké doporučení:)

06.03.2024 5 z 5

V zrcadlové síni V zrcadlové síni Liv Strömquist

Velmi zajímavý komiks, jehož téma je aktuální - "žijeme v říši obrazů".

Žijeme v době, které vládnou selfíčka, dokonalý vzhled, posedlost vypadat jako Kardashianky. A autorka zde rozebírá tu proměnu krásy v čase, od dob Sisi, Marilyn Monroe až po současnost. Skvělý. Jen za mě občas nefungovala ta grafická stránka, kdy ten text nebyl tak čitelný.

06.03.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Četla se opravdu parádně, autorka psát umí, má velmi odpočinkový, čtivý styl, který žánru sedí, přeci jen po thrilleru často sahám, abych si u něj odpočinula. Navíc se mi líbilo, jak si se mnou jako se čtenářem hrála, několikrát jsem byla fakt vystresovaná, co se to tam sakra děje :D V mysli se mi střídala jedna teorie za druhou a já chtěla číst dál a dál, jen abych byla blíže tomu odhalit, kdo je teda ten zlej:) Takže účel vypnout hlavu a ztratit se v příběhu - splněn!

Grande finále se ale za mě nekonalo, škoda, bylo to na mě trochu moc, ale suma sumárum - bylo to fajn počteníčko, jen Pomocnice je za mě stále #numberone :)

05.03.2024 3 z 5

Tarantino o Quentinovi Tarantino o Quentinovi Amazing Améziane

Top top top top top!!!

Graficky perfektní, nadupaný informacemi, byla jsem fakt překvapená, že jsem se dozvěděla spoustu nových věcí, to jsem nečekala:)) Třeba proč už se Uma Thurman po Kill Bill neobjevila a nejspíš ani neobjeví v žádném Tarantinově filmu? S tím souvisí otázka - jaký byl Tarantinův nejhorší den v životě? Co si mají diváci myslet o scéně Bruce Leea v Tenkrát v Hollywoodu? Jak se Quentin vyjádřil k tomu průseru s Weinsteinem? Jak reagoval Samuel L.Jackson a Leonardo DiCaprio na své role v Djangovi? Kdo je podle Tarantina jeho nejlepší postava, kterou vytvořil?

Já jsem totálně nadšená, užívala jsem si každou jednu stránku! Miluju, Tarantino je můj největší #crush #idol #platonickalaska navíc mu ta režie fakt jde:)))))
A že spousta lidí kritizuje jeho filmy, že "jsou tak moc plné násilí? Proč jen do nich cpe tolik násilí?"

Jak řekl sám QT "Because it's so much fun"! :)))))

09.02.2024 5 z 5

Veselé Vánoce, Terezko Veselé Vánoce, Terezko * antologie

Z této knihy jsem poměrně zklamaná. Některé povídky byly báječné, ale tak polovina mě vůbec neoslovila, nepochopila jsem, nijak se mě ty příběhy nedotkly, až jsem si u některých vážně říkala, jakou má TOHLE spojitost s Vánoci? Škoda, jak jsem už napsala, pár povídek bylo opravdu krásných, ale jako celek to za mě nefungovalo...

09.02.2024 3 z 5

Divné děti a smutná kočka Divné děti a smutná kočka Petra Soukupová

4,5 hvězdičky

Paní Soukupová by podle mě byla skvělá psycholožka:) to, jak věrohodně dokáže vykreslit svět dětí, jejich myslí, jejich uvažování a vnímání (totéž umí bravurně i s dospělými postavami), je neuvěřitelný. Strašně mě to baví, strašně! Její styl psaní mi vyloženě sedí, kdybych měla čas, tak tuhle knížku přečtu bez problémů na jeden zátah a ten příběh? Hlavní hrdinové tu jsou děti, které tráví pár dní prázdnin na venkově, během nichž si stihnout vytvořit nová přátelství, zažít dobrodružství a především se zase dozvědět něco o tom, jak to na tom světě doopravdy chodí.. Ačkoliv je to kniha pro děti, věřím tomu, že si ji užije i dospělák:) Krásné čtení, místy až dojemné, zároveň ale milé, provoněné letním teplíčkem a pohodou. Jasně, autorčina beletrie pro dospělé mě baví ještě o něco více, ale tuhle knížku budu hodnotit rozhodně vysokým počtem hvězd:))

S klidem můžu říct, že Petra Soukupová je moje nejoblíbenější současná česká spisovatelka!

09.02.2024 4 z 5

Druhá žena Druhá žena Michael Robotham

4,5 hvězdičky

Pokud bych měla doporučit autora krimi příběhů, jehož styl podle mě sedne fakticky každému - bude to Michael Robotham.

Jak vidím, že mu vyšla nová kniha, beru ji, ani si nečtu anotaci.

