biairicia biairicia komentáře u knih

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Dle mého názoru milé fantazy :)

14.06.2020 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Kde se bere tolik pozitivních komentářů je mi fakt záhadou... nějak tomu nerozumím. Tak neskutečně předvídatelné. Tak brutalně přitažené za vlasy - dospělý chlap versus můžu jít čůrat, ke snídani chci kuličky a pyžamo se spidermanem - ty vole. Tohle fakt neklaplo. Oslovení Stránečko je nervy darásající.

15.03.2020 1 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

E.L.James prostě není můj šálek. Knížka je celkem čtivá, to jo. Ale je to nehorázné klišé. Tak jak jsem u odstínů nemohla vystát tančící bohyni, tak tady jsem nedávala ty průpovídky, psané kurzívou (ó bóže, ó bóže, ó bóže). To se fakt nedalo. Ten příběh byl takový laciný, předvídatelný, ulisný. Věty typu, hlaď mi ho a dotýkej se mě krásko, to fakt ne :D

06.03.2020 1 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Cartera prostě nejde nemilovat. Jeho knihy jsou BRUTUS, ale tak dokonale napsané. Hunter je trošku superman, ale i tak ho prostě žeru! Dvěma věcmi mě Carter v této knize úplně dostal: třetí obětí a příběhu kolem ní (tak nějak jsem doufala) a úplným koncem v kavárně :)

18.02.2020 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Tato série je má srdcová záležitost, takže musím říct, že jsem z posledního dílu trochu zklamaná. Příběh kolem Mont Everestu byl zbytečně zdlouhavý a překombinovaný. Přehršle postav. Chybělo mi zde takovéto klasické ,,Miléniovské'' napětí, které doprovázelo předešlé díly. Ocenila bych, kdyby bylo věnováno vice stránek Lisbeth, Mikaelovi a jejich zvláštnímu vztahu. Nebylo to prostě to pravé ořechové :( zasloušilo si to víc.

04.02.2020 3 z 5

Prosecco do žíly Prosecco do žíly Nikola Mišjaková

Tak tohle fakt ne. Na nějaký slabší blog možná. Ani vtipné to není. Autorka se snažila být vtipná každou větou, ale ,,skutek utek''.

27.01.2020 odpad!

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Tato série je opravdu čtivá. Líbila se mi. Xamerius byl vtipnej. S výlevy lásky od Gwen to mohlo být skromnější, ale dalo se. Konec by si zasloužil více stran, to mě trochu zklamalo. V celé sérii byla zdlouhavá místa, ta se měla věnovat detailnějšímu konci. Poslední stránky o duchovi byli naprosto zbytečné a navíc, uvítala bych radši střetnutí s Jamesem na jeho svatbě :) jinak filmy... dobre 1 a 2 budiz, ale 3? - SHIT!

24.01.2020 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Pokračování milé oddechovky nezklamalo. Za mě lepší jak první díl. Jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne. Samozřejmě očekávám happyend :) Snad to spisovatelka moc nepřekombinuje.

11.01.2020 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Milá oddechovka. Za mě takový průměr. Chvílema se to dost vleklo. Ale i tak čtení této knihy celkem odsýpá. Jelikož jde o začátek série, tak od dalších dílů čekám více. Snad nezklamou.

04.01.2020 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Světový bestseller? PROOOČ?!! Jen díky jménu a předešlým knihám. Protože tahle kniha byla příšerná! Jak někdo mohl napsat napětí od začátku do konce??? Stálo mě opravdu hodně sil tohle dočíst. Nehorázná nuda. Do tehlé knihy se prostě nešlo začíst. Škoda :( NEDOPORUČUJI. Věnujte svuj čas lepším knihám.

27.12.2019 1 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Miluju zvířata a je fakt smutné, co lidi dokážou těmto úžasným tvorům provádět. Ale nemůžu nevyjádřit svůj názor na knihu jako takovou. Tohle prostě nebylo na knížku :( styl psaní je otřesnej a tu mediální propagandu vůbec nechápu. Knihu bych snad ani nedoporučila. Tím ale nesnižuju vážnost tématu.

