berry1009 berry1009 komentáře u knih

Vojevůdci třetí říše Vojevůdci třetí říše kolektiv autorů

Kniha, která informuje o různých generálech třetí říše a také něco málo o taktice. Psáno nijak extra zajímavou formou, nenabízí toho mnoho, ale nějaké infromace si z toho čtenář odnese.

27.05.2022 3 z 5

Jak se stanu dokonalým manželem Jak se stanu dokonalým manželem Kenneth Robert Gordon Browne

Autor si řekl, že je vtipný a bylo by super napsat sarkastickou "knihu" o manželství. To se ovšem nepodařilo. Anglický humor mám rád, zde však humor není humorný.

09.05.2022 2 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Miluju spontánní nakupování knih v knihkupectví. Tentokrát jsem narazil na Veterána, zběžně prolétl, o čem by to mělo být, a koupil. A zasáhnul jsem lépe, než jsem čekal. Válečné knihy jsou můj oblíbený žánr, a k tomu jsem trefil rovnou tankový prapor, tedy nejoblíbenější jednotky z fronty. Moc se sice neválčí, ale části z výcviku jsou skvělé. Mafiánská část není tak skvělá, ale i ta ujde. A hurá na další díl.

04.05.2022 5 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Další kniha z edice "Neznal jsem, náhodou jsem objevil". A naprosto skvělá. Dokážu se vcítit do temního světa elfích drowů, do pocitů hlavního hrdiny a jeho motivů. Skvělé tempo se drží po celou délky knihy a hned bych chtěl pokračovat déle. Jen musím poznamenat toto: Nikdy bych nechtěl žít v matriarchátu, i kdyby byl jen z poloviny tak strašný, jako zde.

19.04.2022 5 z 5

Zmije Zmije Andrzej Sapkowski

Jednohubka od Sapkowského. Lidé zde oceňují slovník specifických slangových výrazů, které autor použil, mně to spíše překáželo ve čtení. Bylo vcelku otravné se neustále vracet na konec knihy pro vysvětlení, a hlavně popis některých zbraní jako Erpégé mi přijde zbytečné. Děj je jinak docela zajímavý. Může se zdát chaotický, neměl jsem však větší problém se v ději vyznat.

05.04.2022 4 z 5

Poker – jak si vydělat hraním No-Limit Hold’em Poker – jak si vydělat hraním No-Limit Hold’em Rob Tucker

Každá pokerová knížka by měla hráči přinést něco zajímavého či cokoliv, co zapojí do svého konceptu hry. Zde kniha nabízí opravdu málo. Autor se skoro nedá vyhledat, není tedy příliš známý a nejspíše pouze obráží místní casina. Nic proti tomu. Jeho strategii však považuji již za notně zastaralou. Poker se posunul úplně jinak. Ale upřímně, ani bych ji nechtěl aplikvoat, protože z pokeru dělá robotickou záležitost bez špetky zábavy, a to na pokeru opravdu nemám rád. Některé jeho názory cash game vs turnaj jsou přinejmenším divné. Nejvíce mě ale rozčiluje, když autor mnohdy ani neumí uplatňovat základní matematické principy pokeru. Jednou spočítá pot odds správně, jindy špatně. Mnohdy zcela účelně snižuje pravděpodobnost náběhu, jen aby jeho strategie vypadala jako ta nejlepší. Pokud by byla nejlepší, není toto přeci potřeba vůbec dělat. Takže i z této knihy si něco udnesu a zaimplementuju, ale spíše velmi málo.

24.03.2022 2 z 5

Minutový manažer v praxi Minutový manažer v praxi Kenneth Blanchard

Myšlenky jsou zajímavé, ale myslím si, že trochu naivní a v českém prostředí těžko funkční.

21.03.2022 3 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Skvěle napsaná kniha jak pro nadšené laiky, tak i pro odborníky. Psychologické rozbory jsou skvělé, faktomluva výstižná. Tohle by měla být povinná literatura pro všechny odpůrce trestu smrti a pro všechny, co by tyto lidi pouštěli zpět do společnosti s tím, že se poučili...

20.03.2022 5 z 5

Stvoření temnoty Stvoření temnoty Steven Erikson (p)

Jak je u Eriksona obvyklé, skvěle napsaná kniha. Překvapivě hodně vysvětluje z historie světa Malazu a vztahy mezi postavami, rasami či bytostmi. Mnohdy to však nebylo příjemné čtení. Myslím, že takový nepříjemný pocit zhnusení umí vyvolat fakt jen Erikson.

