bilamyska bilamyska komentáře u knih

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Nebylo to špatné, ale přišlo mi to dost povrchní. Od deníku jsem čekala víc. Takové víc emocionální. Víc o životě s manželem - jak se dali dohromady, jestli měla nějaké pochyby, jestli jí v Tokiu byl dostatečnou oporou. Spíš mě právě zajímalo jaké jsou smíšená manželství z intimnějšího pohledu.
To že jejich a naši úředníci se nedávají srovnat s našimi a mají vysokou pracovní morálku je všeobecně známo. Ale bylo tam spousta takových drobností, které byly nové a zajímavé.
A dále mě to utvrzuje v tom, že do Japonska bych se nepřistěhovala.

13.10.2020 3 z 5

Čekání na smrt Čekání na smrt Cynthia Harrod-Eagles

Moc se mi líbil začátek. Spoileer
...
Jak dokázat, ze je to vražda, když šéfové o to nestojí. Protože to je moc drahé. Opravdu zajímavé, pro mě novinka
...
Pak už to zas už to byla taková klasika. Vraha jsem odhadla jakmile se objevil na scéně. Detektiv mi k srdci nepřirostl.

12.09.2020 3 z 5

Takhle jsem si to teda nepředstavovala Takhle jsem si to teda nepředstavovala Halina Pawlowská

Vcelku příjemné čtení, i když mi kniha přišla taková nesourodá. Občas věnovala více slov věcem, které mi celkového ladění úplně nezapadaly. A naopak vynechávala podstatné věci (jako smrt manžela), takže jsem se nedokázala úplně zažrat. Ale celkově spokojenost.

13.08.2020 3 z 5

Zmizení svaté Barbory Zmizení svaté Barbory Jorge Amado

To bylo opravdu hrozné čtení. Aspoň konec to mělo takový, jaký jsem předpokládala a dal knize aspoň trochu smysl. Kdyby byla kniha kratší, nebo psaná ve formě povídek, byla by mnohem lepší.

15.06.2020 1 z 5

Žár Žár Joseph Incardona

Musím si přečíst ještě jednou. Pak uvidím :D

17.02.2020

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

Čekala jsem, jak se bude zmítat, jestli se stát zlatokopkou nebo ne. Toho jsem se nedočkala. Děj se vyvíjel úpně jinak. Takže opravdu nwsympatická a blbá hrdinka. Závěr absolutní neuvěřitelný...
S
P
O
I
L
E
R
Tak ze ona se kvůli penězům jen tak stane 1000% kurvou, ale najednou objeví sílu pravé lásky..... to leda tak h...
Plus mi neseděl styl psaní. Nevím čím přesně, ale néco mi vadilo. Ale něco vcelku jiného, takže mít to o 150 stránek méně dám tři hvězdy.
A teď jsi spravit chuť Zolou :D

17.02.2020 2 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Takový mišmaš. Čekala jsem mnohem víc.

13.01.2020 2 z 5

Velké dobrodružství Velké dobrodružství Emil Holub

To byl porod... Četlo se opravdu velmi těžko. Ale jako ukázka tehdejší doby neuvěřitelná. A jeho odvaha prostě obdivuhodná. Spousta loveckých příběhů velmi zajímavá.

31.12.2019 2 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Prostě stará láska nerezaví.

26.12.2019 4 z 5

Ďáblovy housle Ďáblovy housle Joseph Gelinek

Poučila jsem se o hodně. Napínavé. Ke konci ztrácelo dech, ale velmi akční závěr to vyrovnal. Rozuzlení nic moc, ale vyloženě mě nenaštvalo, takže spokojenost.

03.12.2019 3 z 5

Oblaka v ohni Oblaka v ohni Kendall McDonald

Velmi čtivé. Nevyvolává přilišné emoce. Nejspíše díky vyrovnanosti autora. Ale příběh velmi silný.

03.12.2019 4 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Velmi dobrý nápad, zamotat vyprávění okolo stejného měsíce každý rok. Mělo to spád a napětí. Ale bylo to díky tomu celkem povrchní. Každou událost to jen lízlo. Postavy mi přišly trochu ploché. Hezké bylo zklamání z každé historické události - zajímalo by mě, jak by to pokračovalo do dneška..

02.11.2019 2 z 5

L
E
I
R

Zábavné a se spádem. Super čtení. A pak ten konec.... Když nedokážu vymyslet uspokojivý konec, tak knihu nepíšu. Každý konec je lepší než žádný a dala bych tři hvězdy. Je to blbka a zůstane s ním? Ok, odpovídá to její povaze. Vyprdne se na něj? Super! Dává nám šanci, že každý z nás může vystoupit ze svého stínu. Ale tohle je prostě podvod na čtenáře....

20.10.2019 odpad!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nic tak příšerného jsem jsem ještě nečetla. Tohle může vymyslet jen zvrhlá osoba. Absolutní nechápu autorku. Koncentrační tábor jí přijde jako nedostatečné utrpení?

20.10.2019 odpad!

Na vodě Na vodě Penelope Fitzgerald

Pomalý rozjezd, ale pak jsem si nemohla odtrhnout. Nicméně ten příšerný konec to dost zkazil. Největší problém jsem mela s neznalostí prostředí. Vůbec jsem nepochopila, jak se tam pohybovali a jak vlastně presne lode vypadaly...

16.10.2019 1 z 5

Hlasy a hvězdy Hlasy a hvězdy Vilma Kadlečková

Tak takový vývoj událostí jsem teda rozhodne nečekala. Pasue mně prekvapila a o Assadovi si stále nevím co myslet... Držím palce PiCasovi :D (Pinky+Lucas)

07.09.2019

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

I napočtvrté zcela strhující, jsem vážně zvědavá na závěr...

23.05.2019 3 z 5

Pochoutka Pochoutka Muriel Barbery

Vybrala jsem si do čtenáské výzvy, ale byla to chyba.
Popis jídel bych označila jako slovní průjem. Žádná postava pro mě nebyla ani trochu zajímavá...

02.11.2018 1 z 5

Jen z lásky Jen z lásky Ivana Trump

Škoda, že neměla autorka lepšího editora. Knize by prospelo vyrazné zkrácení. Ze začátku me velmi otravovalo osloveni katrinka, ale zvykla jsem si. Od pulky mi byla i sympaticka a ke konci jsem ji fandila a byla vazne napjata.

04.09.2018 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Ke knize jsem se dostala přes časopis Pevnost.
Velmi čtivá kniha. Ohromě napínavá. Do událostí jste vrženi okamžitě. Nedokázala jsem se odtrhnout. Risa byla opravdu skvělá, moje nejoblíbenější hrdinka. Opravdu silná. I ostatní jsem měla ráda a přišli uvěřitelní, s jejich emocemi a motivacemi. Při popisu rozpojování jsem téměř nedýchala (i když ten pro mě není ani trochu uvěřitelný, ale bez něj by nemohl vzniknout celý příběh).
Rozhodně doporučuji všem, kdo mají rádi napínavé čtení a jsou otevření novým a trochu nereálným věcem.

13.06.2018 4 z 5