21.12.2019 1 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Tato kniha se hezky četla. Krátké kapitoly jednou z pohledu jí, jednou z jeho, mě bavily. Je to milá romanťárna, taková oddychovka. Jen tech 10let a ta zdlouhavost nemusela být. Oproti tomu za mě moc ustřižený konec, ten by si zasloužil víc jak 12 stránek. To mě troch zklamalo.

15.12.2019 3 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Knihu takového tématu snad ani nelze kritizovat. Edith je velmi silná žena a to co prožila si asi nedovedeme ani představit. Každopádně ten kdo si myslí, že je kniha od začátku až do konce plná trápení a vyprávění hrůz z lágru, je na omylu. Řekla bych, že možná i více jak půlka knihy je o životě Edith jako takovém a o její profesi psychoterapeutky, která jí nejspíše pomohla, aby nepodlehla traumatu, které bohužel zažila.

08.12.2019 3 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Naprosto souhlasím s komentářem Twinny a to do poslední tečky. Mluví mi z duše.

28.11.2019 2 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Tohle by šlo. Velmi čtivá detektivka bez hluchých míst. Kniha je poměrně krátká, ale v tomto případě to vůbec nevadí. Některé knihy mají 600stran, ale úplně zbytečně. Nudná omáčka zde chybí, což je velké plus. Kniha se těžko odkládala. Jude a Uriah jsou velmi sympatičtí :)

14.11.2019 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Opět skvělé čtení! A otevřený konec! :D
Užila jsem si to a budu vyhlížet trojku! Knihy dostal manžel jako dárek a já je zhltla hned po něm :) Tento druhý díl je odvážnější a sviznější.

07.11.2019 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Super oddechovka. Děj odsýpá a člověk se i zasměje. Zaroveň je i šokován, vytočen a je mu do breku. Kniha nemá hluchá místa. Rozhodně bych nezatracovala jako čtení pro děcka. Četbu jsem si užila a vrhám se na další díl.

01.11.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Jednoznačné scifi s prvkem humoru. Jako hustá slátanina toto. Jasně, je těžké vymyslet něco originálního, ale tohle bylo příliš. Biolog alá superman vyhrabe všechny oběti vražd v okrese za posledních 30let a pomalu je donese na policii, ale ta je pořád v klidu :D a ten konec? Ustřižená krvavá sešlost. A důvod toho všeho? Možná v příštím díle... ten ale číst nejspíš nebudu. Obálka knihy je však luxusní.

24.10.2019 2 z 5

Lži se mnou Lži se mnou Sabine Durrant

Ten kdo napsal, že tato kniha je skvělá a stojí za to, by si měl konečně přečíst něco alespoň trochu dobrého, protože tahle kniha to rozhodně není. Omlouvám se, ale tohle byl fakt SHIT!
Hlavní hrdina je totalní exot, který umí tak maximálně komentovat skvělé kozičky a prdelky na všem, co potká a je ženského rodu. Kniha je nudná a otravná. Že studna bude hlavním bodem, bylo jasné od první zmiňky o ní. Knihu opravdu nezachrání radoby zvrat na posledních 40 stranách. V tomhle připadě vážně škoda papíru a stráveného času :( Jelikož nejsem zastancem vyhazování knih, poputuje tato třeba do knihovny, pokud jí budou chtít.

05.10.2019 odpad!

Krvavý květ Krvavý květ Louise Boije af Gennäs

Důvodem, proč jsem sáhla po této knize, byla věta: Pro všechny, kterým se stýská po Mileniu. Stýská a laťku dal Stieg Larsson vysoko. Takže za mě Milenium určitě lepší. Ale i tak knihu hodnotím kladně, hlavní postava mě bavila. Co za mě knize mega ubíralo, byly citace novinových výstřižků. Většina z nich mě hrozně nudila a otravovala :( Mimo ně byla kniha celkem napínavá a psycho :) Takový konec samozřejmě nechceš, ale vzhledem k tomu, že jde o serii, se to dalo čekat. Aaaa...

29.09.2019 4 z 5