16.03.2022 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Kotleta má zajímavou schopnost psát knihy takto: První kniha ze série je skvěla, druhá je zklamání, a třetí opět skvělá. Tohle dílko mě bavilo.

10.01.2022 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Poslední Metro je za mě bohužel jedno z největších knižních zklamání vůbec. Veškerá atmosféra předchozích knih se vytratila. Procházení metrem je najednou naprosto bezstarostná nuda, nikde nic tajemného nečíhá, pouze lidé. Mapka na konci knihy, která ukazuje kde je jaké nebezpečí, neplatí! Tam, kde v předchozích dílech působily tajemné síly, najednou nic není. Nikdo neví proč. A přestože z hlediska zvratů se v tomto díle neustále něco děje, vlastně se nic neděje. Kouzlo minulých dílů je zkrátka pryč a poslední kniha je spíše politickou agitkou. To může být zajímavé, ale ne v této sérii, která byla spíše o atmosféře, přežití, nestvůrách a podobném.

17.12.2021 2 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Tentokrát mě Kotleta bohužel moc nezaujal. Je to stále to samé, ale tentokrát plytké a nudné. Snad bude další díl lepší.

22.10.2021 3 z 5

Hacker Hacker James Swallow

Knihu jsem si vybral jako dovolnekové čtení, nicméně nakonec trvalo mnohem delší dobu, než jsem knihu dočetl. Nikdy se mi během čtení nepovedlo začíst pořádně, chybí nějaké strhující části. Jedná se o vcelku průměrnou knihu.

28.09.2021 3 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Nový Kotleta byl rozhodně dobrou volbou na dovolenou. Velmi zábavně napsaná kniha, která kvalitou převyšuje první díl. Jeho narážky na současnou popkulturu a obecné dění jsou velmi trefné a úsměvné.
"Jsem duhová víla..."

30.08.2021 5 z 5

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

Koukám, ža tato kniha tu dostává docela slušnej hejt. K tomu bych jen podotknul, že každá revoluce v myšlení se vždy potýkala z rezistencí jakéhosi odboje odmítajícího jakékoli jiné pohledy na věci, které považují za dané. Smyslem této knihy není podávat důkazy, ale dát podklady pro další bádání a také o snahu nahlížet na věci jinak. Z tohoto pohledu jsem si knihu užil, je netradiční číst něco, co se trochu vymyká tradičními konvenčnímu myšlení. Za mě dobré.

30.08.2021 4 z 5

Lékárnička Dr. House Lékárnička Dr. House Michael Reufsteck

Nostalgická vzpomínka nic víc k tomu. Pouze závěrečné vypsání chorob je dobré a picí hra pobavila.

11.08.2021 3 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Nevím, proč je u nás zrovna Havel povážován za krále absurdní literatury, když je tady toto dílo. V knize snad není kapitola, kde by se nevyskytovala nějaká opravdu bizarní situace. Mezi největší absurdity patří Natelyho děvka a doktor Daneeka. Pozitivní na knize je, že přestože je založená na absurditě, příběhy a děj se postupně propojí a svým divným způsobem začne dávat smysl. Občas zlouhavý děj je ovšem jistě mínusem.

26.07.2021 5 z 5

Assail Assail Ian Cameron Esslemont

Slušné zakončení vedlejší ságy Malazského světa. Vyobrazení hledačů pokladu a marný boj s krutým světem byl skvělý, kniha ke konci trochu ztrácela na tempu.

23.05.2021 4 z 5

Roboti úsvitu Roboti úsvitu Isaac Asimov

Asimov udivuje i na potřetí. Z knihy je poznat, že už byl v té době velmi vypsaný autor a dokáže napsat zajímavě propojený příběh, který udrží napětí a dokáže překvapit. Přesto jednu hvězdu ubírám, jelikož kniha je občas místy až moc dlouhá a na pointu si musí člověk dlouze počkat. Ale stále skvělá práce.

01.04.2021 4 z 5

Nahé slunce Nahé slunce Isaac Asimov

Další skvělá záležitost, která možná i překonová první díl. V roce 2021 navíc velmi aktuální téma: blížíme se osudu Solárie, kde se lidé nebudou vůbec stýkat a jediný kontakt bude online? Nebo se spíše blížíme osudu Země, kde se budeme bát otevřeného prostoru? I z tohoto hlediska klobouk dolů před Asimovem a jeho vizemi.

08.03.2021 5 z 5