bezzink bezzink komentáře u knih

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

Za me povedena romantarna. Povedeny pribeh. Mam rada, kdyz je jeden z hrdinu outsider na malem meste a drape se vzhuru pres ruzne prekazky a krivdy.
Moc jsem tedy nepochopila ten vzhled Tennessee. Ceho se tim snazila docilit? Mate me za devku, tak se tak budu stylizovat? Divne.
Kazdopadne ja jsem rada, ze LJS taky umi napsat chlapa, ktery neni totalne dark/psycho/zvraceny atd. I kdyz, co si budeme povidat - knirek a slipy zrovna teda zvracene jsou a to dost! Myslim, ze se jako zeny muzeme shodnout, ze neni nic vic antisexy nez knirek a slipy!! Verim, ze jsme si kazda doktora Cruze predstavovala uplne jinak. Ja jsem se snazila drzet popisu, tak jsem si ho predstavovala aspon jako Luka Evanse, coz mi celkem pomohlo. :))
Byla to fajn sladarna, LJS umi psat poutave a vtipne, zalezi jen jakou cestou se zrovna rozhodne jit - jestli dark nebo sweet. Ja hlasuju pro sweet.

17.05.2023 4 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Zajimavy pribeh. Zajimava dvojice. Krasna romantika, velmi ctiva. Sice mi k sobe jejich charaktery uplne nesedi a nejsem se jista, jestli v realnem zivote by k sobe tak obri protiklady nasly cestu, ale tohle je proste romanticka pohadka. A my se muzeme tesit na jeji filmove zpracovani. :)
Druheho dilu se ve slovenstine dockame snad tento rok.

02.04.2023 5 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Christina Lauren

Citlivy, mily, prijemny pribeh. Nezaznamenala jsem zadna hlucha mista, proste to tak hezky plynulo. Cetla jsem to s usmevem na rtech. Nepohrdla bych s trosku detailnejsim popisem sexu. Ale to neni nic bez ceho bych se neobesla. Pochopila jsem, ze jdou ted autorky jinou cestou. Takze zaverem doporucuji.

15.03.2023 4 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Pekne slow burn. Celou knihu jsem si myslela, ze dam plny pocet, ale za ten konec musim hvezdu ubrat.
Mam rada kdyz se i literatura tohoto zanru snazi byt realisticka. Coz ten konec fakt nebyl. Uz me unavuje tadyto tradicni schema lasky a pritazlivosti jako tram a najednou BUM, zapletka jak hrom (pritom v tomhle pripade uplne debilni a v podstate vykonstruovana v zajmu zachovani tradice - vytvorit problem), aby to doslo k obrimu usmireni. Tady tomu jeste nasadila autorka korunu tim pribehem za 10 let, ktery tam byl jaksi uplne navic a zbytecny. Uz jsem narazila na par knih kde zadny problem v posledni tretine nenastal a i presto to byly vysoce hodnocene romantarny.

10.03.2023 4 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

V ramci zanru hodnotim celkem vysoko. Spis bych dala tak 3,5 hvezdy, ale diky mega ctivosti necham 4. Knizku jsem precetla za den. Plus na prvotinu je to fajn.
Ted par vytek. Rozhodne bych jejich prvni sex nepopsala jako sexualni obtezovani, ale o dost hur! A celkove to bylo strasne narychlo. Proste divne, pardon.
Nelibil se mi ten neustaly rev. Bylo mi za nej az trapne. Manzel je taky ve vedeni a nepotrebuje rvat jak magor, aby si zjednal respekt.
No a nakonec prehlsel sexualnich scen ma za nasledek jejich preskakovani. Ale musim uznat, ze byly napsane vazne vasnive, za to kloboucek.
Ale jinak to melo stavu, dej, chemii, nevadilo mi ani to ohrane klise. Tesim se na dalsi dil. Ze by o Richardovi? :))

08.03.2023 4 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Prekrasny pribeh. Dechberouci. Krasna cestina a neskutecna ctivost. Obrovska laska a nenavist, bolest a nadeje. Fakt to melo emocni hloubku. A hlavne se me to osobne dost dotykalo vzhledem k tomu, ze jsem zazila neco podobneho. Konec byl nadherny, neudrzela jsem slzy. Moc vsem doporucuju.

