betth betth komentáře u knih

Život je sacra zajímavej Život je sacra zajímavej Marek Vácha

Náročné čtení, spoustu zajímavých myšlenek, bohužel mnoho témat jen nastíněných, myšlenky nedokončené.
Vysloveně mi vadila kritika vnitřních záležitostí klášterů Sept-Fons a Nového Dvora. Přišlo mi to nefér, jednostranné, vnímala jsem jistou zahořklost.
Kniha mě tolik neoslovila jako celek, ačkoliv mnoho myšlenek výborných.

21.11.2022 4 z 5

Mojenka Mojenka Olga Stehlíková

Knihu jsem kupovala zejména kvůli ilustracím Andrey Tachezy. Ilustrace jsou přenádherné a skvěle doplňují text. Místy na mě bylo té fauny a flóry příliš :). A podle mého názoru tam bylo na desetileté děvče ne-uvěřitelně příliš přírodovědných znalostí. Ale o to v knížce zjevně nešlo. Stojí za přečtení a pokochání se krásou obrazů Andrey Tachezy.

10.11.2022 5 z 5

Robinsoni a donkichoti Robinsoni a donkichoti Aleš Palán

Od Aleše Palána snad ani nejde čekat nic špatného. Stejně jako ty předešlé knihy rozhovorů - i tato je skvělá.

22.06.2022 5 z 5

Radek Banga: (Ne)pošli to dál Radek Banga: (Ne)pošli to dál Radek Banga

Obsahové velmi zajímavé, čtivé, ovšem stylem psaní mi to úplně nesedělo.
Každopádně doporučuji, message to má dobrou.

02.04.2022 4 z 5

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

Znepokojující kniha, od které jsem se ale nemohla odtrhnout. První zhruba polovinu jsem lačně hltala stránku za stránkou, nadšená z neuvěřitelných příběhů o velké rodině. Od druhé poloviny jsem ovšem zvyšovala tempo čtení proto, že jsem se už toužila od téhle rodiny co nejdříve odpoutat. Ta temná zátěž, kterou si její členové nesou v sobě, byla cítit vlastně už od začátku. Jen je čtenáři odhalena postupně. Těžká témata.

08.12.2021 4 z 5

Příšerně nahlas a k nevíře blízko Příšerně nahlas a k nevíře blízko Jonathan Safran Foer

Téměř dokonalé!

14.10.2021 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Z mého pohledu velmi nevyvážené. Popisné pasáže dechberoucí, rozhovory mezi Ester a Pavlem mě lehce iritovaly. Celkově ale velmi čtivé a doporučeníhodné.

14.10.2021 4 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Rozhovory Aleše Palána jsou sázkou na jistotu.

16.05.2021 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Nadčasovost. Úžasný jazyk. Perfektní popis doby, míst. Fantastické vykreslení postav. Vpravdě pan spisovatel.

26.04.2021 5 z 5

Požehnání Požehnání Mary Craig

Hodně silný osud, velmi upřímně vyprávěný.

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Film dokonalý stejně jako kniha.

Cikánský evangelia Cikánský evangelia Štěpán Smolen

Výjimečná kniha. Absolutně mě pohltila.

Jako bych žila dva životy Jako bych žila dva životy Milan Ohnisko

Daniela Drtinová a její vnitřní svět mě velmi mile překvapily. Kniha se čte skvěle, vzhledem k tomu, že jde o rozhovor.
Část knihy, kde jsou rozhovory s blízkými a přáteli mi ke konci přišla už příliš monotónní.

02.01.2021 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Knihu jsem kupovala celá natěšená. O to zklamanější jsem jí po necelé polovině odkládala. Jen málo knih jsem nedočetla.
Příběh mě nezaujal, popisy zbytečně zdlouhavé, celkově místy nudné, stylisticky nijak vynikající.. Věřím ale, že si kniha nadšené čtenáře najde. Já to bohužel nejsem.

31.12.2020 1 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Velmi čtivé, zajímavá forma psaní (dva pohledy). Nicméně mi přišel příběh místy přestřelený (například epizoda s Evou). Celkově ale dobré čtení.

31.12.2020 3 z 5

Krasosmutnění Krasosmutnění Bohumil Hrabal

Hrabalova poetika je blízká mojí duši. Příběhy vyprávěné s lehkostí a určitou melancholií. Úchvatný způsob vyprávění, obohacující záležitost.

16.09.2020 5 z 5

Jízda v levém pruhu - rozhovor s Jožinem Valentou Jízda v levém pruhu - rozhovor s Jožinem Valentou Marek Vácha

Knížka, která má odpich. Rozhovor, který způsobil, že se můj vztah k M.Váchovi překlopil z lehké antipatie k mírné sympatii :).

16.09.2020 5 z 5

Dějiny lásky Dějiny lásky Nicole Krauss

Náročné na orientaci, ale nemohla jsem se odtrhnout. Bylo to celé takové milé, poetické, kouzelné.

18.08.2020 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Velmi čtivé, svižně psané. Na můj styl příliš vulgarismů.

08.06.2020 3 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Můj oblíbený John Irving si díky Owenovi udržuje laťku opět vysoko. Knížka mě pohltila.

08.06.2020 5 z 5