Velmi, velmi čtivý, vždycky. V téhle sérii zbožňuji postavu Joe O'Loughlina, vynikajícího psychologa, jehož úsudek už několikrát zachránil mnoho situací i životů. Velký sympaťák. Navíc pokud máte rádi napínavé krimi příběhy, ale zároveň nechcete nic, kde potečou hektolitry krve a surové scény (jako je to například u Chrise Cartera, který je ale fantastický), tak to je další důvod, proč sáhnout právě po knize M.Robothama!:)
Ale abych se vrátila zpět k tomuto dílu - za mě je jeden z nejlepších, opět výborně napsaný, celý příběh se tentokrát točí okolo rodičů Joea. Musím říct, že konec příběhu mě dost zasáhl, ten motiv i to, jak to celé dopadlo + vše okolo toho, čím si v tomto díle prochází Joe a jeho rodina, síla.. vynikající díl, napínavý, hluboký, silný. Strašně jsem si ho užila!

Asi ale musím zmínit, že pokud by někdo tento díl četl jako autorovu první knihu, dokážu si představit, že ho nezasáhne a nebude tolik bavit, jako někoho, kdo čte sérii postupně, jelikož přece jen nemá ještě vybudovaný vztah k naší hlavní postavě a kolem ní i celé jeho rodiny se tato kniha točí.. takže rozhodně doporučuji, ALE čtěte to raději hezky popořadě.

Zima - Obrázkové příběhy Zima - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

Anotace prozrazuje, že tahle knižní série se věnuje všem ročním obdobím. A že v každém díle jsou stejné postavy, takže s dětmi můžeme sledovat, jak se během celého roku jejich životy mění a přizpůsobují danému období.

My začali Zimou a musím říct, že to je přesně kniha pro Eli, ona miluje tyhle obrázkové knihy, když v nich může hledat, ukazovat a já jí u toho vypravím různé příběhy:) Navíc oceňuji i ty detaily kresby, která je teda mimochodem taky moc povedená! Za mě velké doporůčo na tuhle krásnou, velkou tematickou knihu.

22.01.2024 5 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Má první autorova kniha a teda rozhodně ne poslední! Strašně dobře se to četlo, skvělé zvraty, až se mi nechce souhlasit s označením #thriller, páč za mě to byl #horůrek a duchařina jak vyšitá,...a nebo ne?:))))

Motiv strašidelných domů mě dost baví a tady musím říct, že mě velmi mile překvapil závěr knihy a celkově ten koncept dvou dějových linek, z nichž jedna se snaží vyvrátit tu druhou:)) Na plný počet to není, ale bavilo mě to moc:)

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

4,5 hvězdičky

Tuhle sérii mám fakt ráda, i když má k pořádnému hororu daleko, baví mě ten koncept strašidelných domů:) Navíc je to taková sázka na jistotu - autorka píše opravdu čtivě, takže každý díl slupnu jak malinu a jen tak lehoulince, příjemně se u toho bojím, takže když nemám náladu vyloženě na nějaké šílené mordy, je to ideální čtení:)

No a jak si vedl tento díl? JÁ JSEM NADŠENÁ!

Za mě je to konečně díl, u kterého jsem se několikrát faaakt bála! Báječná atmosféra, báječná + super postavy, oblíbila jsem si jich hned několik, no a ten příběh? Výborný, sice ne vyloženě originální, ale krásně zpracovány, hluboký, ke konci mě několik scén až dojalo..
Tento díl s klidným svědomím pasuji na nejlepší z celé série! V kontextu celé série a mých pocitů po dočtení, toho jak jsem byla příběhem tak pohlcená, tak nemůžu jinak než dát plný počet:))

Autorka se v lecčem vážně zlepšila, tak se moc těším na další díl, snad vyjde brzy:))

Péťa na prázdninách Péťa na prázdninách Marta Galewska-Kustra

Leporelo s krásnými obrázky (i když krapet složitějšími s vícero detaily než například v prvním díle) a tvrdými stránkami (takže se nic neroztrhne - značka ideál :D), rodiče můžou buď dětem číst příběh slovo od slova, nebo zapojit fantazii a vyprávět ho po svém jen v kontextu s obrázky:) Tu druhou možnost volím já s ohledem na věk Elči. Je to už náš druhý Péťa (ty 2 chybějící musíme brzy doplnit :) ) a Eli oba díly a všechny ty postavy v nich miluje:) Nejvíc samozřejmě "haf" "mau" a "va" :D
Tento 4. díl je ideální knihou pro děti od 3 let a jejich rodiče:) Klidně si ji ale můžou prohlížet a číst i mladší, Eli je toho zářným příkladem.

06.12.2023 5 z 5

Supermáňa: No jasně! Supermáňa: No jasně! Ester Stará

Jak už autorka v anotaci zmiňuje, je to kniha pro čtenáře i nečtenáře, a to hlavně díky mnoha obrázkům a textu, kterého je v knize tak akorát, takže můžu klidně Elince ukazovat obrázky a u toho číst příběh, aniž bych ji "obtěžovala" sáhohlouhým textem a ona už netrpělivě chtěla otáčet stránku :D takže to je plus pokud chcete knížku pořídit fakt mrňavým dětem:)
Ten příběh je ale samozřejmě to nejdůležitější a je určitě vhodný pro starší děti (ideálně 5+), je v něm ukryté krásné poselství a to, že každý z nás něco umí, i když se nám na první pohled může zdát, že ne:)) Je důležité hledat své silné stránky, umět se ocenit i když se třeba jedná o maličkosti, budovat zdravé sebevědomí, a to už od mala a tahle knížka se k tomu perfektně hodí.

06.12.2023 5 z 5