13.02.2023 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Konecne se dej odehrava v me milovane Anglii a diky tomu je to za me plny pocet. Nicmene Star mi k srdci moc neprirostla a jeji chovani mi obcas bylo proti srsti. Nejak se neztotoznuji s tim, ze mlceni v dialogu je v poradku. A kdyz uz nejaka reakce, tak jen vetsinou odpoved “ano” nebo “prestan” a to mi porad prijde malo.
Pribeh Flory byl opravdu nadherny a vsimli jste si, ze vetsinou hlavni hrdinove z minulosti stesti nenajdou? Vetsinou maji zlomena srdce, jsou ve svazcich z donuceni, maji smutne zivoty. Kdezto hrdinky z pritomnosti nakonec dojdou ke stesti. Je to snad autorcin zamer? Nebo zkratka ta davna doba byla obecne protkana milionem svazujicich tradic, bezpravim?

24.09.2020 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Ach, to byla takova krasa, uplne taju blazenosti! No fakt. Pohlazeni po dusi, krasa, romantika, emoce, klenot me knihovny. Moc casto 5 hvezd nedavam, tady je to ale vice nez zaslouzene. Miluju tyto typy knih, prolinani minulosti a soucasnosti, odkryvani minulych osudu, pouta se soucasnosti. Navic celkove kniha s krasnym neuspechanym zaverem, kdy vsechno do sebe zapadne. Proste 100% ve vsech smerech. Doporucuji velmi.

15.04.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tohle tema ctu jen zridka, protoze se mi to vzdy vryje hluboko pod kuzi a nepusti hodne dlouho. Je mi smutno proto, co se delo, ceho bylo lidstvo schopne. Hana ale mela tolik krasnych doporuceni, ze jsem se musela kousnout.
Kniha byla krasne napsana, Alena ma dar slova, to bez reci, ovsem udalosti tak dobre popsane a paradoxni me zasahly a znovu jsem se presvedcila, ze o absurdne ztracenych zivotech se mi nikdy nebude cist dobre. Za me plny pocet, ale smutek me ted nejakou dobu neopusti.

03.02.2018 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Takova ta sladarna od ktere se nemuzete odtrhnout :) Vtipne, svezi, romanticke, navykove. Tema hodne hodne podobne filmum The ugly truth a The Duff, ktere mimochodem doporucuji, stejne jako tuto knihu. Navic celkem pobavily odkazy na filmy.

01.08.2016 5 z 5

Pátá cesta k pádu Pátá cesta k pádu K. A. Tucker

Konecne dil, ktery me bavil tak moc jako jednicka. Nemam vubec co vytknout. Ten pribeh byl fakt skvely, neuveritelne ctivy, vtipny, hluboky. Jen skoda, ze kluci jako Ben se v realu asi moc nemeni.

13.05.2024 5 z 5

Patříme k sobě Patříme k sobě Beth Moran

Tak tohle me moc bavilo. Dokonce vic, nez autorky predchozi kniha. Zajimavy pribeh se zajimavymi postavami. A znovu je to hodne mile, prijemne, oddechove cteni.

02.05.2024 5 z 5

Ever: Když se mě dotkneš Ever: Když se mě dotkneš Nikola Hotel

Uzasna zalezitost! Bylo to neuveritelne ctive. Za dva vecery hotovo. Tenhle skvost muzu popsat jednim slovem: INTENZIVNI. Vsechny jejich doteky, pocity, myslenky, ciny byly neskutecne intenzivni a skoro hmatatelne, proste na dosah. Vsechno jsem to prozivala a citila s nimi. Strasne jsem to hltala, fakt knizni slast. :)) Hodne cenim velke mnozstvi kapitol z pohledu Davida. Vetsinou je zensky pohled v presile, ale tady to bylo dost vyrovnane. No nic, musim sehnat dalsi dil, a to rychle.

13.04.2024 5 z 5

Čtyři vteřiny rozhodnou Čtyři vteřiny rozhodnou K. A. Tucker

Pro me zatim nejslabsi ze serie. Charlie mi byla nesympaticka a nedalo se mi s ni soucitit. Taky ten vek mi k jejimu chovani vubec nesedel. Cain jako pravy superman vse vyresil lusknutim prstu.

31.03.2024 3 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Nemam co vytknout. Bavilo me to. Lisa je skoro vzdycky sazka na jistotu. :)

06.02.2024 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

V ramci zanru je to za me prumer. Nedalo se mi zacist, prokousavala jsem se tim nekolik dni. A to kolikrat prectu romantarnu za den. Eden byla dost nesympaticka, chladna a jeste ke sve divne povaze navic vykreslena jako nehezka seda myska bez boku a zadku, takze nejak nevim, co presne na ni Paul videl? Nemam rada, kdyz je (vetsinou zena - proc?) jedna z postav popsana negativne, osklive a druha postava je v totalnim opaku naprosto dokonala, bozska.
Eden byla porad v nejakem zaporu, porad neco bylo spatne, neverila tomu a onomu, nechtela to a ono, branila se cokoliv citit a najednou voila! Miluji te a nemuzu bez tebe zit.
Zachranuji to aspon vedlejsi postavy a hlavne Moby. :)

28.08.2023 3 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Dam 4 hvezdy za ctivost, spad, pribeh, erotiku, zhavost. Je to trochu lepsi nez prumer. S charakterem Charly ale spokojena nejsem. Ty jeji vyrazy, to neni nic pro me a celkove mi vadila jeji povaha. Moc se do vseho pletla a menila dle sveho.

15.05.2023 4 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

V ramci serie trochu slabsi, aspon za me, ale porad hodnotim dost vysoko a doporucuji. Zaverecny twist absolutni pecka!

15.09.2022 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Prvni dil jsem cetla hodne davno a teprve pred tydnem jsem zjistila, ze existuje pokracovani. Sice me pomerne odrazovaly ne moc dobre komentare, ale zajimalo me pokracovani pribehu, takze jsem to riskla. Musim rict, ze na to, jak slaby to byl pribeh, tak to Jojo svym spisovatelskym umem fakt zachranila. Za me to ma ohromnou ctivost, preklad je skvelej, linka s rodici me vazne bavila. Jen teda ta Lili mi pila krev. Ano chapu, pubertak s depkama je proste zlo, ale ta Lou nemusela byt tak tezce submissivni. Iritovalo me, jak se k ni Lili chovala, a vubec, ze Louisa mela dojem, ze jako snad Lili neco dluzi. To jsem uplne nepochopila. Na druhou stranu, myslenka hezka v tom, ze nakonec prece jen neco z Willa na tom svete zbylo.

13.05.2021 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Prumerne cteni, misty az podprumerne. Nechapu ten velky povyk, na druhou stranu v dnesni dobe je kazda druha kniha bestsellerem, takze vlastne se neni cemu divit. Kdo nema zanr krimi, thriller nacteny, a tudiz nemuze srovnavat, lehce knihu ohodnoti petkou.
Cetla jsem i Divku v ledu a ta na me pusobila dost podobne. Rysuje se tu urcita sablona: tak hlavne nezapomenout na homosexualismus, pote nasleduje neposlusna detektivka, vsichni nadrizeni jsou proti ni a hazeji ji klacky pod nohy a kdyby se vzdy nevzeprela, asi by sel do vezeni nevinny clovek, protoze vsichni ostatni jdou vzdy po spatnych stopach :)) Mezitim se opet seznamujeme s homosexualni komunitou a nakonec vrah zautoci na Eriku, ktera ale samozrejme vyvazne.
Bude me neco podobneho cekat i ve tretim dile? Nevim, zda to riskovat. Novy Chris Carter bude mozna lepsi volba.

30.10.2018 3 z 5